Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

stavljao se i plavi kamen.

 

nego, niko od vas - da izvine ovaj sveti topik - nema problema sa buljom? hemići i to?

ja kad hasnem nešto ljuto, a u poslednje vreme me baš uhvatilo, zavijam na mesec i preživljavam ozbiljne muke dobar deo dana posle.

 i to od pola kašičice Eruš Pište, dve viljuške ajvara ili samo pikantnog burita.

 

ja bi od tih vaših Srirača i halapenja u turšiiji verovatno krep'o pod vodokotlićem sve noktiju zabodenih u fugne među pločicama.

Link to comment

stavljao se i plavi kamen.

 

nego, niko od vas - da izvine ovaj sveti topik - nema problema sa buljom? hemići i to?

ja kad hasnem nešto ljuto, a u poslednje vreme me baš uhvatilo, zavijam na mesec i preživljavam ozbiljne muke dobar deo dana posle.

 i to od pola kašičice Eruš Pište, dve viljuške ajvara ili samo pikantnog burita.

 

ja bi od tih vaših Srirača i halapenja u turšiiji verovatno krep'o pod vodokotlićem sve noktiju zabodenih u fugne među pločicama.

 

To se vežba. Posle nekog vremena rč se obloži nevidljivim zaštitnim materijalom i nema problema. 

Link to comment

Ja kupio neku anatomsku dasku za klonju (ko adapter za wc za klince) od čuvenog novosadskog pronalazača Veljka :)  i mnogo je lakše. Ne ispadaju. 

 

Bez zajebancije.

Mogu ti dati kontakt.

Link to comment

ja sam jednom, lutajuci bespucima interneta, naisla na forum ljubitelja ljutog. kao i mi ovde, imali su svoj specificni recnik. u cestoj upotrebi je bio flanus - flaming anus.

Link to comment

Ja kupio neku anatomsku dasku za klonju (ko adapter za wc za klince) od čuvenog novosadskog pronalazača Veljka :)  i mnogo je lakše. Ne ispadaju. 

 

Bez zajebancije.

Mogu ti dati kontakt.

 

 

daj kontakt.

pitam za druga

Link to comment

Pravi mi se preliv koji sam nekad davno pokupio negde u novinama kao"Talijanski preliv" Savrsena stvar za rostilj,barena mesa...Recept je jednostavan:

 

- 1/4 solje semena kapra

- 1/2 solje mas.ulja

- 1 cen b luka

- 1 vlasac

- 1/2 kasicice bibera

- suve seckane ljute papricice 

- 1/2 kasicice semena komoraca

- 1 kasika belog vina

- 2 kasike limunovog soka

 

Sve semenke,vlasac i b luk samleti ili istucati u avanu i pomesati sa ostalim sastojcima.

Elem ,problem je sto davno nisam video semenke kapra u prodaji...Ima li ih negde osim onih varijanti 20 semenki /100 din. ??

Link to comment

kupio neki (socko) sambal ulek da vidim kako je, i vise nego zadovoljan. moracu da ga apgrejdujem na neki fensiji.

ne previse ljuto, intenzivan ukus paprike, cenim da je slican po ukusu kao ovaj pishta sto ga pominjete

Link to comment

Napravio ekspres hajnc sos

 

obrstio zutu kubanu i dodao malo belog luka, soli i soka od breskve i samleo u secku

 

il_570xN.524607641_kmdo.jpg

 

Fino ispao al bas minimalna kolicina. Inace ove zute kubane su mnogo ukusne da se ovako jedu. Crvene su vec ubice.

 

Jos malo pa cu ovako nesto da uradim i sa narandzastim samo sa sokom od sargarepe umesto breskve.

 

Sve mi se cini da od preteklih 7-8 habanerosa necu nista praviti nego u zamrzivac pa povremeno da pravim cili. Ako mi uspe prezimljavanje paprika trebalo bi sledece godine da imam daleko bogatiju berbu pa ce biti i za sos.

Edited by katamaran
Link to comment

kazite mi molim vas kako i sta raditi da se iz papricica spremi seme za sadnju? kupio sam nesto malo pravih halapenjosa u izraelu, skupi ko otrov, 8e kilo, ali pravi, oni mesnati, zagasito tamno zeleni i relativno kratki, 5cm. iskljuciva namera da spremim seme. kapiram sadi se na prolece. sta sad treba da uradim da to bude OK da se zasadi kad mu dodje vreme?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...