Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

5 minutes ago, namenski said:

Kako hoces :) 

Ako verujes da je Gasicevo -  samo primera radi - asociranje na klecanje one novinarke proizvod edukacije - onda dobro.

Ne kazem da mozda nisi u pravu, jos manje sporim znacaj edukacije, ne samo u politici.

Ali se sve bojim da u borbi protiv likova poput Djuke, onog predsednika Skupstine i ostalih iz tog nikako malog i nikako bezopasnog krda koje se nikako ne sme potcenjivati, imaju smisla neke druge edukacije.

One u borilackim vestinama, na primer, ponasanju u ulicnim sukobima sa policijom, nacini za po svaku cenu odrzavanje veze i saznanja o sudbinama nestalih uhapsenih, busenje struktura identifikacijom i vrbovanjem potencijalnih simpatizera koji rade u njima...

 

Ma kakav Gasic. I to je bilo pre 3 godine. 

 

I naravno da nusu savrseni i da imaju gomilu vecih i manjih gresaka. Al znam pouzdano ovo sto pisem. I dobio potvrdu iznutra kako se radi plus jos jasnije video i vidjam u praksi. Crno na belo, bas ocigledno.. 

 

Iako na forumu ne pisem o poslu, ja se 20 gidina bavim edukacijom odraslih, dobar deo toga je politicka edukacija. Radio sam sa skoro svim strankama.. I odgovorno tvrdim da AV ma 50% samo zbog savrsene edukacije i skoro savrsene izvedbe. 

 

Tj skoro savrsene od njega i sareno savrsene od satadnija mu. 

 

Rezultate nema, kao ni bilo sta drugo. Al je majstor usavrsio manipulaciju Srbalja i samo jase 

Edited by Timmy
Link to comment
4 minutes ago, Timmy said:

A sto je najgore, ne suvise tesko se moze pobediti njegovim oruzjem. 

Naravno.

I tako iz izbora u izbore.

Prilika da se oni pobede je pre svega u nepristajanju na negovanje privida normalnog zivota koji, eto, kvare nekakvi nezadovoljnici koji ionako nikada nisu zadovoljni, obaska sto po pravilu mrzetm Srbiju.

I njenog vodju, naravno.

Na nepristajanje da je normalan zivot metastaziranje soping molova, strancarenje u kome od demokratije nema ni D, sprdanje sa parlamentarizmom, negovano, dugo gajeno uverenje gradjana da se o njihovoj sudbini negde drugde odlucuje.

Mozda i u mirnim bojkotima TV stanica, izbora, svih javnih manifestacija u koje je ma i minimalno umesan rezim, sprdanju svuda i na svakom mestu, dakle u postupcima u na koje je ta fela - ekstremno lisena smisla za humor - osetljiva preko svake mere.

Glavni problem takozvane srpske opozicije je u tome sto ne prepoznaje sustinski izmenjene okolnosti i pristaje na obrasce ponasanja koji su imali smisla tokom i za vreme rusenja Milosevica.

Link to comment
5 minutes ago, Timmy said:

odgovorno tvrdim da AV ma 50% samo zbog savrsene edukacije i skoro savrsene izvedbe. 

 

Tj skoro savrsene od njega i sareno savrsene od satadnija mu. 

 

Rezultate nema, kao ni bilo sta drugo. Al je majstor usavrsio manipulaciju Srbalja i samo jase 

I ja tvrdim da mu je edukacija savrsena: kako i ne bi, kada je politicki zanat pekao u Srbiji i njenom bangavom visestranacju poslednjih 30-ak godina.

Ono sto se retko uvidja, a jos redje priznaje je cinjenica da je vucic pre svega i iznad svega - 1 politicar.

Svidjalo se to nekome ili ne.

I sto je, takav kakav je, okupio oko sebe, ne edukacijom, nego prostom gravitacijom sve ono sto je ostalo nenamireno tokom poslednjih 30-ak godina.

Dakle slojeve koji nemaju sta da izgube, a ovo im je poslednja prilika da zagrabe najvise sto mogu.

A ta fela kad zagrize - ne pusta.

Link to comment
2 minutes ago, Timmy said:

Pisao sam o pobedi u tv duelima. O tome diskutujemo. Al ti skaces cas tamo, cad vamo.. 

Onda sorry, moja greska.

Ali ako mislis da ce sudbina Srbije narednih godina, mozda i krace, da se resava u TV duelima i da ce oni bitno da doprinesu bilo cemu - mislim da debelo gresis i to upravo na liniji neshvatanja koliko su se stvari promenile poslednjih par decenija, poslednju narocito.

Link to comment

Ma kakva Srbija. Kesirao lik milione vrhunskim svetskim strucnjacima i napravio rezultat. 

 

Al ocigledno imas previse cvrst stav koji neces promeniti bez ovzira sta cujes, pa cu ja ovde stati :)

Link to comment

Ovo je odgovor na prvi post. Ovaj drugi je takva zamena teza, da nemam volju da odgovaram predugo. 

 

Nece se pobediti na tvu, ali tu mora mnogo mnogo da se menja. Ovakva situacija je savrsena za bagru. 

Link to comment
11 minutes ago, namenski said:

Kako hoces :) 

Ako verujes da je Gasicevo -  samo primera radi - asociranje na klecanje one novinarke proizvod edukacije - onda dobro.

Ne kazem da mozda nisi u pravu, jos manje sporim znacaj edukacije, ne samo u politici.

Ali se sve bojim da u borbi protiv likova poput Djuke, onog predsednika Skupstine i ostalih iz tog nikako malog i nikako bezopasnog krda koje se nikako ne sme potcenjivati, imaju smisla neke druge edukacije.

One u borilackim vestinama, na primer, ponasanju u ulicnim sukobima sa policijom, nacini za po svaku cenu odrzavanje veze i saznanja o sudbinama nestalih uhapsenih, busenje struktura identifikacijom i vrbovanjem potencijalnih simpatizera koji rade u njima...

Pa spominjanjem Gašića i "klečanja" si zapravo potvrdio ovo što Timmy piše. To je izuzetak gde je posle bio Damage Control...

BTW, tačno ovo za "kurseve" , sticajem okolnosti sam prisustvovao jednom "media traning-u" naravno zavijenom u oblandu korporativnog treninga , ali kad sam video likove i prepoznao ih, sve mi je bilo jasno...

Inače ovo sa Svilanovićevim tonom i jačinom, jeste "posledica kursa " on mi pričao da su im treneri rekli, "pričaj malo tiše, sagovornik će se napregnuti da te uopšte čuje, a onda će biti koncentrisaniji i da te razume"

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Pa spominjanjem Gašića i "klečanja" si zapravo potvrdio ovo što Timmy piše. To je izuzetak gde je posle bio Damage Control...

BTW, tačno ovo za "kurseve" , sticajem okolnosti sam prisustvovao jednom "media traning-u" naravno zavijenom u oblandu korporativnog treninga , ali kad sam video likove i prepoznao ih, sve mi je bilo jasno...

Inače ovo sa Svilanovićevim tonom i jačinom, jeste "posledica kursa " on mi pričao da su im treneri rekli, "pričaj malo tiše, sagovornik će se napregnuti da te uopšte čuje, a onda će biti koncentrisaniji i da te razume"

 

Svilanovic je slusao strucne savete. Samo sto je njega jebala njegova, jako zajebana narav. 

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Inače ovo sa Svilanovićevim tonom i jačinom, jeste "posledica kursa " on mi pričao da su im treneri rekli, "pričaj malo tiše, sagovornik će se napregnuti da te uopšte čuje, a onda će biti koncentrisaniji i da te razume"

I ti zaista verujes da moze da se poredi situacija u kojoj se Svilanovic nalazio, sa danasnjom situacijom.

Jedan od simptoma potcenjivanja vucica je upravo u tome sto se, kako mi se cini, smatra da on nije naucio ama bas nista.

A jeste, itekako.

I naravno da ga savetuju, i to dobro sa tacke gledista njegovih interesa, to ne sporim niti mi na pamet pada.

Link to comment

A pricalo se da je uz Batica najveci jebac medju politicarima. 

 

Meni nikad nece biti jasno to za njih dvojicu. Batic je i imao nekog ludackog smeka (tek sam to uzivo primetio) al to lozenje na Svilu nisam mogao da shvatim 

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

I ti zaista verujes da moze da se poredi situacija u kojoj se Svilanovic nalazio, sa danasnjom situacijom.

Jedan od simptoma potcenjivanja vucica je upravo u tome sto se, kako mi se cini, smatra da on nije naucio ama bas nista.

A jeste, itekako.

I naravno da ga savetuju, i to dobro sa tacke gledista njegovih interesa, to ne sporim niti mi na pamet pada.

A gde sam ja poredio situaciju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...