Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Reci mi sta mislis, normalno. Sta drugo? Ne razumem, jesam li neupucen (ne znam za strahote Krima) ili je moj stav i pogled na to toliko los da si bez teksta?

edit: ulete dilinger

Ni jedno ni drugo. Posredi je samo dosta velika razlika u pogledu na to kako treba da izgledaju savremeni odnosi u svetu, pa nemam instant odgovor.

Link to comment

Da li ti shvatas da lik samo prenosi stavove raznih strana da bi analizirao? Ono uopste nije njegov zakljucak.

 

Naprotiv, on sugeriše da Zapad "pročisti" svoj stav i da ga konkretizuje u naoružavanje i sankcije. To predlaže kao "projašnjenu" poziciju iz koje će se ući, šatro u nekakav kompromis. Ali, to je u suštini samo warmongerska pozicija Mekejna i sličnih budala.

Praviš se naivan. Svi su do sada provalili da se zalažeš za naoružavanje, eno tamo Dilinger kaže da je to legitimno, implicitno priznajući da je to tvoj stav.

Ali da skratimo, da ne bi sad analizirali svaku glupost koju kvotuješ - da li si za naoružavanje Ukraine (ili bilo koga)?

Link to comment

Nisam znao da je ovo forum pacifista.

 

 To se zapitaj kad se s vremena na vreme pojavi neki lik koji bi da se vojno vrati na Kosovo. Onda ti pacifizam neće smetati.

Link to comment

Ali da skratimo, da ne bi sad analizirali svaku glupost koju kvotuješ - da li si za naoružavanje Ukraine (ili bilo koga)?

Ovo se malo kosi sa tvojim da neko 'dodje i uzme sta mu treba', nadam se da sam dobro parafrazirao - da sad ne trazim tvoj post.

Znas, ljudi ne vole da im neko dodje i uzme sta mu treba, drzave jos manje, to im dodje i jedan od poprilicno vaznih razloga za postojanje od kako je sveta i veka.

 

Mislim da si usao u mrtvu petlju, logicku: naoruzavanje je posledica i tesko da ima nacina da se izbegne u svetu kakav danas poznajemo i kakav je oduvek bio.

Ono, stav da je svako naoruzavanje ili naoruzavanje bilo koga lose, vredan je postovanja, ali tesko da radi posao.

Link to comment

Ovo se malo kosi sa tvojim da neko 'dodje i uzme sta mu treba', nadam se da sam dobro parafrazirao - da sad ne trazim tvoj post.

Znas, ljudi ne vole da im neko dodje i uzme sta mu treba, drzave jos manje, to im dodje i jedan od poprilicno vaznih razloga za postojanje od kako je sveta i veka.

 

Mislim da si usao u mrtvu petlju, logicku: naoruzavanje je posledica i tesko da ima nacina da se izbegne u svetu kakav danas poznajemo i kakav je oduvek bio.

Ono, stav da je svako naoruzavanje ili naoruzavanje bilo koga lose, vredan je postovanja, ali tesko da radi posao.

 

Ok, ko je došao kod Andurila i "uzeo šta mu treba"?

I da, moj stav je moj stav, ne radi nikakav posao.

Link to comment

Ok, ko je došao kod Andurila i "uzeo šta mu treba"?

I da, moj stav je moj stav, ne radi nikakav posao.

Mani me bre Andurila  :)

Nisam bio nimalo ironican kad sam upotrebio izraz 'stav vredan postovanja', da ne bude zabune.

Samo, bojim se da preko toga, zastupanju takvog stava na delu foruma koji se zove politika nema bas mnogo smisla, na stranu sve licne preferencije, vojevanja i ostala naoruzanja.

Link to comment
...

Ali da skratimo, da ne bi sad analizirali svaku glupost koju kvotuješ - da li si za naoružavanje Ukraine (ili bilo koga)?

 

Po meni, u ovom trenutku niposto - treba dati sansu ovom primirju, povuci dobrovoljacke bataljone, obuciti vojsku da ne pravi haos i gluposti a najvaznije je stabilizovati ekonomiju. Posle toga slede pregovori oko statusa Donbasa a vojno resenje tog problema iskljuciti.

Medjutim, ukoliko bez nekog veceg razloga dodje do napada na Mariupolj (ili Harkov) i opsade grada uz velike zrtve, onda Ukrajinu treba naoruzati do zuba a NATO treba da se mobilise na granicama u slucaju vece invazije. Nuklearne clanice NATO-a su istovremeno garanti postojanja Ukrajine i tako treba da se ponasaju.

Link to comment

Mani me bre Andurila  :)

Nisam bio nimalo ironican kad sam upotrebio izraz 'stav vredan postovanja', da ne bude zabune.

Samo, bojim se da preko toga, zastupanju takvog stava na delu foruma koji se zove politika nema bas mnogo smisla, na stranu sve licne preferencije, vojevanja i ostala naoruzanja.

 

Ma ja ovde uopšte retko pišem, kad bolje razmislim i nemam neki jasno definisan stav prema Putinu, recimo, nego mi smeta ratno huškanje. Stvarno ne vidim kakva je razlika da li se ratno huška protiv Rusije, Kosova, Turske ili bilo koga.

Link to comment

Po meni, u ovom trenutku niposto - treba dati sansu ovom primirju, povuci dobrovoljacke bataljone, obuciti vojsku da ne pravi haos i gluposti a najvaznije je stabilizovati ekonomiju. Posle toga slede pregovori oko statusa Donbasa a vojno resenje tog problema iskljuciti.

Medjutim, ukoliko bez nekog veceg razloga dodje do napada na Mariupolj (ili Harkov) i opsade grada uz velike zrtve, onda Ukrajinu treba naoruzati do zuba a NATO treba da se mobilise na granicama u slucaju vece invazije. Nuklearne clanice NATO-a su istovremeno garanti postojanja Ukrajine i tako treba da se ponasaju.

 

E vidiš u tome je razlika između mene i tebe, kod mene ne postoji to "međutim". Zato ne možemo da razgovaramo.

Link to comment

E vidiš u tome je razlika između mene i tebe, kod mene ne postoji to "međutim". Zato ne možemo da razgovaramo.

 

Pa kad si vec pacifista i protiv naoruzavanja, javi i onima u Kremlju da vise ne doturaju preko granice. Do sada su doturili i doturaju mnogo vise nego zli Zapad.

Link to comment

Pa kad si vec pacifista i protiv naoruzavanja, javi i onima u Kremlju da vise ne doturaju preko granice. Do sada su doturili i doturaju mnogo vise nego zli Zapad.

 

Pa fora je u tome što ja nemam kako da javim bilo šta Kremlju, niti u bilo čemu tu učestvujem i nemam nikakav interes osim da se taj rat završi i to isključivo zbog ljudi koji su mi prijatelji. A ti si ili wannabe učesnik u nekoj politici, ili, što je još gore, stvarno učestvuješ.

Mislim, ne znam zašto udaljavamo stranačke botove sa foruma, kad su oni u suštini benigniji.

Link to comment

Po meni, u ovom trenutku niposto - treba dati sansu ovom primirju, povuci dobrovoljacke bataljone, obuciti vojsku da ne pravi haos i gluposti a najvaznije je stabilizovati ekonomiju. Posle toga slede pregovori oko statusa Donbasa a vojno resenje tog problema iskljuciti.

Medjutim, ukoliko bez nekog veceg razloga dodje do napada na Mariupolj (ili Harkov) i opsade grada uz velike zrtve, onda Ukrajinu treba naoruzati do zuba a NATO treba da se mobilise na granicama u slucaju vece invazije. Nuklearne clanice NATO-a su istovremeno garanti postojanja Ukrajine i tako treba da se ponasaju.

 

A sta ako bez nekog veceg razloga dodje do napada na Donetsk ili Lugansk? Treba li onda Rusija naoruzati pobunjenike do zuba i pripremiti se na intervenciju?

Link to comment

Po meni, u ovom trenutku niposto - treba dati sansu ovom primirju, povuci dobrovoljacke bataljone, obuciti vojsku da ne pravi haos i gluposti a najvaznije je stabilizovati ekonomiju. Posle toga slede pregovori oko statusa Donbasa a vojno resenje tog problema iskljuciti.

Medjutim, ukoliko bez nekog veceg razloga dodje do napada na Mariupolj (ili Harkov) i opsade grada uz velike zrtve, onda Ukrajinu treba naoruzati do zuba a NATO treba da se mobilise na granicama u slucaju vece invazije. Nuklearne clanice NATO-a su istovremeno garanti postojanja Ukrajine i tako treba da se ponasaju.

Cekaj bre, ti mrtav ladan ovde uvede i NUKLEARNO?!  :isuse:

Aj bre covece, oladi malo.

 

A onako uz put da te podsetim: ni jedna jedina istocnoevropska sirotinja se nije ovajdila od zastite koju joj je Zapad velikodusno nudio, narocito u slucajevima kad je takozvana zastita bila motivisana sto vecom stetom koju treba naneti Rusiji ma u kom se ona agregatnom stanju trenutno nalazila.

90% zemalja Istocne Evrope 'ladno moze da na zastavu ili grb izveze devizu Ej, nemojte vise da nas branite...

Link to comment

Cekaj bre, ti mrtav ladan ovde uvede i NUKLEARNO?!  :isuse:

Aj bre covece, oladi malo.

 

A onako uz put da te podsetim: ni jedna jedina istocnoevropska sirotinja se nije ovajdila od zastite koju joj je Zapad velikodusno nudio, narocito u slucajevima kad je takozvana zastita bila motivisana sto vecom stetom koju treba naneti Rusiji ma u kom se ona agregatnom stanju trenutno nalazila.

90% zemalja Istocne Evrope 'ladno moze da na zastavu ili grb izveze devizu Ej, nemojte vise da nas branite...

 

E, nevezano sa celom ovom raspravom (ionako mi tesko ide kad treba u ovakve stvari da petljam moral) - ja mislim da Amerikanci misle ozbiljno tj da nemaju nameru da se povlace iz Srednjoistocne Evrope. Naravno, bez infoa iz bilo kakvih vlada, ali sa uvidom u dosta gledista kako je doslo do Hladnog (aj tu i nisu mogli mnogo da urade), ali posebno do Drugog svetskog rata, mislim da na Zapadu ima dosta ljudi koji misle da je bila ogromna greska napustanje tj prepustanje tog prostora od strane zapadnih sila.

 

Gut feeling - nije to samo zbog Rusa.

Edited by MancMellow
Link to comment

Cekaj bre, ti mrtav ladan ovde uvede i NUKLEARNO?! :isuse:

Aj bre covece, oladi malo.

...

Smiri se woodo - uveo ih je Budimpestanski sporazum a ne ja.

Link to comment
×
×
  • Create New...