Jump to content
IGNORED

HOROR SERIJE (u capsu, naravno)


Lrd

Recommended Posts

jel možeš da nam kažeš ko je roj beti? predajemo se. 

 

siguran sam da će nam se otvoriti vrata sveznanja kad shvatimo koga smo prevideli. 

glupo je da ga ovako przis, a ti nastavi ako mislis da je kul

Link to comment
  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    96

  • ToniAdams

    59

  • Weenie Pooh

    47

  • Sludge Factory

    44

pa ono, kad ti juce objasnim preko fejsbuka ko je, iako kapiram da se zajebavas, a onda ovde ovo pises, znaci da ga przis?

il da imas tako slabo pamcenje?

Link to comment

to šta mi je ko od forumaša pisao na fejsu nema nikakve veze sa onim što pišemo ovde. :)

 

dakle, što se foruma tiče ja ne znam ko je roj beti. ostaje mi da u kontekstu priče oko lika serije koju analiziramo pretpostavim da je u pitanju neživi stvor koji je pokazao ljudskost i emocije, a to je dosta česta tema koja se provlači kroz jako puno dela. od originalnog frankenštajna, preko hala 9000, terminatora 2, prve pogibije optimus prajma, keli le brok u weird science, wall-eja koji se zaljubio i džonija 5 koji je furnuo iz vojske. 

 

sigurno sam nekog preskočio. verovatno roja betija. nisam mogao da se setim ko je bez tvoje pomoći. 

 

moja poenta je da nije naročito bitno. tvoja tvrdnja da je sve u PD već viđeno i da je izvedba loša nije tačna. ono što je već viđeno su univerzalne teme, a izveba je odlična, kako zbog glume, tako i zbog scenarija.

Link to comment

post bez nejmdropovanja? jesi dobro jbt?

 

Pa, što bih morao da se uklapam u ostale na ovom topicu...

 

A, vi šamarajte po imenima, samo napred...

Link to comment

Puvanjac finale. Bilo je nekoliko dobrih i zanimljivih stvari, ali duga opraštanja uz poglede i tihu muziku...mlah.

 

Osetno slabija druga sezona. Ako je prva bila 9, ova je 7. Ima mnogo praznog hoda.

Link to comment

Evo zvanicnih ocena sa sajtova koji za to sluze:

 

Critical reception[edit]

The first season of Penny Dreadful received positive reviews from critics, with a Metacritic rating of 70 out of 100 based on 37 reviews.[27] It holds a 78 percent rating on Rotten Tomatoes, with an average score of 7.3 out of 10, based on 55 reviews, with the site's consensuses stating, "Skillfully shot and superbly acted, Penny Dreadful is perplexing in a good way – even if it's a bit silly at times."[28] The first season was described as "as riotous as it is ridiculous, taking the macabre to new heights (or depths)" by The Guardian reviewer Ben Hewitt.[29]

The second season has also received positive reviews from critics. On Metacritic, it has a score of 77 out of 100 based on 14 reviews, indicating "generally favorable reviews".[30] On Rotten Tomatoes, it holds a 100 percent rating with an average score of 7.6 out of 10 based on 18 reviews, with the site's consensuses stating, "Penny Dreadful‍ '​s second season maintains the show's intense, bloody drama, utilizing a vast array of fascinating characters and locales to tell a unique story."

 

Dakle za prvu sezonu 7, za drugu 7.7. Ja bih dao za prvu 9, za drugu hajde da umanjim na 9.5. I informacija da ce biti i trece sezone (barem tako pise na zvanicnom sajtku Showtime-a).

 

Da zavrsim sa time da sam toliko visoku ocenu dao jer, pored svega ostalog sto sam pisao o PD, sam u svom zivotu imao nekoliko iskusavajucih situacija koje su jako dobro opisane u PD i da je prilicno bas tako kako je u seriji. Toliko od mene.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...