Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Na tu foru što ga šest godina nisu dirali, i da nije mirno sedeo na imanju u Midsomeru, nego je aktivno i javno sarađivao sa Berezovskim. 

 

OK on. A Politkovskaja? Ne može se sa sigurnošću reći da je FSB iza njene smrti, ali se to može osnovano pretpostaviti., a to minira tvoju tezu.

 

Da se razumemo, ja verujem da je bilo političkih ubistava i verujem da je bilo onih koje je Putin lično naredio, samo nema šanse da se Litvinenko može svrstati u takva, koliko god da ga nisu dirali. Čovek je prebegli obaveštajac i ne može sad on odjednom da se smatra nekakvim opozicionim političarem. Praviti od likvidacije odbeglog špijuna nekakvo političko ubistvo je teška propaganda, slično kao što su od bahatog tajkuna Berezovskog pravili borca za demokratiju. Ta tendencija više govori o nebuloznosti nato/usa/gbr propagandne mašine. I neuspešnosti, zato što nisu uspeli nekog boljeg da nađu da bude žrtva režima.

Link to comment

Kul. Recimo da imamo drugačije poimanje pojma "politički protivnik". Za mene je to osoba koja ti svojim delovanjem nanosi političku štetu.

Link to comment

Na tu foru što ga šest godina nisu dirali, i da nije mirno sedeo na imanju u Midsomeru, nego je aktivno i javno sarađivao sa Berezovskim. 

 

OK on. A Politkovskaja? Ne može se sa sigurnošću reći da je FSB iza njene smrti, ali se to može osnovano pretpostaviti., a to minira tvoju tezu.

 

Bez obzira sta radio i koliko godina proslo.

 

Ubojstvo Politkovskaje nikad nije rasvjetljeno do kraja i tesko je nagadjati ko ju je dao ubiti, ali vjerojatno je netko iz ruskih struktura vlasti i Putin je suodgovoran za to sto doticno ubojstvo nikad nije rijeseno do kraja. Ali da je bas on naredio, nije mi realno... Ona je bila puno opasnija za sudionike rata u Ceceniji o cijim je zlocinima pisala.

Link to comment

Vrlo interesantno kako čestiti zapad nikada nije tražio da neko ozbiljno odgovara za feribot na kojem je skončalo onoliko ljudi i gde su posredni dokazi koji vode ka Kremlju jaki taman koliko i oni iz slučaja Litvinenko, ako ne i jači. Avaj, u to vreme u Kremlju nije sedeo Zli Putler nego naš dobar i nikad prežaljen drugar pa se nije previše talasalo oko sitnica kao što je 850 života, doduše mahom estonskih. 

Edited by beowl
Link to comment

@Korto Malteze

 

Pa možda nije naredio ni da se ubije Njemcov. Smatra se da ni Staljin nije naredio da jednog određenog dana u svim zatvorima u sistemu NKVD počne batinanje pritvorenika (Bilo ih je previše, i više nisu imali vremena za suptilnije metode istrage, kao što je skupi i dugotrajni "konvejer") . Bilo je dovoljno da kaže "Trebalo bi, drugovi, ispitati dalekoistočnu obaveštajnu vezu među građanima privedenim po tački 20", pa da govance počne da se kotrlja sa vrha planine i preraste, magičnom silom epigonske telepatije, u "udri bandu izdajničku". 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Vrlo interesantno kako čestiti zapad nikada nije tražio da neko ozbiljno odgovara za feribot na kojem je skončalo onoliko ljudi i gde su posredni dokazi koji vode ka Kremlju jaki taman koliko i oni iz slučaja Litvinenko, ako ne i jači. Avaj, u to vreme u Kremlju nije sedeo Zli Putler nego naš dobar i nikad prežaljen drugar pa se nije previše talasalo oko sitnica kao što je 850 života, doduše mahom estonskih. 

 

I to je tacno.

Link to comment

Kul. Recimo da imamo drugačije poimanje pojma "politički protivnik". Za mene je to osoba koja ti svojim delovanjem nanosi političku štetu.

 

Da, onda sam znači ja politički protivnik Vučića, pošto ne plaćam kiriju i pretplatu za tv i masovno ubeđujem druge ljude da isto to ne rade.

Onaj ko je obaveštajac je obaveštajac, sve dok ga recimo neko ne izabere izborima na nekakvu funkciju, onda se mora (nerado) smatrati političarem jer ima legitimitet. Takav je, je li, slučaj samog Putina.

Mnogo mi je bitnija ta dimenzija stvari kako radi propaganda i koliko je, u stvari, uperena samo na svoje. Jer nema sigurno nikoga u Rusiji ko će se zamisliti nad bilo čime što je Berezovski ili Litvinenko izjavio protiv Putina. On je kao tajkun/špijun koga je Putin prognao u poziciji da nema nikakvu političku težinu u Rusiji, sve dok se ne dođe do nekog kritičnog trenutka društvenog ujedinjenja, gde će likovi svih boja krenuti protiv Putina, kao što je 2000 bilo ovde protiv Slobe.

Inače, što se mene tiče, ne moram ni da znam da li je lično naredio ubistvo Nemcova, ili su ljudi Kadirova uradili to na svoju ruku. Meni je dovoljno što on svoje političke protivnike zatvara i sudi (Navaljni). To mi je već dovoljno loše, samo po sebi, nema šanse da ga smatram za pozitivnog lika, u bilo kakvoj situaciji, osim u jednoj - kad ga blate Anduril i ljudi čije on članke kvotuje. E, tad neću ništa loše protiv njega da kažem.

Link to comment

Vrlo interesantno kako čestiti zapad nikada nije tražio da neko ozbiljno odgovara za feribot na kojem je skončalo onoliko ljudi i gde su posredni dokazi koji vode ka Kremlju jaki taman koliko i oni iz slučaja Litvinenko, ako ne i jači. Avaj, u to vreme u Kremlju nije sedeo Zli Putler nego naš dobar i nikad prežaljen drugar pa se nije previše talasalo oko sitnica kao što je 850 života, doduše mahom estonskih. 

 

dajte nešto opširnije o ovome ne znam kako mi promaklo :fantom:

Link to comment

Vrlo interesantno kako čestiti zapad nikada nije tražio da neko ozbiljno odgovara za feribot na kojem je skončalo onoliko ljudi i gde su posredni dokazi koji vode ka Kremlju jaki taman koliko i oni iz slučaja Litvinenko, ako ne i jači. Avaj, u to vreme u Kremlju nije sedeo Zli Putler nego naš dobar i nikad prežaljen drugar pa se nije previše talasalo oko sitnica kao što je 850 života, doduše mahom estonskih. 

 

Link to comment

@Korto Malteze

 

Pa možda nije naredio ni da se ubije Njemcov. Smatra se da ni Staljin nije naredio da jednog određenog dana u svim zatvorima u sistemu NKVD počne batinanje pritvorenika (Bilo ih je previše, i više nisu imali vremena za suptilnije metode istrage, kao što je skupi i dugotrajni "konvejer") . Bilo je dovoljno da kaže "Trebalo bi, drugovi, ispitati dalekoistočnu obaveštajnu vezu među građanima privedenim po tački 20", pa da govance počne da se kotrlja sa vrha planine i preraste, magičnom silom epigonske telepatije, u "udri bandu izdajničku". 

 

Usporedbe sa Staljinom ne doprinose kredibilitetu optuzbi.

Link to comment

Usporedbe sa Staljinom ne doprinose kredibilitetu optuzbi.

 

Svakako ne bi doprinosile, ali ja ih ni ne pravim, već pričam o neformalnim mehanizmima vlasti u sistemima autoritarnog tipa. Tu se mnogo šta odvija prećutno, bez naredbe i papirnog traga. Trik je da pogodiš volju vladara, a ne da čekaš da ti nacrta šta da uradiš.

Link to comment

Svakako ne bi doprinosile, ali ja ih ni ne pravim, već pričam o neformalnim mehanizmima vlasti u sistemima autoritarnog tipa. Tu se mnogo šta odvija prećutno, bez naredbe i papirnog traga. Trik je da pogodiš volju vladara, a ne da čekaš da ti nacrta šta da uradiš.

 

Bas da su mehanizmi toliko neformalni u jednoj Rusiji u 21. stoljecu mi je tesko povjerovat.

Link to comment

Svakako ne bi doprinosile, ali ja ih ni ne pravim, već pričam o neformalnim mehanizmima vlasti u sistemima autoritarnog tipa. Tu se mnogo šta odvija prećutno, bez naredbe i papirnog traga. Trik je da pogodiš volju vladara, a ne da čekaš da ti nacrta šta da uradiš.

 

dobro, za staljinom ima itekako papirnih tragova, potpisa na naređenjima za haopšenja, masovnija streljanja itd.

Link to comment

dobro, za staljinom ima itekako papirnih tragova, potpisa na naređenjima za haopšenja, masovnija streljanja itd.

 

Znam da ima, ne kažem da su se sporazumevali samo kricima i mimimom :) ama neke stvari su se rešavale neformalnim metodama odlučivanja.

Link to comment
×
×
  • Create New...