Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Ovaj iz lagune je 100% kriv. On kad je video da je prosao bus nije vise gledao levo i usao je ogromnom brzinom u raskrsnicu.

 

Da, biciklista je mozda napravio prekrsaj kad se popeo na trotoar ali to nema veze za krivicu lagune.

Link to comment
1 hour ago, bags said:

Ovaj iz lagune je 100% kriv. On kad je video da je prosao bus nije vise gledao levo i usao je ogromnom brzinom u raskrsnicu.

 

Da, biciklista je mozda napravio prekrsaj kad se popeo na trotoar ali to nema veze za krivicu lagune.

Ne znam kako misliš ogromnom brzinom, Reno je kretao iz mesta. Biciklista nije napravio prekršaj samo u penjanju na trotoar nego i prelaskom biciklom preko pešačkog. 

Link to comment
On 11.9.2020. at 14:31, levi said:

dobar nalog, valja ovo pratiti. 

 

no, šta ćemo sa ovim videom:

 

 

 
Quote

 

Ispred pešačkog prelaza se obavezno i na vreme usporava, sa svakim vozilom, a pogotovo sa onim od 28 tona.
 
Belgrade Bus Driver
Jel treba da izađemo i napolje da ih prevedeno preko ulice. Neozbiljan komentar totalno, po vama pešaci ne treba da gledaju nigde, da nemaju nikakvu odgovornost, da su uvek u pravu...idite malo vidite svet, tamo ljudi uključe malo mozak i kad vide bus ili kamion u većini slučajeva vas puste da prođete jer znaju da je njima lakše da stanu nego da vi stanete. A ne bih sada da ulazim u to kako jedino kod nas niko od pešaka nikada ne sačeka da se upali zeleni čikica nego prelaze skoro svi na crvenog čikicu. I nisam ja prekršio zakon nego dečko koji nosi slušalice kazna je 5000 inače, ja sam usporio i stao tačno gde treba. Ali ovde je u Srbiji se od malih nogu ljudi uče pogrešno tako da razumem ja da vas roditelji nisu naučili da prvo pogledate ni levo ni desno nego da je to pešački i da tu možete da iskačete i to sada ne može da se ispravi ni za sto godina, kao ni kada roditelj prevodi dete na crvenog čikicu preko pešačkog i njemu to ostane za ceo život tako da je to ispravno. Možete da pišete komentare do sutra, ali smatram da više nemam šta da vam odgovaram pošto ste komentar napisali u 02 ujutru očigledno da imate vremena na pretek, tako da uživajte u vašem zanimljivom životu, a ja odoh na posao jer za mene nema praznika ni nove godine i ja vas vozim non stop, tako da malo poštovanja nije na odmet, nekada kad je pešački ispred stanice uvek su pešaci puštali autobus da se zahvale jer su iz njega izašli, sada samo prelaze nema bre ni malo zahvalnosti niti poštovanja ljudi jednih prema drugim. Pozdrav!
 
 
Link to comment
2 hours ago, Ros said:

menscini da lagunas nije uopste gledao da li neko dolazi na pesacki prelaz. cekao da prodje bus i onda krenuo

ne možemo znati da li je gledao. ali preglednost pešačkog prelaza mu je bila savršena u sekundi pre nego što je tuda prošao autobus - nije bilo niti jednog pešaka sa bilo koje strane. odluka da krene mi se čini da je ok. Zabrana vožnje bicikla preko pešačkog prelaza postoji baš zbog ovakvih situacija. Biciklista ne da nema prednost kada vozi preko pešačkog nego ne sme to uopšte da radi.

Edited by pacey defender
Link to comment
15 minutes ago, pacey defender said:

ne možemo znati da li je gledao. ali preglednost pešačkog prelaza mu je bila savršena u sekundi pre nego što je tuda prošao autobus - nije bilo niti jednog pešaka sa bilo koje strane. odluka da krene mi se čini da je ok. Zabrana vožnje bicikla preko pešačkog prelaza postoji baš zbog ovakvih situacija. Biciklista ne da nema prednost kada vozi preko pešačkog nego ne sme to uopšte da radi.

 

njemu je biciklista dosao sa puta, ne sa trotoara. morao ga je videti i propustiti. naravno, biciklista nosi svoj deo krivice i to poveliki. 

lagunista je tipican pushy vozac. na samom pocetku klipa je hteo da krene, usao na traku, ali se ipak morao vratiti. 

Link to comment
14 minutes ago, pacey defender said:

dobar nalog, valja ovo pratiti. 

 

no, šta ćemo sa ovim videom:

 

 

 
 

Šta reći čoveku koji na normalan komentar:

Ispred pešačkog prelaza se obavezno i na vreme usporava, sa svakim vozilom, a pogotovo sa onim od 28 tona.

odgovara sa:

Jel treba da izađemo i napolje da ih prevedeno preko ulice. Neozbiljan komentar totalno, 

 

Čovek je iskusan vozač i očigledno je video da ovaj nosi slušalice i hteo da ga uplaši za potrebe klipa. Nemoguće ni da ga nije video ni da je mislio da može da prođe. Ovakav stav i opasno ponašanje kvari sliku celog kanala, jbg.

 

Biciklista koji vozi preko pešačkog i vozač koji bi ga udario bi bili krivi obojica. Po zakonu, sudija presuđuje na osnovu okolnosti. S obzirom da se kretao jako sporo po pešačkom i da je vozač mogao da ga uoči verujem da bi vozač bio kažnjen. Ali postoje i okolnosti da biciklista izleti velikom brzinom na pešački gde bi vozač bio možda i potpuno oslobođen krivice.

Link to comment

Jbt... Gde je ovo, ne mogu da provalim? Poznata mi zgrada, ali ne mogu da povežem...

 

Ja bih za ovkva parkiranja uveo kaznu "udarac čekićem po šofrešajbni"... Ništa pare, ništa bodvi, samo to... Onih 20% PDV-a za zamenu šoferke je državi dosta... :fantom:

 

I za 4 žmigavca, isto bi uveo...

 

Edit: Cara Dušana, jel?

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...