Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

14 hours ago, morgana said:
  Hide contents

 

nemamo indicija da umire, nego da gubi razum, onaj kadar lici na apokalipsu danas/srce tame i jakobove ljestve prije svega. cijela sezona je poigravanje sa politickom korektnoscu i nekorektnoscu odnosno uglovima gledanja na istu realnost, sa pricom u tri vremenska toka, uvijek udvojenom u policijsku i knjisku istragu i sad sa posljednje dvije epizode sa relativizovanjem licne price ove male nestale u odnosu na varljivo sjecanje o sebi koje ona vjerovatno ima, a uz sve to i dementnim umom detektiva i pricom tj ceduljom koja se dalje ostavlja na milost i nemilost sljedecoj instanci da je istrazi.

mislim, sranje.

 

 

 

 

 

 

Ne umire sigurno, možda je gubitak razuma kako si ti napisala ili je to možda samo podsetnik na to da je on tracker, da je na kraju uvek i sve pronašao što je i tražio, pa makar bio u gustoj, nepoznatoj džungli Vijetnama, koja je metafora za njegovo trenutno stanje uma i uprkos kome je na kraju ipak pronašao devojčicu

 

7 hours ago, John Coltrane said:

 

  Hide contents

Cemu ta tuca sa bajkerima?! Mislim, sta su mu bas oni skrivili i kako je moguce da je nanizao 5,6 likova, a onda onako unakazen od batina laganezi cuga flajku Dzeka koju je nekom silom izneo iz paba.

Hejzova odsutnost u krucijanlom trenutku (kada je nasao odbeglu Parselicu) je valjda trebalo da bude faktor iznenadjenja i fora "zajebali smo vas".

 

 

Prsnuće zbog svega što se desilo, zbog ubistva koje su sakrili, bes i frustracija koje je nekako morao da isprazni. I onda posle toga katarzični momenat sa psom, koji i objašnjava zašto u sadašnjosti ima onolike pse, iako su nam na početku serije pokazali da ga nije bilo briga za životinje

Link to comment

Dogledao sam sinoc. Fino je ovo, sve u svemu. Dobro je uhvaceno stanje kako ih je slucaj samleo i ruinirao, ali produbljeni dijalozi u automobilu su vankontekstualni, npr pricaju o slucaju i odjednom Dorf kaze cudno kako je ovaj grad umreo a Ali mu kaze nije umreo nego je ubijen i ladno posle te replike nastavljaju da pricaju dalje o slucaju, odnosno ne razradjuje se dalje 

Link to comment

Isto i sa onom sinovljevom izjavom kako mu je ćerka pobjegla od svega, kako je on kriv za to, a na kraju ona se pojavljuje, sve puno ljubavi, ničim pomenuto šta je bilo? Jesam zbindžao zadnje 4, možda mi je nešto promaklo.

Link to comment
35 minutes ago, kipo said:

Isto i sa onom sinovljevom izjavom kako mu je ćerka pobjegla od svega, kako je on kriv za to, a na kraju ona se pojavljuje, sve puno ljubavi, ničim pomenuto šta je bilo? Jesam zbindžao zadnje 4, možda mi je nešto promaklo.

to

a tajanstvenog crnca sa falicnim okom pronalaze posle milion godina na keca iako im je bio pred nosom sve vreme...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...