Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

zvonko mihajlovski, sportski komentator, inace brat pedje dboja.
:ojebote :Hail:EDITsad vidim da nije <_< Edited by Arbeitmann
Link to comment

Da se ozivi tema, sta mislite o PCu prema narodnoj nosnji (mental note - postati vojvoda od monaka):

I princezu od Monaka nazvali rasistom zbog indijanskog kostimaBlic | 05. 12. 2012. - 07:23h | Foto: AP | Komentara: 0Princeza od Monaka Šarlota Kaziragi pojavila se na jednom konjičkom nadmetanju obučena u tradicionalnu odeću američkih Indijanaca, zbog čega se našla na udaru kritika dela javnosti, jer je njen potez opisan kao rasistički i uvredljiv za američke starosedeoce.293519_monako-02-ap_ff.jpg?ver=1354622153"Uvredljiv kostim": Šarlota Kaziragi u kostimu američkih IndijanacaPrinceza Šarlota je na konjičkom turniru u Parizu učestvovala obučena u indijanski kostim sa perjanicom na glavi, po ugledu na indijanske poglavice, sa sve ratničkim bojama na licu. To je razbesnelo neke korisnike društvenih mreža, uključujući i fanove kraljevske porodice iz Monaka.deda_mraz_porodicni_468x60.jpg

293518_monako-01-ap_ff.jpg?ver=1354622234"Draga Šarlota Kaziragi, američki Indijanci su i dalje su žrtve rasizma, neznanja i zloupotrebe samo zato što su Indijanci. Pokazali si veoma loše rasuđivanje u izboru odeće", napisao je jedan korisnik "Tumblra".293520_monako-03-ap_ff.jpg?ver=1354622247S obzirom da su na slične kritike zbog kostima poput ovog ranije naišli "Viktorija sikret", "Urban autfiters" i Gven Stefani, modni sajt "Stajlit" postavio je pitanje da li odgovornost leži na sponzoru takmičenja u Parizu, modne kompanije "Guči"."Šarlot Kaziragi je izabrala odeću koja javno iznova i iznova označavana kao rasistička", napisala je modna novinarka Hilari Džordž-Parkin. Zašto su kostimi uvredljivi? Objašnjavajući zbog čega su ovakvi kostimi uvredljivi, članica plemena Sijuksa iz Nebraske Saša Hjuston Braun kaže da je kultura Indijanaca živa i aktivna, uprkos tome što je šira javnost tako ne doživljava. - Mi nismo relikt prošlosti, trend ili tema. Mi nismo stil ili kostim, nismo maskote, plemeniti divljaci ili romantični fikcionalni entiteti. Mi smo ljudska bića i, uprkos svemu, preživeli smo - kaže Hjuston Braun.

Link to comment
Da se ozivi tema, sta mislite o PCu prema narodnoj nosnji (mental note - postati vojvoda od monaka):
Ovi indijanci se samo nesto bune. Da sarlota ogrne jelek i anteriju 2. Dnevnik bi urlikao od "srbin pobedijo" srece.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment
Ovi indijanci se samo nesto bune. Da sarlota ogrne jelek i anteriju 2. Dnevnik bi urlikao od "srbin pobedijo" srece.
+1000000To bi se slavilo bar mesec dana. :s_d:Polomili se da bude promoter Ljubičevskih sportskih igara. Još ako raskopča jelek... :s_w:
Link to comment

Kako bese ona prica, joj sto nisam slon konj iz monaka :DI meni je prvo palo na pamet koliko bi srbi bili srecni da imaju ovako nesto. Al tesko mi je da progutam da je ovo rasizam. Kako to kako se ja oblacim moze biti rasizam?da vidim ko ce prvi da okaci naci uniformu

Link to comment

Ja bih na njen "ispad" gledao blagonaklono, u smislu da je ona to uradila zato što, možda, smatra da su originalni amerikanci odlični jahači i da će joj doneti sreću. Jako je teško ovo gledati u negativnom kontekstu.A i šta se kog vraga oni bune, pa kod njih cure, valjda, nisu ni jahale u ratnim bojama ako su ikada i imale vremena za jahanje, niti imaju monopol nad visuljcima, peruškama i bojom.

Link to comment
kad sam ja bio mali, nije bilo izraza gej, nego samo peder, pa to ne znaci da je ta rec ok. :)
Ok uhvatio si me, ni ja vise ne koristim rec peder. Jedino sto ne mislim ni da je ta promena sustinski bila bitna, prosto je peder ostala rec samo za vredjanje a gej je postao novi peder, sa svim negativnim stereotipima nakacenim na to. Ja jedino ne bih rekao da rec ciganin ima samo negativni prizvuk. Al da ne cedim suvu drenovinu, ucice polako rec romi u upotrebu pa cu i ja prestati da koristim rec ciganin, sudbinom prokleti :( Nas noPCovce vreme samo gazi. Da dam svoji 50 teba -> ja da se pitam, a ne pitam se, zadrzao bih rec cigani, podigo zivotni standard cigana a da istovremeno zadrze svoj slobodni duh i onda bi dok pijemo pivo pricali kako se ti ljudi dobro zabavljaju...@vapad: ni ja ne uspevam da vidim nista pogresno, cak mi je ovo malo na granici muslimanske histerije kad se neko usudi da nacrta coveka koji je ziveo pre 1350 godina. Mozda je ovo asocijacija na rasisticki i podsmevacki odnos koji su belci imali prema indijancima al svejedno izgleda mi preterano.
Link to comment

Posebno kad odu u njihov kazino da se kockaju. Za klince su danas Indijanci likovi iz crtanih filmova. Da napravis anketu u Munzeu da ne idemo u daleki svet pola ne bi ni znalo ko su Indijanci.

Link to comment

ovo na relaciji monako-sijuksi i taj (suptilni) rasizam je isto ono sto se kritikuje iz pozicije postkolonijalne teorije - stereotipne predstave zapada o kolonizovanim narodima

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...