Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Dobro to je tačno. Mislim, ja uglavnom samo čitam ovo na politici, ali malo je jadno to što radi Anduril, na primer, koji postuje propagandne tekstove non stop i onda kao nešto kulturno razgovara. Iznerviraću se, pa ću da postujem svaku nebulozu koju na nađem na fejs stranici "Fonda bezopasnosti ruske federacije", pa ćemo da vidimo ko će duže da izdrži. :D

 

Nema svrhe da se nerviras - mozda se ne slazes sa tekstovima koje pejstujem, a ne slazem se ni ja uvek.

No, za nekakvu analizu politicke situacije je mejnstrim misljenje na Zapadu (kao i u Rusiji) mnogo relevantnije od recimo mejnstrim misljenja na forumu, u Srbiji, itd.

Takodje, politicko-ekonomska realnost je zapravo takva da je kristalno jasno koliko koje misljenje vredi.

Link to comment

Takodje, politicko-ekonomska realnost je zapravo takva da je kristalno jasno koliko koje misljenje vredi.

Ja bre ne razumem kako mozes da budes bas toliko ubedjen.

Da imas pravo na stav, misljenje - ne sporim.

Jos manje sporim da imas pravo da ga branis, zagovaras, prosejavas argumente, jebiga svi to radimo, pa i tvoji i ne samo tvoji izvori i takozvani izvori, takozvana sredstva informisanja narocito.

Ali da si toliko usmeren, jednostran, ubedjen da je druga strana apsolutno crna i da si ti taj koji ce to da zapecati i overi - ne ide jebiga.

Ali da - oko celog ovog sranja u i oko Ukrajine - upotrebis izraz kristalno jasno ...

Daj bre covece.

Link to comment

Nema svrhe da se nerviras - mozda se ne slazes sa tekstovima koje pejstujem, a ne slazem se ni ja uvek.

No, za nekakvu analizu politicke situacije je mejnstrim misljenje na Zapadu (kao i u Rusiji) mnogo relevantnije od recimo mejnstrim misljenja na forumu, u Srbiji, itd.

Takodje, politicko-ekonomska realnost je zapravo takva da je kristalno jasno koliko koje misljenje vredi.

Pa imam svrhe da se nerviram jer postuješ ratnohuškačke tekstove protiv moje druge domovine.

 

I drugo, nisi stavio tekst pa rekao "ovo je mejnstrim, a ja sa sa ovim ne slažem", nego stavljaš konstantno tekstove koji prizivaju vojnu intervenciju protiv Rusije, koji prizivaju ekonomske sankcije protiv jedne zemlje gde žive ljudi koji su moji prijatelji i ponašaš se kao da stojiš iza tih tekstova.

Prema tome, oladi malo s ratnohuškačkom propagandom.

Link to comment

Nema svrhe da se nerviras - mozda se ne slazes sa tekstovima koje pejstujem, a ne slazem se ni ja uvek.

No, za nekakvu analizu politicke situacije je mejnstrim misljenje na Zapadu (kao i u Rusiji) mnogo relevantnije od recimo mejnstrim misljenja na forumu, u Srbiji, itd.

Takodje, politicko-ekonomska realnost je zapravo takva da je kristalno jasno koliko koje misljenje vredi.

 

Filozofi, pomozite, jel ovo vise argumentum ad numerum ili appeal to authority, posto mi nije sasvim jasan ovaj poziv na nerazmisljanje. Hvala.

Link to comment

Pa imam svrhe da se nerviram jer postuješ ratnohuškačke tekstove protiv moje druge domovine.

 

I drugo, nisi stavio tekst pa rekao "ovo je mejnstrim, a ja sa sa ovim ne slažem", nego stavljaš konstantno tekstove koji prizivaju vojnu intervenciju protiv Rusije, koji prizivaju ekonomske sankcije protiv jedne zemlje gde žive ljudi koji su moji prijatelji i ponašaš se kao da stojiš iza tih tekstova.

Prema tome, oladi malo s ratnohuškačkom propagandom.

 

Uh, Kobni, pa ovo zaista nije argument. Ovde je kaceno hiljade tekstova koji se zalazu za one ili ove mere protiv bilo koje drzave, pa i same Srbije. 

Link to comment

Uh, Kobni, pa ovo zaista nije argument. Ovde je kaceno hiljade tekstova koji se zalazu za one ili ove mere protiv bilo koje drzave, pa i same Srbije.

Kačeno je, ali niko nije bio tako konstantan u tome kao Anduril. Nemoj da me teraš molim te da sad vadim linkove na tekstove u kojima se poziva na rat i ekonomske sankcije protiv Rusije, skoro svaki koji postuje mu je takav.

I nije tačno da su u toj meri postavljani tekstovi koji pozivaju ni na šta slično protiv Srbije, ni protiv Hrvatske. Da sad neko počne da postuje tekstove koje pozivaju na rat protiv Hrvatske bio bi banovan za pet minuta, potpuno opravdano.

Ja bih samo molio da se shvati da je Rusija zemlja u čiji su stanovnici živi i normalni ljudi, kao u bilo kojoj drugoj državi i da se ne priziva stalno rat protiv Rusije.

Link to comment

Ja bre ne razumem kako mozes da budes bas toliko ubedjen.

Da imas pravo na stav, misljenje - ne sporim.

Jos manje sporim da imas pravo da ga branis, zagovaras, prosejavas argumente, jebiga svi to radimo, pa i tvoji i ne samo tvoji izvori i takozvani izvori, takozvana sredstva informisanja narocito.

Ali da si toliko usmeren, jednostran, ubedjen da je druga strana apsolutno crna i da si ti taj koji ce to da zapecati i overi - ne ide jebiga.

Ali da - oko celog ovog sranja u i oko Ukrajine - upotrebis izraz kristalno jasno ...

Daj bre covece.

 

Kristalno jasno se ne odnosi na Ukrajinu nego na opste stanje u recimo Rusiji ili Srbiji vs. Zapad.

Svako politicko rezonovanje ima svoju cenu.

 

Pa imam svrhe da se nerviram jer postuješ ratnohuškačke tekstove protiv moje druge domovine.

 

I drugo, nisi stavio tekst pa rekao "ovo je mejnstrim, a ja sa sa ovim ne slažem", nego stavljaš konstantno tekstove koji prizivaju vojnu intervenciju protiv Rusije, koji prizivaju ekonomske sankcije protiv jedne zemlje gde žive ljudi koji su moji prijatelji i ponašaš se kao da stojiš iza tih tekstova.

Prema tome, oladi malo s ratnohuškačkom propagandom.

 

Vojna intervencija protiv Rusije? Mislis na neki nuklearni rat? Btw. imam i ja prijatelja/familije u Rusiji i upravo zato pravim jasnu distinkciju izmedju Kremlja i ostatka. Ti ljudi tamo su zapravo prve zrtve tog rezima.

Link to comment

 

Vojna intervencija protiv Rusije? Mislis na neki nuklearni rat? Btw. imam i ja prijatelja/familije u Rusiji i upravo zato pravim jasnu distinkciju izmedju Kremlja i ostatka. Ti ljudi tamo su zapravo prve zrtve tog rezima.

Takve tekstove kačiš, ako uopšte čitaš te tekstove koje kačiš.

Link to comment

Kačeno je, ali niko nije bio tako konstantan u tome kao Anduril. Nemoj da me teraš molim te da sad vadim linkove na tekstove u kojima se poziva na rat i ekonomske sankcije protiv Rusije, skoro svaki koji postuje mu je takav.

I nije tačno da su u toj meri postavljani tekstovi koji pozivaju ni na šta slično protiv Srbije, ni protiv Hrvatske. Da sad neko počne da postuje tekstove koje pozivaju na rat protiv Hrvatske bio bi banovan za pet minuta, potpuno opravdano.

Ja bih samo molio da se shvati da je Rusija zemlja u čiji su stanovnici živi i normalni ljudi, kao u bilo kojoj drugoj državi i da se ne priziva stalno rat protiv Rusije.

 

Ja se ne se'am tekstova koji se zalazu za rat protiv Rusije. Secam se sankcija i, eventualno, borbe protiv Rusije na teritoriji Ukrajine. Sankcije su druga stvar. 

Link to comment

Ja se ne se'am tekstova koji se zalazu za rat protiv Rusije. Secam se sankcija i, eventualno, borbe protiv Rusije na teritoriji Ukrajine. Sankcije su druga stvar.

Čuj "borba protiv Rusije na teritoriji Ukrajine", to nije rat? A za ekonomske sankcije isto važi.

Link to comment

Kristalno jasno se ne odnosi na Ukrajinu nego na opste stanje u recimo Rusiji ili Srbiji vs. Zapad.

Svako politicko rezonovanje ima svoju cenu.

 

Da prostis, tek ovo je  :isuse:

Jebemumater, drzave su drzave, interesi su interesi, politika je politika, ali u svojim hvalospevima svemu zapadnom, aj se priseti da je cirka 200 miliona ljudi ceo Hladni rat provelo - sve ideologije na stranu, ama bas sve - sa objektivnom i prakticno svakodnevnom pretnjom da im se na glavu sruce hiljade megatona, mislim na narode ex-CCCP, Ruse posebno.

Amerikanci su od toga napravili mitologiju, folklor, sve nas mejnstrimski terajuci da saosecamo sa nuklearnom pretnjom koju za njih predstavlja Carstvo Svekolikog Zla, Rusi su cutali i trpeli i bice bili svesni cinjenice da im je glava na ramenu samo zahvaljujuci nuklearnom arsenalu kog poseduju i koji ih je krvi kostao.

Aj im bar priznaj da sa takvim istorijskim i psiholoskim bekgraundom imaju barem trunku, truncicu prava da budu nepoverljivi prema nekim pojavama i potezima i da na tekovine zapadnog meda i mleka gledaju malo onako, u najmanju ruku rezervisano.

A da drzave, pa i Rusija, bila carska, sovjetska ili takozvana Putinova, imaju neke nepromenljive interese, zavisne od geografije, istorije, taj rad.

I da imaju puno pravo da ih brane onako kako znaju i umeju.

Pa i da se zajebu.

Ali da je od odbrane do zajeba u zavrsnici sve kristalno jasno - ne biva.

Link to comment

Čuj "borba protiv Rusije na teritoriji Ukrajine", to nije rat? A za ekonomske sankcije isto važi.

 

Pa jbg, misljenje da na teritoriji Ukrajine ne treba da postoje trupe pod kontrolom Moskve nije nikakav ekstremizam. 

 

Sankcije su politicko-ekonomsko sredstvo pritiska. Ako bismo uveli pravilo da se na forumu ne sme konstantno zalagati za mere protiv zemlje (bilo koje) u kojima clanovi foruma imaju prijatelje ili rodjake, na kraju od diskusije ne bi ostalo nista. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Huskanje na rat (Ukrajinu treba naoruzati), fear mongering (Putler ce napasti Evropu) i sovinizam. 3 u 1.

 

Preterujete. Ja ne mislim da Ukrajinu treba naoruzati za rat protiv Rusije, ali Ukrajina je medjunardono priznata zemlja i ona ima pravo da prima ili kupuje oruzje od drugih zemalja. Ja mislim da je naoruzavati je za rat protiv Donbasa kontraproduktivno i mislim da nece dovesti do zeljenih efekata, ali zalagati se za to (da sme ili treba da kupuje i prima oruzje) nije ekstremizam. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Čuj "borba protiv Rusije na teritoriji Ukrajine", to nije rat?

 

 

Pretpostavljam da i sam vidis da si malo predaleko otisao sa ovom pricom.

 

Sve ostalo na stranu, ali Rusija jeste izvrsila oruzano pripajanje dela zemlje ciju je bezbednost garantovala. Mozemo razgovarati da li je taj cin imao geopoliticki validan rezon ili ne, ali mi cesto na ovom forumu vredjaju pamet pokusaji da se objasni da to nije bas tako. Vise postujem argument "Rusiji je to trebalo i ona je to uzela".

Edited by Грешни Василије
Link to comment
×
×
  • Create New...