Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

meni se kodi bas uopste nije svideo: neiintuitivan UI, + jaaako je spor na i5

 

al zato mi je plex odlican

upravo pravim plex na rasberrypi.ju koji ce da strimuje na chromecast koji je okacen na nesmart tv :fantom: (ovaj smajli interpretirati kao nerda koji krlja po terminalu raspi.ja i pije kafu da mu oci ostanu otvorene)

 

Vidiš, Plex mi je bio odličan ali je krenuo da zeza, pucala je veza i gubio se kontakt sa tv-om u sred gledanja i postalo je jako iritantno.

 

Probao sam onda Serviio i to mi se nijednom nije dogodilo.

Link to comment

promenio. isto.

 

rešenje je ipak bilo prosto. u opciji "jezik titla" promenio sam sa srpski na hrvatski. 

 

ostao je problem davno snimljenih diskova gde dobijam odgovor "nepodržavan fajl". na računaru, uz BS plejer, rade.

Link to comment

mozda je zato sto je sub tj MicroDVD format koji se sa Subtitle Workshopom (bolje instalirati 2.51) lako da konvertovati u defnitivni standart srt.

inace ovo sa preimenovanjem fajla mi je radilo kod uredjaja za strimovanje koji podrzavaju PLEX media server (Chromecast, Roku i sl.). Latinicu definitivno smatraju hrvatskom a cirilicu srpskom.

Link to comment

Evo da se zapljunem.Na kraju je odluka pala i upravo da nas mi je ona sams plazma došla u kuću.ps 51f5000samsung-televizor-ps51f5000-51-126cm-128

 

Info. Samsung otišao u vječna lovišta. Ovo ljeto se na tv-u počele pojavljivati u desnom rubu ekrana vertikalne crte. Odnio sam tv na servis, koji su ga proslijedili direkt u Samsung. Odluka je ta da je panel gecrkt te da se tv ne isplati popravljati. Sreća u nesreći je da sam tv odnio na servis nekih mjesec dana prije isteka garancije. U stilu Zdravka Mamića nabijem na onu stvar današnje top brandove koji ne mogu izdržati 2 pune godine korištenja. Nisam kupio nekakav no name brand nego "renomiranu" marku koju svi redom preporučuju kao top kvalitet.

Link to comment

Info. Samsung otišao u vječna lovišta. Ovo ljeto se na tv-u počele pojavljivati u desnom rubu ekrana vertikalne crte. Odnio sam tv na servis, koji su ga proslijedili direkt u Samsung. Odluka je ta da je panel gecrkt te da se tv ne isplati popravljati. Sreća u nesreći je da sam tv odnio na servis nekih mjesec dana prije isteka garancije. U stilu Zdravka Mamića nabijem na onu stvar današnje top brandove koji ne mogu izdržati 2 pune godine korištenja. Nisam kupio nekakav no name brand nego "renomiranu" marku koju svi redom preporučuju kao top kvalitet.

Isti kvar i kod mene. Samsung plazma stara dve ipo godine, tj. Ništa od garancije. Prvo se pojavila jedna vertikalna crta mrtvih piksela, pa onada pored nje jos jedna, a onda rendom po ekranu jos desetak u narednih dva tri meseca. Servis kaze to je panel, ne vredi ni da ga donosite. Samsung tv u moju kucu vise ne ulazi.

Link to comment

Vaso, kako si zadovoljan mtsbox3 sistemom?

Tražim alternativu postojećoj kućnoj it-tv infrastrukturi.

 

Malo sam netipičan korisnik, pa ću ti odgovoriti u FWIW modu.

 

Ono što volim kod IPTV-a je pouzdanost usluge. Za pet godina sam imao samo dva ili tri prekida programa, i u sva tri slučaja vodio sam plodonosne razgovore sa podrškom tokom kojih me nisu pitali gluposti, već smo zajedno prodrli u srž problema, koji je potom rešen u veoma brzom roku.  Izbor kanala mi je dosta nebitan, pošto ima ono što meni treba, a to su pre svega oni Bear Grylls sadržaji, TLC, ID i slične zanimacije za zube, tako da za to pitaj ove TV manijake na forumu, jedina stvar koju mogu da potpišem je da sistem radi bez problema, a i kad se pojave - budu brzo rešeni. Crknuti modem mi je zamenjen za jedan dan, na primer. Te stvari su meni potpuni prioritet kada je u pitanju izbor usluga.

 

Menjanje kanala je sporo, ali meni to ne smeta, jer tokom gledanja televizije ionako nikuda ne žurim, isto kao i kada poručujem picu, pa me ne zanima to što će stići za više od trideset minuta.

 

Za par dana ću ih staviti na test, pošto još uvek imam stari set top box bez HDMI izlaza, Sada mi je potreban novi STB i predočiću to podršci, uz argument da sam njihov veran korisnik već pet godina i da je vreme da me ispoštuju™.

Link to comment

Info. Samsung otišao u vječna lovišta. Ovo ljeto se na tv-u počele pojavljivati u desnom rubu ekrana vertikalne crte. Odnio sam tv na servis, koji su ga proslijedili direkt u Samsung. Odluka je ta da je panel gecrkt te da se tv ne isplati popravljati. Sreća u nesreći je da sam tv odnio na servis nekih mjesec dana prije isteka garancije. U stilu Zdravka Mamića nabijem na onu stvar današnje top brandove koji ne mogu izdržati 2 pune godine korištenja. Nisam kupio nekakav no name brand nego "renomiranu" marku koju svi redom preporučuju kao top kvalitet.

 

 

Isti kvar i kod mene. Samsung plazma stara dve ipo godine, tj. Ništa od garancije. Prvo se pojavila jedna vertikalna crta mrtvih piksela, pa onada pored nje jos jedna, a onda rendom po ekranu jos desetak u narednih dva tri meseca. Servis kaze to je panel, ne vredi ni da ga donosite. Samsung tv u moju kucu vise ne ulazi.

 

jebote, vec sam cuo od ljudi za probleme sa samsunzima. od nekog bakija sam cuo teoriju kako kod nas uvoze restlove koji nisu prosli testove.

znaci maltene bolje pazariti neki nounejm tipa vox il stati ja znam za 40 posto nova manje, pa sta bude.

Link to comment

jebote, vec sam cuo od ljudi za probleme sa samsunzima. od nekog bakija sam cuo teoriju kako kod nas uvoze restlove koji nisu prosli testove.

znaci maltene bolje pazariti neki nounejm tipa vox il stati ja znam za 40 posto nova manje, pa sta bude.

Ja sam imao potpuno isti problem sa samsungom u norveskoj, tako da ... Istina nakon 4 i po godine, i srecu sto ovde na aparate koji imaju dvogodisnju garanciju, imas jos +3 gdine, tako da sam dobio novi tv.

Pre ce biti da je do toga sto Samsung prodaje ubedljivo najvise televizora.

 

Samsung manufactures the largest number of television sets and LCD panels across the globe, since 2006.

In a period of just 6 months, the company sold more than a million sets of TV when the overall and total worldwide sale was 1.23 million. This shows that more than 80% of the TVs in the worldwide sales were of Samsung.

Link to comment

znaci maltene bolje pazariti neki nounejm tipa vox il stati ja znam za 40 posto nova manje, pa sta bude.

 

Ja sam kupio srpsko™ - neki Fox (mislim da je ovaj model) - 81cm za 25k, sa 5 godina garancije, uz registraciju preko njihovog sajta. Bilo na nekoj akciji.

 

Za te pare ako posluži 2+ godine opet sam na konju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...