Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Just now, Timmy said:

A pricalo se da je uz Batica najveci jebac medju politicarima. 

 

Meni nikad nece biti jasno to za njih dvojicu. Batic je i imao nekog ludackog smeka (tek sam to uzivo primetio) al to lozenje na Svilu nisam mogao da shvatim 

Batić je bio takav jebač/presretač da nisi svestan!

Fokusiran maksimalno!

Link to comment
1 minute ago, Timmy said:

Namenski, poceo si da se malo gubis. Cak i sebe demantujes :)

Sada si malo zadro - da te ne znam, sa foruma, naravno -  zamalo da napisem u bezobrazluk.

Jos sinoc, za vreme protesta, sam naglasavao da se iza vucica krije dobar kontrolor/kontrolori koji ga drze na uzdi.

Za razliku od tebe koji si se dohvatio medija, pa medija, koji danas u Srbiji ne znace ama bas nista kada je ugrozavanje vucicevih politickih i ostalih interesa...

I koje, bez obzira na temu topika, niti mozes niti smes da posmatras izolovano od svega ostalog sto se dogadja.

Ali OK.

Ciao.

Link to comment

I samo ovo. Mediji danas znace gotovo sve Vucicu. Skroz suprotno od toga sto pises. 

 

Pa posto smo obrnuli krug, zakljucimo da se bas ne slazemo i da ne smaramo ppp dalje 

Link to comment

U, trebalo bi nastaviti. Ovo je jako bitna tema, naročito posle nedavnog brisanja poda Lutovcem. 

 

@Timmy Izgleda da si u toku sa novijim generacijama političara, koliko ti deluju svesni potencijala alternativnih medija? Ne mislim samo na Twitter na kome može da se ispali poneka glupost koja se odmah kažnjava, nego generalno...da li im je i dalje televizija prioritet? Ovo pitam zato što je jedan od zahteva aktuelnih protesta veće prisustvo opozicionih stranaka na televiziji, a kad se i pojave ispadnu još veći magarci...

Link to comment
8 minutes ago, svashtabezneshto said:

ono ponašanje martinovića, jovanova pa i hrkalović ne može bez ozbiljnog treninga,

sa onom hladnokrvnošću se ne rađa, ono se vežba.

 

Moralo bi se zabosti da neki predstavnik vlasti pred kamerom dobije napad nervoze, sramote, da pozaboravlja tekst, ali eto ipak, svi "drže nivo". Onako instinktivno-statistički, to ne može da bude samo od sebe - mora biti da sa nekog vrha šalju u emisije i u kritične situacije one pojedince koji provereno vladaju tehnikom. Onda je pitanje, kako sa tog vrha oni znaju koji spadaju u ekipu koja je za tv? Pa znaju zato što imaju neki sistematičan metod da odgovore na to pitanje. Edukacija je jedan način, nekakva procena ranijeg rada i mentalnog sklopa bi bio drugi način itd... uglavnom, postoji strategija. Ono što je za mene tu glavno je što ta ekipa koja je za tv dobija najviše pozicije, ali među ministrima i na raznim drugim visokim funkcijama su ipak uglavnom oni koji nisu od te fele. Oni se upadljivo manje pojavljuju pred kamerom, odnosno pojavljuju se u drugim kontekstima. Kvalitetni tv brigadiri su dosta retki i oni uglavnom idu u parlament.

 

ko zna kakve su to "škole" posredi, to je možda suštinska tajna ove, i ne samo ove, vlasti, ali da je sve to spontano i eto tako jer su neki pojedinci isplivali i našli se, biće malo teže

 

edit: što se opozicije tiče, direktno kontriranje ovoj strategiji - piši propalo. kakva marinika tepić i njena tobož solidnost kakvi bakrači. ono što opoziciji treba su epohalni trijumfi u javnom prostoru a to nikad, ali po definiciji nikad neće dobiti.

Edited by Krošek
Link to comment
4 minutes ago, Krošek said:

 

Moralo bi se zabosti da neki predstavnik vlasti pred kamerom dobije napad nervoze, sramote, da pozaboravlja tekst, ali eto ipak, svi "drže nivo". Onako instinktivno-statistički, to ne može da bude samo od sebe - mora biti da sa nekog vrha šalju u emisije i u kritične situacije one pojedince koji provereno vladaju tehnikom. Onda je pitanje, kako sa tog vrha oni znaju koji spadaju u ekipu koja je za tv? Pa znaju zato što imaju neki sistematičan metod da odgovore na to pitanje. Edukacija je jedan način, nekakva procena ranijeg rada i mentalnog sklopa bi bio drugi način itd... uglavnom, postoji strategija. Ono što je za mene tu glavno je što ta ekipa koja je za tv dobija najviše pozicije, ali među ministrima i na raznim drugim visokim funkcijama su ipak uglavnom oni koji nisu od te fele. Oni se upadljivo manje pojavljuju pred kamerom, odnosno pojavljuju se u drugim kontekstima. Kvalitetni tv brigadiri su dosta retki i oni uglavnom idu u parlament.

 

ko zna kakve su to "škole" posredi, to je možda suštinska tajna ove, i ne samo ove, vlasti, ali da je sve to spontano i eto tako jer su neki pojedinci isplivali i našli se, biće malo teže

 

upravo to, u duele na rts idu martinović, eventualno jovanov, ministri mogu kod sigurnih novinara, đuka im malo iskače iz šablona,

jer je on budala koja misli da mu trening ne treba, pa mu se desi da bude poražen.

martinović je najglasniji i u parlamentu, uz asistencije rističevića i one budaletine što arlauče iz pozadine.

ništa od toga nije spontano.

 

Link to comment
50 minutes ago, ragasto said:

U, trebalo bi nastaviti. Ovo je jako bitna tema, naročito posle nedavnog brisanja poda Lutovcem. 

 

@Timmy Izgleda da si u toku sa novijim generacijama političara, koliko ti deluju svesni potencijala alternativnih medija? Ne mislim samo na Twitter na kome može da se ispali poneka glupost koja se odmah kažnjava, nego generalno...da li im je i dalje televizija prioritet? Ovo pitam zato što je jedan od zahteva aktuelnih protesta veće prisustvo opozicionih stranaka na televiziji, a kad se i pojave ispadnu još veći magarci...

 

Ne postoji jednostavan odgovor. A zavisi i od stranke, tj. njene ciljne grupe. 

 

Za AV ciljnu grupu tv je apsolutno dominantan medij. 

 

Al u principu svi su svesni, manje ili vise, da internet svakim danom ima sve veci uticaj. 

 

Plus sto je ogromnoj vecini to jedini izlaz u javnost. 

 

Ono sto je moje misljenje je da, svima koji nisu Sns, u budžetu za kampanje ili izbore treba da bude bar 30% za online kampanju. A u praksi je to ponekad i manje od 1%. 

 

U svim strankama oni koji su na vrhu ne slusaju nikoga, pogotovu mlade, koji stalno i lobiraju za vece kampanje na netu. 

Link to comment
Quote

Izvlačenje tuđih reči iz konteksta, netačno prenošenje istraživanja, pristrasno izveštavanje, bezočno laganje i izmišljanje od prvog do poslednjeg slova… Domaći mediji su razvili brojne tehnike manipulisanja - nekima se postižu određeni politički ciljevi, a neke od njih jednostavno služe povećanju klikova, tiraža ili rejtinga. Pred vama su najzanimljivije od tih tehnika po izboru novinara Raskrikavanja, a na osnovu onih laži koje smo uhvatili u proteklih godinu dana.

Kako su vas mediji lagali: mehanizmi dezinformisanja

Link to comment
On 30.12.2018. at 15:38, Krošek said:

 

Moralo bi se zabosti da neki predstavnik vlasti pred kamerom dobije napad nervoze, sramote, da pozaboravlja tekst, ali eto ipak, svi "drže nivo". Onako instinktivno-statistički, to ne može da bude samo od sebe - mora biti da sa nekog vrha šalju u emisije i u kritične situacije one pojedince koji provereno vladaju tehnikom. Onda je pitanje, kako sa tog vrha oni znaju koji spadaju u ekipu koja je za tv? Pa znaju zato što imaju neki sistematičan metod da odgovore na to pitanje. Edukacija je jedan način, nekakva procena ranijeg rada i mentalnog sklopa bi bio drugi način itd... uglavnom, postoji strategija. Ono što je za mene tu glavno je što ta ekipa koja je za tv dobija najviše pozicije, ali među ministrima i na raznim drugim visokim funkcijama su ipak uglavnom oni koji nisu od te fele. Oni se upadljivo manje pojavljuju pred kamerom, odnosno pojavljuju se u drugim kontekstima. Kvalitetni tv brigadiri su dosta retki i oni uglavnom idu u parlament.

 

ko zna kakve su to "škole" posredi, to je možda suštinska tajna ove, i ne samo ove, vlasti, ali da je sve to spontano i eto tako jer su neki pojedinci isplivali i našli se, biće malo teže

 

edit: što se opozicije tiče, direktno kontriranje ovoj strategiji - piši propalo. kakva marinika tepić i njena tobož solidnost kakvi bakrači. ono što opoziciji treba su epohalni trijumfi u javnom prostoru a to nikad, ali po definiciji nikad neće dobiti.

 

Oni se sigurno spremaju za takve stvari od strane profesionalaca, vecina politicara je u jednom trenutku prosla taj trening, ali ja mislim da je ta njihova "smirenost" posledica autizma nekoga ko zna da ima sve karte u rukama i nesposobnosti retkih sagovornika da ih ubodu u pravi zivac. Da sam ja na mestu njihovih sagovornika upraznjavao bih iskljucivo prezir prema njima, prezrivo obracanje sa visine i s gadljivim izrazom lica kad god ih pogledam. U pitanju su ljudi koji nisu svojim zaslugama i kvalitetom dosli do vaznih pozicija i to im stalno treba nabijati na nos, stalno im treba govoriti da su nebitne budale koje su tu po partijskoj liniji i da to sto oni pricaju nije uopste bitno. To inace nije nesto sto bih bilo kome preporucio u bilo kakvom normalnom dijaloskom setingu ali nikada ne treba zaboraviti da oni nisu normalni ljudi sa kojima treba normalno razgovarati.

 

Mislim, o cemu covek da razgovara sa Jovanovim koji je neduznu zenu nazvao sefom narko mafije u Srbiji samo zato sto mu je naredjeno da to uradi i samo zato sto je ta zena supruga opozicionog politicara? Svaki, ali svaki razgovor s njim mora poceti odatle, mora mu se jasno staviti do znanja i stalno ponavljati da se covek koji je u stanju da to uradi ne moze smatrati ozbiljnim sagovornikom ni na koju temu.

Link to comment

@Timmy vam je za javne nastupe SNS rekao sve tačno. o tome sam laički pisala na temi o DS-u jer me već godinama nervira to što niko od opozicije ne provaljuje njihovu dosta jednostavnu, mada uvežbanu matricu ponašanja u javnim nastupima i što ne razvija strategiju da se odupre tome.

svaki "istaknuti" SNS-ovac koji često gostuje ima istu tehniku (Martinović, Orlić, Obradovićka i još nekoliko gnomova koje znam iz Skupštine ali im ne znam imena) - urla o random tabloidnim aferama opozicionog gosta u emisiji ili o bilo kojim aferama bilo koje opozicije makar i labavo povezane sa opozicionim gostom dok on govori.

to je jedina tehnika. oni odavno ne odgovaraju na pitanja već pričaju šta hoće. novinari teletabisi nisu u stanju ili u moći da isteraju odgovor na postavljeno pitanje.

a jedina vrlina koju SNS-ovac treba da ima kako bi sprovodio ovu tehniku jeste da bude grlat i bez ikakvog ljudskog blama.

(kao što i svaki SPS-ovac ima istu tehniku - kenjaju nešto okruglo pa na ćoše tako da nisu ništa rekli sem opštih mesta, nisu uvredili vučića ali su, ako se zanemari to što nisu odgovorili na pitanje niti zauzeli stav, "pristojni" jer ne urlaju i ne psuju i ne potežu afere.)

 

i naravno da su mediji srce vučićeve vlasti. i kad kažem mediji, mislim na tv kuće.

 

p.s. martinoviću sam nakon jedne tirade u lice viknula "sram te bilo". nije bitno gde i kako smo se našli u istom prostoru. reakcija? osmehnuo mi se i slegnuo ramenima (kad ga kamera nije snimala) u stilu "jebiga, za to me plaćaju."

i to je ukratko, to.

SVE je uvežbano. na razum, savest i nekakve normalne emocije kod njih u javnom nastupu ne možete da igrate. 

 

rešenje jeste sloboda medija, odnosno druga pravila igre u emisijama. voditelj koji će da insistira na odgovoru na postavljeno pitanje i koji će da odjebe pokušaj SNS gosta da njega propituje. SNS ponašanje u javnom nastupu lako je uvežbati ako si opozicija, ali posledica toga bile bi emisije u kojima gledaoci ne čuju ništa od vikanja u glas.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...