Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

http://www.index.hr/vijesti/clanak/amerikanci-u-latviju-iskrcali-tenkove-i-oklopna-vozila-za-slobodu-se-treba-boriti/806276.aspx

 

LATVIJA je potvrdila kako je u Rigu stiglo više od 120 vojnih vozila američke vojske. Radi se o tenkovima M1A2 Abrams i oklopnim vozilima M2A3 Bradley.

Ministar obrane Raymond Vejonis pozdravio je dolazak američkih vojnih vozila.

"Prisutnost naših saveznika (SAD i NATO) u Latviji potvrda je solidarnosti i sigurnosti u regiji", stoji u izjavi Vejonisa na Twitteru.

Tenkovi su u Rigu stigli brodom koji se zove "Obećanje slobode". Dolasku je svjedočio američki general John O'Conner.


"Za slobodu se treba boriti, slobodu se mora braniti", izjavio je O'Conner.

Kazao je i kako će tenkovi ostati "onoliko dugo koliko je potrebno da se odvrati ruska agresija", prenosi AFP.

 

:ajde:

Edited by Cort0 Maltese
Link to comment

Realno, to je najmanje što mogu da učine Ameri u tom delu Evrope, njihovo dosadašnje prisustvo je bilo sramotno malo i ni na koji način nije opravdavalo priključenje tih država NATO. Učlanjenjem u NATO samo su sebi iscrtali target na čelu . 

 

Ako se ne varam, te tri pribaltičke države zajedno nisu imale 1 (slovima: jedan) operativan tenk

Link to comment

Ni jedno ni drugo. Posredi je samo dosta velika razlika u pogledu na to kako treba da izgledaju savremeni odnosi u svetu, pa nemam instant odgovor.

 

ok. hvala na odgovoru. sto je najgore, nisam siguran ni da su nam pogledi na to toliko razliciti. u stvari preciznije je reci da bi mogli biti slicniji (barem u meri u kojoj pristojan covek treba da razmislja vodjen nekim boljim sutra), no je to duga prica koja, u mom slucaju, uzima u obzir da su te vode mutne vec poodavno, te da su ih najvise zamutili bas oni koji danas najglasnije kritikuju. a uz to cinjenica da krim ne predstavlja mesto ljudske nesrece (i da je otisao tako glatko), iako ne opravdava potez, ipak govori nesto za sebe.

 

mozda ja to posmatram naivno, jer mene iskreno zabole za dogovore, ugovore i konvencije dokle god ginu samo slova na papiru. naravno, jasna mi je svakako bas u tom kontekstu i tezina tih slova i vaznost postovanja istih, ali o mogucim dalekoseznim posledicama po "savremene odnose u svetu" su mnogi drugi mnogo pre toga trebali da razmisljaju, pa nisu. sa te strane mi je licemerno kukati za krimom, a sa druge (vaznije strane) jednostavno nema dovoljno razloga jer nema tragedije. 

Link to comment

 

 

 

Vec sam te reportovao a posto se stoking i RL spekulacije ovde tolerisu, dobices istom merom.

Ja nisam spomenuo da sam prosto razgovarao sa naucnim autoritetima nego da ih redovno srecem tu gde radim sto sam vec spomenuo a ti izignorisao i nastavio sa stokingom.

Ne pada mi na pamet da odajem takve podatke ljudima na netu koji relativizuju ubistva novinara i slicno.

Идеја да те сталкујем је по више основа смешна, нити ти ја нешто често комуницирамо нити на више тема. Прича о РЛ спекулацијама је потпуна будалаштина јер опет никад и нигде нисам ни поменуо твој истински идентитет, нити ме он имало занима, већ сам те неколоко пута упитао да нам саопштиш имена професора америчких универзитета који су ауторитети на које се позиваш ( невезано да ли си разговарао са њима или пробап да читаш нешто што су објавили). Они су јавне личнсти, нису чланови каквог тајног кабала или програма за заштиту сведока против злог Путлера, па да сад ти имаш сад некако обавезу да чуваш неку тајну. После све ове твоје кукумавке, капирам да си ти то у тренутку лупио не би ли своје будалаштине заштитио неком врстом ауторитета, што ти није пошло за руком. Што се тиче оног да релативизујем убиства новинара и слично је потпуна неистина. Волео бих да наведеш где сам релативизовао било које убиство или слично. Овако испадаш шибицар, који нападом покушава да се заштити.

Link to comment

Čestiti i juče odlikovani Ramzan Kadirov rekao je da je Dadajev, osumnjičeni za ubistvo Njemcova, duboko religiozan čovek, koga su povredile reči o Šarliju Ebdou, i da se zato odlučio na ovaj čin.

Link to comment

Čestiti i juče odlikovani Ramzan Kadirov rekao je da je Dadajev, osumnjičeni za ubistvo Njemcova, duboko religiozan čovek, koga su povredile reči o Šarliju Ebdou, i da se zato odlučio na ovaj čin.

Rekao je i da je doticni Dadajev mnogo veci patriota od Nemcova.

Delivery unit Dadajev.

 

Inace tuzilastvo je ekspresno zakljucilo da su oni sasvim samostalno odlucili da ubiju Nemcova i da nema nikoga da je narucio ovo ubistvo.

Case closed.

Link to comment
×
×
  • Create New...