Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

još bolji savet je da se po takvom vremenu ostane kući :happy:

- trebalo je samo pročitati komentare na vest da se brzina na autoputu povećava sa 120 na 130, da bi se shvatilo koliko budala živi u ovoj zemlji, po njima su ljudi koji voze 100-110 u desnoj traci najveća opasnost na putu, njihova sporost ugrožava saobraćaj, takvi vozači koji se ne osećaju komotno da voze preko stotke iz 101 razloga, će naravno po magli usporiti na 60, budale će takođe usporiti ali na 120...

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, gone fishing said:

još bolji savet je da se po takvom vremenu ostane kući :happy:

- trebalo je samo pročitati komentare na vest da se brzina na autoputu povećava sa 120 na 130, da bi se shvatilo koliko budala živi u ovoj zemlji, po njima su ljudi koji voze 100-110 u desnoj traci najveća opasnost na putu, njihova sporost ugrožava saobraćaj, takvi vozači koji se ne osećaju komotno da voze preko stotke iz 101 razloga, će naravno po magli usporiti na 60, budale će takođe usporiti ali na 120...

Ja sam jako puno puta vozio bg-ns po magli nocu...

 

Covek u toj situaciji ne moze biti pametan, sto god da radi moze gadno da najebe...

 

Ako vozis sporije odvalice te neko od pozadi, ako voziš brze imas rizik da ti nekog odvališ... Dok sm vozio Daciju bez elektronike bio je baš pakao... Sa adaptivnim tempomatom i safty senseom na Toyotama je ipak lakse, bar se ne bojis da ces ti nekog zveknuti...

 

I svaki put je bilo manijaka koji su vozili 130+, valjda bezgranicno veruju u elektroniku, šta li...

 

Ali u svakoj sitiaciji sam se vraćao kući iscrpljen do iznemoglosti, oznojan i presrećan sto je sve ok... 

  • +1 1
Link to comment

Magla, (jako) nevreme...

Autoput: pre svega procena sopstvenih psihofizickih :sleep: mogucnosti, stanja (umor, vreme provedeno za volanom, itd, itd...), raspolozenja. I - u slucaju da se ne uklapa - prvo odmoriste, pumpa...

Koliko god treba.

Ako se ipak mora dalje, s tim sto se iza ovog mora mnogi kriju i zajebu, pre svega voziti svoju voznju, ne obracati paznju na ubrzivace, ablendovace, svirace u свирене i ostale фанђое, prigusiti koliko se god moze (ako moze) svetla na instrument tabli, iskljuciti se iz konverzacije ukoliko postoje saputnici, u korenu saseci komentare istih ma koliko se trudili da budu od pomoci...

Ostali putevi - da se zadrzim na Srbiji - tipa stara Ibarska, putevi ka CG, itd, itd...: isto, uz preporuku da ako se mora dalje, zalepiti se za neki kamion ili autobus (bolje autobus) i pratiti ga: covek sedi visoko, u svakom slucaju vise nego vozac putnickog auta i ima bolji pregled i najvaznije svojom masom i gabaritima razbija maglu. Zalepiti se ima znacenje drzanja odstojanja na kojem se dobro vide njegova zadnja svetla sa sve naravno stop svetlima, ali voditi racuna koliko se moze da coveku koga se prati ne smetaju svetla auta koji ga prati...

 

Za sve slucajeve: elektronika i slicna pomagala idu u apsolutni drugi plan - sopstvene oci, usi i pre svega paznja, koncentracija uz - ako su prisutni saputnici - nepsovanje magle, vlasti, nepostojanja odgovarajuce signalizacije, izbegavanje podsecanja na slicne strasne situacije u kojima se bilo...

 

U slucaju padanja gustog snega imati na umu da kovitlanje sneznih pahuljica u svetlu farova znacajno umara oci i to vrlo i veoma... :fantom:

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Valkyrie said:

Prvo gledam i mislim ovi svi istrčali da pomognu onim jadnicima iz kombija koji su prvi "popasli" šleper. 

Krv mi se zaledila, jezivo. Još ja stalno vozim decu, garant ih ne bih vadila napolje po ovom kijametu nego bismo džedžali u kolima na toplom. 


velika greska. Odmah ih vadi napolje i prebacuj preko ograde. 
kasnije se vracas po odelo, hranu, whatever.

najkriticnije su te prve sekunde. Kasnije se sve to namesti.

  • Hvala 1
Link to comment

Malo starija vest ali zabavno :)

 

Inače, ovaj kružni tok nije zapravo skroz kružan :D

 

Oni su bili jako brzi, i svaka čast na tome, ali tako što su raskrsnicu bez semafora transformisali malo, pa iz pravca odakle je onaj nesretnik (mi bi ovde rekli da verovatno ima KO tablice) došao ti skoro pa imaš pravac da nastaviš tom ulicom, verovatno mu je ostalo po navici i ispratio je liniju kojom je inače išao. Taj pravac je opasan i desilo se meni a i poznanicima više puta da im neko proleti ispred nosa kada su već u kružnom toku, ljudi zapiče pravo i ne obraćaju pažnju na one koje su već unutra.

 

Skretanje u i iz te ulice u koju je on otišao je regulisano posebnim trakama koje nisu u kružnom toku, tako da postoji, uslovno, više načina da se dođe negde, ne mora se ići kroz kružni tok, jednom sam se zeznuo tu iskreno.

 

Najgora situacija je kod isključenja ka plinari, to je velika i poznata benzinska pumpa tik posle kružnog, sada tu ima dve trake, jedna iz kružnog i jedna direktna iz ulice, sa obrnutim trouglom, ali tim ljudima sa obrnutim trouglom je bliže i direktnije da uđu u pumpu, dok ovi sa toka menjaju traku, tu je jako bitno poštovanje prvenstva i davanje ispravnih signala. Što nam nije jača strana. Takođe davanje signala u kružnom toku je pomalo misterija. Devojka recimo nije davala ni za ulazak ni za izlazak, nisu učili. Ljudi daju desni na ulasku a idu krug, i slično. A kod ovog izlaza ako daš levi da izlaziš izgleda odmah i da  skrećeš na pumpu, tu dolazimo do malog problema vozila iz suprotnog smera, tu je sada, a nije bila ranije, puna linija koju niko ne kontroliše. Pa ljudi koji su navikli da idu odatle na pumpu (sa strelišta, vojlovice i slično) ne idu na kružni tok da bi se pozicionirali ispravno nego seku punu liniju, i ako im se čini da onaj što izlazi sa kružnog ide na pumpu mogu pokušati da već preseku tu traku i krenu ka pumpi sami jer ima mesta.

 

Uglavnom, nije baš idealno. Iako mi se svidela ideja kružnog toka tu, ali nije bila neka gužva i nije postojala baš potreba. Ono što je tu isto zanimljivo je da je to desetak metara od Stankoski bureka, to ovako reklamno, i što iz tih odvratnih novih zgrada sa parkinga izlaziš praktično na kružni tok, na videu to je na 1:12

Link to comment

Skroman  doprinos krkljancu u BG 

 

Screenshot_2023-02-27-19-47-15-603_com_miui.gallery.thumb.jpg.c9a46eb086f97ab8310e41b669121dbe.jpg

 

Ajd gospodža i ja što se obadamo, ali bus koji pokušava da nas obiđe po zelenoj površini i zaglavi komplet saobraćaj ka gradu je bio višnjica na torti.

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...