Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ja sam sad u debelom problemu :cry:. Naime, Samsung mi je odobrio iznos love koji sam dao za tv na ponovno korištenje. Prvi problem mi je što sam kupio tv od 50 inča tada na akciji​ te sad kod istog distributera ne mogu dobiti odgovarajuću veličinu ekrana i kvalitet TV-a za te pare. Znači morati ću se izvaliti još neplanirano za xy novaca. Drugi problem je što je nama ukućanima ta plazma bila super (sve do kvara) i da se sad neplanirano moramo seliti na led televizore a svi  nam u usporedbi sa plasmom imaju neusporedivo lošiju sliku, neprirodnu, plastičnu. Ok, to je čisto sad moj rant u kojem mi niko ne može previše pomoći, ali čisto da se izjadam kroz nekakav ispušni ventil.

 

Neke opcije koje su u ponudi kod distributera trenutno jesu:

 

Samsung UE-50J6202

SonyKDL-50W756CSAEP

SonyKLD-55W815BSAE2

LG50LF561V

LG50LF652V

 

Ili to ili da tražim povrat para te da sa njima idem dalje na tržište tražiti tv u široj ponudi.

Edited by Mister No
Link to comment

Malo sam netipičan korisnik, pa ću ti odgovoriti u FWIW modu.

 

Ono što volim kod IPTV-a je pouzdanost usluge. Za pet godina sam imao samo dva ili tri prekida programa, i u sva tri slučaja vodio sam plodonosne razgovore sa podrškom tokom kojih me nisu pitali gluposti, već smo zajedno prodrli u srž problema, koji je potom rešen u veoma brzom roku.  Izbor kanala mi je dosta nebitan, pošto ima ono što meni treba, a to su pre svega oni Bear Grylls sadržaji, TLC, ID i slične zanimacije za zube, tako da za to pitaj ove TV manijake na forumu, jedina stvar koju mogu da potpišem je da sistem radi bez problema, a i kad se pojave - budu brzo rešeni. Crknuti modem mi je zamenjen za jedan dan, na primer. Te stvari su meni potpuni prioritet kada je u pitanju izbor usluga.

 

Menjanje kanala je sporo, ali meni to ne smeta, jer tokom gledanja televizije ionako nikuda ne žurim, isto kao i kada poručujem picu, pa me ne zanima to što će stići za više od trideset minuta.

 

Za par dana ću ih staviti na test, pošto još uvek imam stari set top box bez HDMI izlaza, Sada mi je potreban novi STB i predočiću to podršci, uz argument da sam njihov veran korisnik već pet godina i da je vreme da me ispoštuju™.

Hvala na iscrpnom FWIW odgovoru :)

Kanali nisu previše bitni jer ja gledam Animal planet i foxove, ali kako vidim ni mts nema, npr, N1 kao ni moj trenutni provajder (PTT kds) a to je jedini informativni kanal koji me zanima. Od zilion pink kanala i Vučića ne smem ni da krenem redom daljincem.

 

Da li instaliranje boxa zahteva novo kopanje po stanu i kablove ili ide kroz postojeću mrežu "nečega"?

Link to comment

Hvala na iscrpnom FWIW odgovoru :)

Kanali nisu previše bitni jer ja gledam Animal planet i foxove, ali kako vidim ni mts nema, npr, N1 kao ni moj trenutni provajder (PTT kds) a to je jedini informativni kanal koji me zanima. Od zilion pink kanala i Vučića ne smem ni da krenem redom daljincem.

 

Da li instaliranje boxa zahteva novo kopanje po stanu i kablove ili ide kroz postojeću mrežu "nečega"?

 

Telefonske zice bruje, kralj nam Pera porucuje.

Ide kroz postojeci telefonski vod, odvoji se preko splitera telefonski kabl i utakne u set top box i to je cela instalacija.

Link to comment

Ja sam sad u debelom problemu :cry:. Naime, Samsung mi je odobrio iznos love koji sam dao za tv na ponovno korištenje. Prvi problem mi je što sam kupio tv od 50 inča tada na akciji​ te sad kod istog distributera ne mogu dobiti odgovarajuću veličinu ekrana i kvalitet TV-a za te pare. Znači morati ću se izvaliti još neplanirano za xy novaca. Drugi problem je što je nama ukućanima ta plazma bila super (sve do kvara) i da se sad neplanirano moramo seliti na led televizore a svi  nam u usporedbi sa plasmom imaju neusporedivo lošiju sliku, neprirodnu, plastičnu. Ok, to je čisto sad moj rant u kojem mi niko ne može previše pomoći, ali čisto da se izjadam kroz nekakav ispušni ventil.

 

Neke opcije koje su u ponudi kod distributera trenutno jesu:

 

Samsung UE-50J6202

SonyKDL-50W756CSAEP

SonyKLD-55W815BSAE2

LG50LF561V

LG50LF652V

 

Ili to ili da tražim povrat para te da sa njima idem dalje na tržište tražiti tv u široj ponudi.

 

Posto trazis kvalitet slike (slazem se da je plazma bolji izbor od lcd, nadam se da ce moj Panasonic da me sluzi jos neko vreme) onda SonyKLD-55W815BSAE2

 

Proslogodisnji model, ali nesto bolji od ovog w756 pritom 5 inca veci ekran.

Edited by Yoda
Link to comment

Ja sam sad u debelom problemu :cry:. Naime, Samsung mi je odobrio iznos love koji sam dao za tv na ponovno korištenje. Prvi problem mi je što sam kupio tv od 50 inča tada na akciji​ te sad kod istog distributera ne mogu dobiti odgovarajuću veličinu ekrana i kvalitet TV-a za te pare. Znači morati ću se izvaliti još neplanirano za xy novaca. Drugi problem je što je nama ukućanima ta plazma bila super (sve do kvara) i da se sad neplanirano moramo seliti na led televizore a svi  nam u usporedbi sa plasmom imaju neusporedivo lošiju sliku, neprirodnu, plastičnu. Ok, to je čisto sad moj rant u kojem mi niko ne može previše pomoći, ali čisto da se izjadam kroz nekakav ispušni ventil.

 

Neke opcije koje su u ponudi kod distributera trenutno jesu:

 

Samsung UE-50J6202

SonyKDL-50W756CSAEP

SonyKLD-55W815BSAE2

LG50LF561V

LG50LF652V

 

Ili to ili da tražim povrat para te da sa njima idem dalje na tržište tražiti tv u široj ponudi.

 

ako hoćeš kvalitetan televizor uzmi  Philips 50PFT6550, imaš i akciju 5 godina garancije.

 

http://download.p4c.philips.com/files/5/50pft6550_12/50pft6550_12_pss_.pdf

 

Ako si iz Zagreba mislim da bi ga mogao videti uživo u tržnom centru Arena ( http://www.arenacentar.hr/hr/info/o-nama/ )

 

Ako ga nema, alternativa je 55PFT6550, a ako nema ni taj uzmi ovaj odlični prošlogodišnji model:  55PFS7509 (i on ima akciju 5 godina garancije) gde dobijaš i subwoofer. Kad sam pustio na njega piratski film "Valkyrie" (tom cruise) preko usb flasha (pušta odlično mkv, mp4 itd..) u kombinaciji sa ambilightom i sabvuferom zvuči i izgleda bogovski !

 

http://download.p4c.philips.com/files/5/55pfs7509_12/55pfs7509_12_pss_.pdf

Edited by BlackGeorge
Link to comment

sony w7... ili w8... paneli

i jel rade mađari™

 

može kontakt na pm

hvala

:)

 

 

Pa jel jedina razlika sto ima 3D?Kolika je razlika u ceni?Ti rece da te 3D ne zanima?

 

w8 naravno

A Mađari su prilično digli cene

Koliko procentualno?Njih su samo cene i drzale u igri...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...