Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

I nijedan od navedenih problema nece biti resen time da ne sme da se nosi kosulja, koja kao dezen ima obucene zene. 

 

i to sto kazes, ne znam sta mi bi. tako obucene zene vidjam svaki dan po ulici i u labu. 

Link to comment

jbte ovo je hilarijuz, coveku se sada ucitava da mu je kosulja stejtment o zenama. ako sad neko krene da mu rasclanjuje tetovaze, mislim da mu sledi nekoliko stotina hiljada dolara kazne/mardelja sto je opoganio nauku svojom pojavom...

Link to comment

e jebiga.

...

that being said, i meni je ovo cerecenje mucno. on je samo pojedinac i nije kriv za celokupno stanje u nauci i drustvu, i pri tom je potpuno jasno da fura svoj specificni stil i da je to sve. izvinjenje bi trebalo da je vise nego dovoljno. 

sudeci po tvom zakljucku mi imamo isti stav oko ovog ekscesa politicke korektnosti. zasto si onda pocela sa "e jebiga" (sto je pokazatelj tvog neslaganja ili percepcije da ja nisam nesto razumeo)?

 

mozda je stvar u tome sto ti iako negativno ocenjujes to sto se desilo, nije ti zao naucnika pa si se nadovezala na to sto je meni zao u smislu da mozda ne bi trebalo sad bas jos i njega da mi bude zao s obzirom na situaciju sa zenama u nauci itd.

 

ali konstatovali smo

- "on nije kriv za celokupno stanje u nauci i drustvu"

- nepravedno je napadnut i "cerecen"

 

prema tome on je zrtva. ne bi li trebalo onda ljudima biti zao?

 

i u krajnjoj liniji kako to majica diskriminise i "ostrakizuje" sto bukvalno pise u clanku. znaci "majica ostrakizuje zene iz nauke"

sta, zena ce se uznemiriti prizorom na majici i onda ce pomisliti "aime meni nije meni mesto ovde". mislim kakve su to gluposti, gde je tu uzrocna veza, ikakav smisao?

(ovaj poslednji pasus nije tebi upucen direktno :) )

Link to comment

@betty

+1

 

Juce sam video nekog lika sa stopalom na majici, carapa do pola skinuta. Jos sam provalio da mi objektivizuje stopala na sred ulice.

Edited by Venom
Link to comment

pa bio je pod pritiskom, sigurno je dobio neke kritike ili sugestije u svom radnom kolektivu, kako "ipak bolje ovo", "aj ti malo ono" itd. mislim nismo mi videli da li se on opirao tome ili nije imao bas neki dobar izbor.

Link to comment

Betty, hvala ti na razumnom doprinosu.

 

Nego, ovo me podseti da pitam sve prisutne: ima li u Srbiji nekih razumnih edukativnih feminističkih grupa? Bio bih zahvalan na linkovima ili smernicama.

Link to comment

Tek sad vidim ovo...

 

1. Koji se k***c izvinjavao?

2. Kakve veze ima jedan nerd i njegova kosulja sa polozajem zena u nauci? (@betty: malo preveliki skok pravis, narocito kad pomislim na broj 3).

a broj 3 je:

 

trebo je sve da ih otera u tri picke materine i da razapne raskrecenu Kim Karadsijan preko kosulje

Link to comment

e jebiga.

 

u nauci je polozaj zena velika tema. recimo, postoje neki prediktori verovatnoce da ce neko izgraditi naucnu karijeru na osnovu sadasnjeg rada. ostati u nauci je bolno tesko, posto mesta ima malo a kvalitetnih ljudi mnogo, i svaka sitnica znaci. sansa raste sa objavljivanjem velikog broja clanaka, visokom citiranoscu, objavljivanjem radova u vrhunskim casopisima i doktoriranjem na vrhunskim univerzitetima. ali za svaku od ovih mera, zena mora da ima vise postignuce od muskarca da bi imala jednaku verovatnocu da dobije poziciju. isti akademski CV, koji je potpisan zenskim imenom, biva losije ocenjen i dobija losije ponude nego ako je potpisan muskim imenom. to ujedno znaci da zene moraju da zrtvuju mnogo vise da bi ostale u nauci. u americi, recimo, medju redovnim profesorima, oko 70% muskaraca ima decu, a samo 44% zena. pa i pored rastuce svesti da postoje nenamerne, implicitne predrasude, nije neobicno na konferencijama da zene koje su profesorke najavljuju sa 'mrs. blabla', a muskarce sa 'dr. blabla'. a ja sam ziv primer da mi je mentor podrazumevao da necu biti...

Nisam siguran za psihologiju ali u mojoj oblasti koja je prilicno velika, ovo gore nije primenljivo - pogotovo ne ovo oko CV-a i konkurencije za mesta.

Problem sa zenama u mojoj oblasti svakako postoji, ali, to je pre svega negde posle PhD-a i tokom postdoca.

Jos jedan problem koji sam licno dosta puta video je da se i neke zene i neki muskarci profesori generalno sovinisticki odnose prema zenama naucnicima dok takve generalizacije prema muskarcima nisam primetio.

Link to comment

Zasto objektivizacija? Valjda treba objektifikacija?

 

S jedne strane krivo mi je sto je ovaj lik nadrljao, s druge strane nisam sigurna cemu treba da tezimo - tome da muskarci ne nose kosulje sa dekorativnim zenskinje, ili tome da zene mogu da budu prihvacene na svojim radnim mestima ako nose segsi objektifikovane slicice muskaraca?

Link to comment

i to sto kazes, ne znam sta mi bi. tako obucene zene vidjam svaki dan po ulici i u labu. 

 

Ima puno majica koje zene nose sa nekim slikama zena kao aplikacija,a, ja licno ne, jer mi je retardirano da ispod svoje glave na stomaku nosim jos jednu iste velicine. Ali moram priznati da mi sem "me not like" nije dosad padalo na pamet da se mnogo vise upotrebljavaju zenske nego muske slicice za dekoraciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...