Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

@AD: Upravo to.

 

Meni je neprihvatljiva ta tendencija kod nekih gledalaca da ocenjuju seriju/film partitivno, pa kao zbog "dobrih delova" daju nečemu 9,5 a inače bi 10. Valjda se gleda celina, ne možeš da zažmuriš na jedno oko i praviš se da ovakva kataklizma od raspleta ne obesmišljava sve što je prethodilo.

Baš me neko prošle nedelje pitao da li da gleda, a ja počela sa "pa ako si u fazonu journey, a ne destination...", pa na kraju ipak "u stvari nemoj da gledaš."
Link to comment

Ma rasplet je što se tiče naracije jedini mogući - uhvatili su izvršioca, previše su mali da rasture celu organizaciju koja seže visoko, usput su dirnuli u srce tame i to je to. Ne može da bude drugačije. Mene samo nervira kakve je posledice susret s mrakom ostavio na njih. Cveće, drugari, tralalala...ne, ne, ne.

 

A ovo da neko može da kaže da je True Detective sranje, ni manje ni više nego sranje je potpuno neozbiljno. Da neko kaže da je razočarenje na kraju, da kraj nije kakav je očekivan, da ovo da ono, pa hajde. Ali, sranje? Potpuno neozbiljno. Ne pada mi vako rano napamet nijedan primer a da nema veze sa seksom, pa ću da preskočim.

 

Ali je potpuno ludilo da neko gleda onakvu seriju, odmahne rukom i kaže: pffft, sranje.

Link to comment

Ma rasplet je što se tiče naracije jedini mogući - uhvatili su izvršioca, previše su mali da rasture celu organizaciju koja seže visoko, usput su dirnuli u srce tame i to je to. Ne može da bude drugačije. 

 

upravo tako. tesko da moze bolje. neki su imali drugacija ocekivanja u pogledu raspleta (martijeva cerka, trte mrte) pa su se razocarali (ne spadam u te).

 

 

 

Mene samo nervira kakve je posledice susret s mrakom ostavio na njih. Cveće, drugari, tralalala...ne, ne, ne.

 

par cheesy recenica na kraju. nista strasno. 

 

a moze i drugacije da se posmatra. nije susret s mrakom bio to sto je promenilo rasta, vec susret sa vecnoscu. a touch of metaphysics.

Edited by Zhota
Link to comment

a moze i drugacije da se posmatra. nije susret s mrakom bio to sto je promenilo rasta, vec susret sa vecnoscu. a touch of metaphysics.

 

Moguće, moguće. Meni samo smeta što tokom serije on nije bio takav. U stvari, možda i jeste bio takav, da je sazrevao za promenu, katarzu, štajaznam. Moguće je i da je to moje krimi vaspitanje, da junak koji može da doživi katarzu uvek pogine ili mu se nešto loše desi, ili da tu katarzu plati svojim životom.

Da doživi katarzu, pa da još bude dovoljno zdrav i pribran da može da nastavi da živi, pa da još povrati prijatelja koji mu tek sad postaje pravi i potpuni prijatelj, a da taj prijatelj još shvati sebe i svoju prolaznost i da počne da se miri i da okajava grehe...sve mi je to previše.

 

Ne kažem da je do serije, možda je i do mene.

Link to comment

mislio sam na to hoce li nam se nesto dopasti ili nece. npr. meni je ona katarza legla kao kec na deset. ali dobro, ja sam pomalo new age osoba, tako da... 

Link to comment

A to. Ma, sviđa-ne sviđa je individualna stvar, nemam problem nikakav sa tim da se svakome svidi ili ne svidi bilo šta.

 

Ja sam ovde samo raspravljao o tome da li je nešto kvalitetno ili nije. A nisam raspravljao da li je TD sranje. To je ispod razuma.

Link to comment

mislim da su rasprave na tu temu bezveze jer niko sigurno nece promeniti misljenje zbog nekih argumenata kad mu se nesto vec svidja ili ne svidja. nego lepo svako ostavi svoju kritiku kao na idbm-u i to je milina za citanje.

 

sto ne znaci da je svaka rasprava o umetnosti besmislena, naprotiv. samo treba da postoji minimalno slaganje da bi uopste moglo da dodje do iole suvisle diskusije. 

Link to comment

Ma rasplet je što se tiče naracije jedini mogući - uhvatili su izvršioca, previše su mali da rasture celu organizaciju koja seže visoko, usput su dirnuli u srce tame i to je to. Ne može da bude drugačije. Mene samo nervira kakve je posledice susret s mrakom ostavio na njih. Cveće, drugari, tralalala...ne, ne, ne.

 

A ovo da neko može da kaže da je True Detective sranje, ni manje ni više nego sranje je potpuno neozbiljno. Da neko kaže da je razočarenje na kraju, da kraj nije kakav je očekivan, da ovo da ono, pa hajde. Ali, sranje? Potpuno neozbiljno. Ne pada mi vako rano napamet nijedan primer a da nema veze sa seksom, pa ću da preskočim.

 

Ali je potpuno ludilo da neko gleda onakvu seriju, odmahne rukom i kaže: pffft, sranje.

 

 

Ne zaboravi i zeleni uši!

 

That was a real touch of genius.

 

a_560x0.jpg

Edited by Turnbull
Link to comment

mislim da su rasprave na tu temu bezveze jer niko sigurno nece promeniti misljenje zbog nekih argumenata kad mu se nesto vec svidja ili ne svidja.

 

Ja nisam među njima. Nemam nikakav problem da promenim mišljenje pred argumentima. Znam razliku između "dobro je" i "sviđa mi se".

 

Ne zaboravi i zeleni uši!

 

That was a real touch of genius.

 

 

Daj, ne blamiraj se više.

Link to comment

U slučaju da se ne zajebavaš, nije ti palo na pamet lišće, uticaj zelenila na percepciju devojčice?

did you know that the human eye can see more shades of green than any other color? why?

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...