Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

But, like Stalin, he has nurtured a climate of fear and lawlessness, in which those who rally behind the Kremlin feel a duty to eliminate the leader's opponents however they can, and in anticipation of his will.

 

Beba Popovic argument, atmosfera i tako to.

Kad logicno objasnjenje bazirano na hard facts ne postoji, udri po generalizacijama koje nista ne znace i koje se mogu primeniti na apsolutno bilo koje politicki eksplozivno ubistvo.

 

Ferguson? Americka drzava kreirala atmosferu u kojoj policajci nekaznjeno mogu da se izivljavaju. Obama = Staljin

 

CH? Francuska je kreirala atmosferu u kojoj islamisti mogu da rade sta hoce. Oland = Staljin

 

itd...

Link to comment

The secret of Putin’s overarching appeal is actually quite simple: If you hate America’s dominance in global affairs and all that goes with it (liberal economics, gay rights, endless reruns of The Simpsons)

 

I evo jos jednog slepca kod ociju (verovatno namernog). Odakle mu ideja da ove tri stvari imaju veze sa americkom dominacijom?

 

Potpuno pobrkani loncici.

 

Nista Irak, nista Saudijska Arabija, nista Palestina nego mrze Ameriku zbog Simpsonovih. How yes no.

Link to comment

Beba Popovic argument, atmosfera i tako to.

Kad logicno objasnjenje bazirano na hard facts ne postoji, udri po generalizacijama koje nista ne znace i koje se mogu primeniti na apsolutno bilo koje politicki eksplozivno ubistvo.

 

Ferguson? Americka drzava kreirala atmosferu u kojoj policajci nekaznjeno mogu da se izivljavaju. Obama = Staljin

 

CH? Francuska je kreirala atmosferu u kojoj islamisti mogu da rade sta hoce. Oland = Staljin

 

itd...

Poredjenje sa staljinom u ovom kontekstu jeste smesno, ali ne mogu da se otrgnem utisku da Putin u ovom trenutku samo steti Rusiji na svakom planu. Slicno kako je americi stetio Bush mladji.

Link to comment

I evo jos jednog slepca kod ociju (verovatno namernog). Odakle mu ideja da ove tri stvari imaju veze sa americkom dominacijom?

 

Potpuno pobrkani loncici.

 

Nista Irak, nista Saudijska Arabija, nista Palestina nego mrze Ameriku zbog Simpsonovih. How yes no.

 

Ali gay rights. :0.6:

 

To je definitivno presudilo, a ne tradicija podrske gamadi od Franca do dzihadista i nacistickih dzukela u Ukrajini te izvoz demokracije bombama. Tezi autizam...

Link to comment

Pisanje ovakvih baljezgarija nije posljedica autizma njihovih autora, po mom skromnom misljenju. Vise pokusaja da se autizam vjestackim putem izazove/odrzava kod *svojih* ovaca.

Link to comment

Nije tu nista smesno. Covek je ubijen moguce zato sto je bio neprijatelj rezima a moguce od strane islamista kojima je opet dozvoljeno da se razmasu.

 

 

Naucna fantastika je varijanta da je coveka, koji je bio pod stalnom policijskom prismotrom, u strogo kontrolisanoj zemlji, u centru grada mogao da ubije bilo ko osim drzave. O motivima mozemo da nagadjamo, ali oko nalogodavca je tu manje-vise sve jasno. 

 

Ukoliko je moguce da je neko sa strane ubio Nemcova, onda bi to znacilo da Rusija prakticno vise ne postoji kao drzava. To bi znacilo Matijas Rust 2.0.  

 

 

Dakle, za rusofobe win-win situacija.

И опет ће наравно да крену исту причу сутра ујутро.

 

Jel mozes ti da prestanes sa RL spekulacijama ili treba report? Skini se.

 

Замолио бих те да ме репортујеш. Ја не правим никакве РЛ спекулације, то би било кад и рецимо знао да ти живиш нпр у Рибници у Краљеву па почнем да те провоцирам да ли носиш пасош кад долазиш у град преко моста. Или знам да си можда запослен у фонду за политичку изузетност, па почнем нешто да инсинуирам у вези твојих послодаваца.  Ја те једноставно питам да са нама поделиш имена еминентних америчких професора који се баве простором Еуроазије, па да упоредимо белешке. Нису они никакви заштићени извори па да им чуваш приватност, а вала ниси ни једини Србин који се у том пољу мува па да ти идентитет буде откривен, информацијом да си са неким од њих разговарао. Овако напросто изгледа да си слагао, пробао да нас импресионираш некаквим анонимним ауторитетима и кад није упалило вречиш као какав јарчић.  Зато макар изгуглај пар имена пробај да блефираш, досадно је овако. 

Autoritarni rezim.

 

Meni ovo lici na jedno od ranijih ubistava. Novinarka koja je kritikovala politiku Putina na Kavkazu je ubijena, kako se kasnije ispostavilo, nekih cecena koji su imali neke poslove sa vlascu. Nije fsb naredio to ubistvo, naprotiv, uhvatili su ubice, ali ljudi sa kojima posluju su nekontrolisani koljaci cije su ruke krvave do lakata. Nista im jos jedan zivot ne znaci.

 

Tako nesto.

Овде ти сад потпуно амнестираш убијену од било каквих контакта убијене са полусветом једне од најдивљијих области на простору Евероазије. Можда се то она некому том свету једноставно замерила и то је то, а што никако није тешко. Таквих има у Пакистану, Ираку, Египту, па и на другим крајевима земљиног шара подоста. Црно време дошло.

 

ja javno molim da se Zaz vrati amo.

 

ono što on piše je zdrava propaganda u odnosu na ove gluposti!

Наравно да Заз треба да буде враћен. Он је еталон објективности спрам веселе тројке. Као што је и Филипенко био.

Link to comment

Porucnice, malo ste se zaneli.

Zaz etalon objektivnosti naspram bilo koga?

Nemojte se saliti.

 

I stav oko Politkovskaje (pretpostavljam de je to novinarka o kojoj Nautilus pise) je vrlo bljak. Ono, jednako kao sto je Djindjic bio kriminalac pa su ga, eto, tako ubili. Kurva i minic rezonovanje.

Link to comment

 

Porucnice, malo ste se zaneli.

Zaz etalon objektivnosti naspram bilo koga?

Nemojte se saliti.

 

 

 

Niko ne moze da ospori da je Zaz_pi bio neobjektivan i pristrasan, ali su njegovi postovi cesto bili prilicno informativni i bacali su novo svetlo na neke dogadjaje, a u poredjenju sa ostavljanjem petparackih ratnohuskackih clanaka kojima se smeje 90 posto foruma i ponavljanjem jedne iste mantre predstavljali su etalon stila i zanimljivosti. (Makar po mom skromnom misljenju.) Ako sam dobro shvatio (izvinjavam se ako sam pogresno razumeo kaznu PZD), on vise nece moci da pise na celom podforumu, sto mislim da je steta jer cenim da ce se vecina sloziti da je, bez obzira na ideolosku obojenost i cesto rigidnost njegovih stavova, ipak dao prilican doprinos na temama o istoriji, ekonomiji i nafti. Tako da bih zamolio mod tim da ponovo razmotri svoju odluku, ne sto se tice (pretpostavljam) zasluzenog bana, vec perpetualne zabrane pisanja na ovom delu foruma. Jer ja sam recimo cesto voleo da procitam neke njegove postove, a covek zaista ne radi nista sto nije ustaljena praksa kod diskutanata sa suprotne strane gvozdene zavese. 

Link to comment

Porucnice, malo ste se zaneli.

Zaz etalon objektivnosti naspram bilo koga?

Nemojte se saliti.

 

I stav oko Politkovskaje (pretpostavljam de je to novinarka o kojoj Nautilus pise) je vrlo bljak. Ono, jednako kao sto je Djindjic bio kriminalac pa su ga, eto, tako ubili. Kurva i minic rezonovanje.

То што су теби идеолошки блиски три веселника не значи да си у праву. Они су једноставно пропагандисти. Дрве своје, потпурају лажне информације...

Друго, ја нигде нисам написао да је она била криминалац или да није жртва. Само сам написао да имајући у виду тему којом се бавила , људе које је сретала, једноставно не значи да је мотив убиства  по дефиницији политички. Само толико. Оно о курви и минићу и аналогији са Ђинђићем је дегутантно.

Link to comment

Niko ne moze da ospori da je Zaz_pi bio neobjektivan i pristrasan, ali su njegovi postovi cesto bili prilicno informativni i bacali su novo svetlo na neke dogadjaje, a u poredjenju sa ostavljanjem petparackih ratnohuskackih clanaka kojima se smeje 90 posto foruma i ponavljanjem jedne iste mantre predstavljali su etalon stila i zanimljivosti. (Makar po mom skromnom misljenju.) Ako sam dobro shvatio (izvinjavam se ako sam pogresno razumeo kaznu PZD), on vise nece moci da pise na celom podforumu, sto mislim da je steta jer cenim da ce se vecina sloziti da je, bez obzira na ideolosku obojenost i cesto rigidnost njegovih stavova, ipak dao prilican doprinos na temama o istoriji, ekonomiji i nafti. Tako da bih zamolio mod tim da ponovo razmotri svoju odluku, ne sto se tice (pretpostavljam) zasluzenog bana, vec perpetualne zabrane pisanja na ovom delu foruma. Jer ja sam recimo cesto voleo da procitam neke njegove postove, a covek zaista ne radi nista sto nije ustaljena praksa kod diskutanata sa suprotne strane gvozdene zavese.

 

+1

Ako je kaznjen samo zbog forsiranja propagande svoje strane, onda to jednostavno nije fer, jerbo i ova dvojica (glavica i fart, ovaj, flejm ov d vest) to bez prestanka rade. A zaz je bio daleko informativniji.

 

Mislim, dodjavola, neka cvjeta hiljadu cvjetova - oslobodite zazeka!

Link to comment

Baj ol mins, oslobodite ga, želim da čitam o oduševljenju ruskog naroda zbog pada rublje, i o maseratijima koji tutnje Moskvom.

Link to comment

a sad ozbiljno: Zaz se ponaša kao pandur, isleđuje i vređa ljude i često im govori da su lažovi.

 

mislim da je rasprava o Rusiji na ovom forumu zabavna i informativna koliko i polemika o Duletu i Ćokiju, i da Zaz svakako nije jedini koji pribegava najbanalnijim formama propagande, ali da ga nije to zaklalo nego to što ga ne zanima čak ni elementarna forma diskusije. on nažalost ne može bolje od toga.

Link to comment
×
×
  • Create New...