Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Olos prolazi konstantnu edukaciju takvog javnog nastupa. Bezobrazan, agresivan i bahat stil. I udri. 

 

Nisam pametan kako se boriti. Skoro sam drzao seminar nekim mladim politicarima i bas smo pricali kako protiv takvog ponasanja. I nije se bas pojavio jedinstven zakljucak. 

 

Ja sam stava da se miksuje kulturno i fino ponasnje sa bahatim. A kad oni zagalame, zagrmeti jos vise. 

 

Znaci, kad je kulturna rasprava biti kulturniji od sagovornika. A kad je svinjac, biti veca svinja od njih. Al to nije lako. Potrebno je veci skup osobina i kvaliteta koje mali broj ljudi ima. Al ne vidim drugi put. 

Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

Pa majku mu, valjda se može izdvojiti neki dinar da se plate profesionalci koji se bave temom tv duela i šta i kad raditi. 

 

Mozda si dotakao i kljucnu razliku između AV i opozicije. Spremnost na edukaciju i licnu promenu. 

 

Ogromna vecina ljudi iz vrha opozicionih stranaka je veoma debilna po tom pitanju. Ne jebu nicije savete, misle da su skoro pa savrseni i vecina 15 godina nije uvazila misljenje struke. 

 

Dok sa druge strane, zlotvor sve radi by book. Al bukvalno sve. A ucitelji mu veoma dobri. Najbolji. 

 

Plus naterao olose oko njega da i oni isto uce. 

 

Imao sam prilike da isticem ovaj problem i bio maltene ismevan od funkcionera opozicije. Ne svih naravno, al generalno godinama idioti nece da uce i usavrsavaju se. 

Link to comment
1 minute ago, Timmy said:

Olos prolazi konstantnu edukaciju takvog javnog nastupa. Bezobrazan, agresivan i bahat stil. I udri. 

Ti se ovo zezas pominjuci edukaciju olosa, jelda?

Kakva bre edukacija, radi se o sazrelim i prezrelim plodovima odrastanja, formiranja, vaspitanja i prilagodjavanja stanju u kome je Srbija poslednjih 30-ak godina.

I koje favorizuje, neguje upravo takve obrasce ponasanja, podvodeci ih pod snalazenje, uspesni, ponekad malo kontraverzni biznismenluk, isplivavanje na povrsinu likova od zla oca i jos gore majke, njihovu popularizaciju kroz medije, decenijsko tepanje momcima sa vrelog beogradskog asfalta, sve u svemu jednu drustvenu atmosferu koja je promovisala lopovluk, partokratiju, sve vrste voluntarizma i nepotizma kao pozeljne oblike uspesne drustvene promocije...

Kakva bre edukacija, kada cak i ljudi za koje bi se 90 i vise % ljudi samo ovde sa foruma zaklelo da sa vucicem i njemu slicnima ne bi ni tramvaj cekali, priklanjaju tom istom vucicu, lezu na rudu, a da im nije ni muka ni nuzda...

Link to comment

Ozbiljna priprema se radi.

 

A naravno da je zivot pre toga dobra priprema (sve to sto pises). Ali njihovi nastupi su isplanirani i kontrolisani.

 

Ozbiljno se posvećuju edukaciji. Tj nemaju izbora. Jer je tako ovaj rekao. 

Edited by Timmy
Link to comment

ozbiljno sumnjam da su nastupi martinovića i sličnih pripremljeni i kontrolisani, njima je samo data sloboda da se ponašaju onak kako vole - džukački i prostački. tu su svoj na svome, ne treba mi za to edukacija, tu su oni profesori.

Link to comment

Nemojte ih ljudi potcenjivati. Mnogo su zajebaniji neprijatelji nego sto se moze uciniti.

 

Edit. Kakva crna sloboda. Ovaj je odavno shvatio da samo kratak povodac ima smisla. I pazi se mnogo sta se prica i kako. 

 

To je masinerija koja veoma kosta. 

Edited by Timmy
Link to comment

Ja sam malo opterećen poslom, pa na nastupe politicara gledam samo analiticki. Plus informacije iz stranke.. I ovo sto pricam je jasno pocelo pre nekih 2 godine.

 

Sa pocetka se usavrsavao samo on. Posle najjuzi, a onda i ovi siri. 

 

I tacno se video trenutak kad su strateški resili da dignu bahatost i bezobrazluk u nastupima. Bukvalno u jednoj nedelji krenuli svi da vicu, divljaju i bahate se. 

 

Imaju najbolje ucitelje, novca za njih, dobru detaljnu strategiju i odlicnu realizaciju. 

Edited by Timmy
Link to comment
1 minute ago, Timmy said:

Ozbiljna priprema se radi. Ne znam jel se ti zezas ili stvarno verujes u to. 

 

A naravno da je zivot pre toga dobra priprema. Ali njihovi nastupi su isplanirani i kontrolisani. 

Nikakvo, ama bas nikakvo planiranje i kontrola ne mogu da rezimu obezbede likove poput 1 Djuke, Palme, itd, itd, listu dopuni sam, prakticno je beskonacna.

Sustina je u tome da ljudski materijal, kadrovi, vec postoje, formirani, da su interesno povezani i da deluju sinhrono i horski, a da niko ne mora da ih nesto posebno usmerava:u vucicevoj Srbiji oni su ko riba u vodi, dosli konacno na svoje.

Bahatost, bezobrazluk, razne fobije usmerene na manjinske grupe pa prikrivene tekucim politickim potrebam, itd, itd..., se ne edukuju, one su stecene u situaciji, stanju u drustvu kakvo je bilo srpsko poslednjih 30-ak godina.

A kad si vec pomenuo: opoziciju, sta god to danas u Srbiji znacilo, niko tome ne moze da edukuje - morace sama, u praksi, da pokusa da nadje prave nacine da se tome suprotstavi i to imajuci u vidu da su Slobodanova ekipa u odnosu na ove danasnje lici na moralne titane :isuse: koji su - cak i takvi kakvi su bili - imali barem neke moralne kocnice, tacnije makar potrebu da se peru i pred sobom i pred drugima i maskiraju ideoloskim ili patriotsko-nacionalnim floskulama.

Ovi nemaju ama bas nista osim neutazive gladi za vlascu i dobrima, beskrupulozne i spremne i sposobne da gazi preko mrtvih.

Nema vise ovde ni mesta ni prilike za neke 'Otpor' taktike: dve Srbije stoje jedna nasuprot drugoj.

 

Link to comment

 

@namenski,

 

Druze, slobodno veruj da edukacija javnog nastupa nema efekta i da je sve neplanirano. 

 

U pralsi nije tako. I politicka edukacija je u svim zemljama jako bitna. Pogotovu u vremenu koje je doslo, gde sve vise ljudu površno gleda na sve oko toga. 

 

Psiho je to na vreme shvatio i opasno koristi to. 

 

Znam sta ti pricam, veruj mi. I u teoriji i u praksi. 

 

A takav stav kao tvoj sam vidjao od opozicije sadašnje. Odbijanje da prihvati snagu medijske manipulacije koja se veoma lako postize dobrom edukacijom. 

Edited by Timmy
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Pa da, oni nemaju novca, a ovi imaju za kurseve... Bitno da vlada radi odlično...

 

Ne dezavuisi molim te. Iznerviram se stalno kad vidim da ljudi ne vide glavno oruzje AV i njehovih. 

 

A sto je najgore, ne suvise tesko se moze pobediti njegovim oruzjem. 

Link to comment
Just now, Timmy said:

Druze, slobodno veruj da efukacija javnog nastupa nema efekta i da je sve neplanirano. 

 

U pralsi nije tako. I politicka edukacija je u svim zemljama jako bitna. Pogotovu u vremenu koje je doslo, gde sve vise ljudu površno gleda na sve oko toga. 

 

Psiho je to na vreme shvatio i opasno koristi to. 

Kako hoces :) 

Ako verujes da je Gasicevo -  samo primera radi - asociranje na klecanje one novinarke proizvod edukacije - onda dobro.

Ne kazem da mozda nisi u pravu, jos manje sporim znacaj edukacije, ne samo u politici.

Ali se sve bojim da u borbi protiv likova poput Djuke, onog predsednika Skupstine i ostalih iz tog nikako malog i nikako bezopasnog krda koje se nikako ne sme potcenjivati, imaju smisla neke druge edukacije.

One u borilackim vestinama, na primer, ponasanju u ulicnim sukobima sa policijom, nacini za po svaku cenu odrzavanje veze i saznanja o sudbinama nestalih uhapsenih, busenje struktura identifikacijom i vrbovanjem potencijalnih simpatizera koji rade u njima...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...