Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Borisha i ja se slazemo, samo on to razradi.

 

nisam gledala razapinjanje na krst, ali zar je stvarno kriticarima glavni problem sto su zene donekle obnazene? a ne ideja da sluze u dekorativne svrhe cak i u nauci? 

Link to comment

Bezveze je košulja a i izjava “the sexiest mission there’s ever been. She’s sexy, but I never said she was easy.”, lakse je izgleda sletiti na kometu neko prestati objektivizirati zene.

 

 

Plus, ovo je i prozorčić kako to ide za drgu stranu, nije se jednom veća graja podigla o tome kako je zena obučena nego sta je uradila.

Edited by djili
Link to comment

Borisha i ja se slazemo, samo on to razradi.

 

boris:

 

I think his critics should go to the National Gallery and look at the Rokeby Venus by Velázquez. Or look at the stuff by Rubens. Are we saying that these glorious images should be torn from the walls?

 

 

Why was he forced into this humiliation? Because he was subjected to an unrelenting tweetstorm of abuse. He was bombarded across the internet with a hurtling dustcloud of hate, orchestrated by lobby groups and politically correct media organisations.

 

 

What are we all – a bunch of Islamist maniacs who think any representation of the human form is an offence against God? This is the 21st century, for goodness’ sake. And if you ask yourself why so few have come to the defence of the scientist, the answer is that no one dares.

 

 

 

odlicno, vjesto sroceno i prije svega tacno

Edited by morgana
Link to comment

Mislim da smo smrc ostali bez strucno osposobljenih rodno senzitivnih osoba u kloaci da bi se ovo moglo pretvoriti u jednu vatrenu diskusiju....

ma ovo je glupost. s druge strane, tako glupu koshulju nece obuci vishe nikad :lolol:

 

al odevna izazvanost ce da mu ostane zauvek. i bice zapamcen, ne kao chovek koji je ispustio divajs na kometu, nego kao chovek koji je nosio koshulju na gole zene. skoro kao da mu je sluchajno ispala sisa iz vec predimenzioniranog dekolajta™, pa niko nije slushao shta peva. samo nenamerno, otud ga zalim vishe ^_^

 

dakle, zemlja : svemir 1:0  :huh:

Edited by gospa buba
Link to comment

sto je glupa kosulja?

 

meni je bas zao sto je "nece vise nikad obuci" posto ljudima kao on koji se RAZVALJUJU od posla takve sitnice i male stvari kojima grade svoj identitet i licnost van toga sto rade znace neverovatno puno. njemu je u stvari verovatno jako krivo sto ne vise moze da nosi tu kosulju, a ne samo sto je ishejtovan i nepravedno optuzen za gluposti.

Link to comment

meni je bas zao sto je "nece vise nikad obuci" posto ljudima kao on koji se RAZVALJUJU od posla takve sitnice i male stvari kojima grade svoj identitet i licnost van toga sto rade znace neverovatno puno. njemu je u stvari verovatno jako krivo sto ne vise moze da nosi tu kosulju, a ne samo sto je ishejtovan i nepravedno optuzen za gluposti.

 

e jebiga.

 

u nauci je polozaj zena velika tema. recimo, postoje neki prediktori verovatnoce da ce neko izgraditi naucnu karijeru na osnovu sadasnjeg rada. ostati u nauci je bolno tesko, posto mesta ima malo a kvalitetnih ljudi mnogo, i svaka sitnica znaci. sansa raste sa objavljivanjem velikog broja clanaka, visokom citiranoscu, objavljivanjem radova u vrhunskim casopisima i doktoriranjem na vrhunskim univerzitetima. ali za svaku od ovih mera, zena mora da ima vise postignuce od muskarca da bi imala jednaku verovatnocu da dobije poziciju. isti akademski CV, koji je potpisan zenskim imenom, biva losije ocenjen i dobija losije ponude nego ako je potpisan muskim imenom. to ujedno znaci da zene moraju da zrtvuju mnogo vise da bi ostale u nauci. u americi, recimo, medju redovnim profesorima, oko 70% muskaraca ima decu, a samo 44% zena. pa i pored rastuce svesti da postoje nenamerne, implicitne predrasude, nije neobicno na konferencijama da zene koje su profesorke najavljuju sa 'mrs. blabla', a muskarce sa 'dr. blabla'. a ja sam ziv primer da mi je mentor podrazumevao da necu biti vise zainteresovana za nauku nakon sto postanem majka, pa je poceo manje da me angazuje za razne naucne aktivnosti (ukljucujuci i ponudu koju je dao nekom drugom, da odrzi veliko i vazno predavanje o temi mog doktorata), i polako mi time podrivao samopouzdanje. a on je jos i kul lik. 

 

bilo kakva naucna prezentacija u koju su uklopljene zene ciji je osnovni atribut pozadina, jeste problematican. sto ce njemu biti krivo sto ne moze da nosi tu kosulju vise stvarno ne moze da se meri sa ozbiljnocu predrasuda da kojima se zene u nauci suocavaju. 

 

that being said, i meni je ovo cerecenje mucno. on je samo pojedinac i nije kriv za celokupno stanje u nauci i drustvu, i pri tom je potpuno jasno da fura svoj specificni stil i da je to sve. izvinjenje bi trebalo da je vise nego dovoljno. 

  • +1 1
Link to comment

I nijedan od navedenih problema nece biti resen time da ne sme da se nosi kosulja, koja kao dezen ima obucene zene. Izmedju ostalog zato sto mediji koji ga cerece u upravljackoj strukturi imaju odnos muskaraca i zena 17:3, ali nose siva odela i kravate i onda je to u redu. A pritom ih ne interesuje nista osim generisanja klikova. Blago nama kad nam takvi uredjuju drustvo i kako treba da se ponasamo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...