Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

Čekaj, sad treba da se objašnjavamo kako su Karađorđevići došli na vlast poslednji put? To nije bio puč, to nije bilo nasilje, to je sve bilo normalno?

 

I sad treba sa samozvanim desničarima da se raspravlja o istorijskim činjenicama tipa kada je Srbija postala nezavisna od Turske?

Link to comment

Pa kad je prosla nemacka Ratna odsteta kroz obveznice, sto ne bi i crvena odseta isto tako? Sisaj ovce...

 

@lrd

znam da je ovaj topic dno™, ali jbga, malo poznavanja povesti nije naodmet. Ucitavanje da je neko dosao silom na vlast jednostavno ne stoji.

 

Njujorčere, kako su Karađorđevići došli na vlast? Molim te, edukuj me, stvarno sam željan učenja.

Link to comment

"Самозвани десничари" :lolol:

 

Карађорђевићи су увели демократију у Србију. Не мораш то да знаш, нити да поштујеш. Може ти се, учипио си се њивом у пирамидалну штедњу титоизма.

Link to comment

Karađorđevići su napravili prvu Jugoslaviju. Za to objektivno trebalo im je i oduzeti svu imovinu i pretvoriti u domove za siročad, odštete i sl. Ali to nema veze sa širim kontekstom restitucije.

Link to comment

"Самозвани десничари" :lolol:

 

Карађорђевићи су увели демократију у Србију. Не мораш то да знаш, нити да поштујеш. Може ти се, учипио си се њивом у пирамидалну штедњу титоизма.

 

Zuuup! Nijedan odgovor na konkretna pitanja: Kad je Srbija stekla nezavisnost od Turske? Kako su Karađorđevići došli na vlast?

Link to comment

Dobro lrde, ti pokusavas da mene uvedes u besmislene rasprave?

 

Kako su Karadjordjevici dosli na vlast? Tako sto je Karadjordje izvikan za vrhovnog vozda srbskoga u Orascu 1804, pa poveo Srblje u ustanak protivu turskoga zuluma, a jedan od vojvoda mu, gle, bio i Kodza Milos. To sto je Srbija stekla nezavisnost 1878. za vreme Kneza Milana mogao bi da okacis macku o rep, da nije bilo Karadjordja da povede Srbe u boj. I dalje bi bili raja. A kakvi smo za bolje i nismo.

 

A to sto pokusavas Kralju Petru da spocitas ubistvo Kralja Aleksandra i Kraljice Drage je posebno nisko. Svako ko ima 2 sive celije u glavi zna i ko ih je masakrirao i zasto. Knez Petar je bio hiljadu km daleko, u Svajcarskoj, a postao je Kraljem Srbije na poziv Narodne skupstine. Bio je izabran! Ko onamad poljski kraljevi...

 

 

 

 

Ali dzaba je gluvom pricati...

Link to comment

Dobro lrde, ti pokusavas da mene uvedes u besmislene rasprave?

 

Kako su Karadjordjevici dosli na vlast? Tako sto je Karadjordje izvikan za vrhovnog vozda srbskoga u Orascu 1804, pa poveo Srblje u ustanak protivu turskoga zuluma, a jedan od vojvoda mu, gle, bio i Kodza Milos. To sto je Srbija stekla nezavisnost 1878. za vreme Kneza Milana mogao bi da okacis macku o rep, da nije bilo Karadjordja da povede Srbe u boj. I dalje bi bili raja. A kakvi smo za bolje i nismo.

 

A to sto pokusavas Kralju Petru da spocitas ubistvo Kralja Aleksandra i Kraljice Drage je posebno nisko. Svako ko ima 2 sive celije u glavi zna i ko ih je masakrirao i zasto. Knez Petar je bio hiljadu km daleko, u Svajcarskoj, a postao je Kraljem Srbije na poziv Narodne skupstine. Bio je izabran! Ko onamad poljski kraljevi...

 

 

Ali dzaba je gluvom pricati...

 

Pa ne, o svemu tome ti pričam. Ne bi Srbija bila nezavisna da nije bilo Karađorđa, ali ne bi ni Karađorđevići mogli da prave puč da nije bilo Milana i Miloša.

 

Sve je to legitimno, ali ako treba da se vraća u prošlost, zašto su Karađorđevići ta prelomna tačka? Posle njih je bila komunistička revolucija, pa još jedna, pa su onda ideologije nestale. Po čemu su to Karađorđevići posebni da moramo baš na njih da se vraćamo?

Link to comment

Restitucija je podjednako logički besmislena koliko i novi krug pljačke. Recimo pooduzimamo sad ljudima koji ih imaju stanove, kuće i zemlju, i podelimo za škole, bolnice, i privatno stanovanje odabranih, šta fali.

 

 

Odakle ti ideja da je bas to restitucija?

Link to comment

Pa vi ko da ne citate sta kvotujete. Nije da Karadjordjevici nemaju, vec je to obaveza Vlade. Ili neka vrate oteto Karadjordjevicima ono sto je njihovo, pa neka se sami snalaze za odrzavanje svoje imovine, ili ako je Dvor kulturno dobro od celog znacaja za Srbiju, a jeste, onda neka ga uredno odrzavaju. A te floskule, nema se para, neka se stegnu...; neka prodaju svojim maloumnim vadikavskim glasacima. Za njih ionako osim Tita i Slobe nema boljih...

 

Jebo im pas mater.

 

Pejsi

 

Kao sto se iz goreprilozenog vidi, tesko da Krunski savet (et al) ima bilo kakvi formalan status, dok god je Srbija (S)Republika. Pre ce biti neformalna grupa likova okupljena oko Prestolonaslednika.

 

nekako sam mišljenja da su karađorđevići tragično nepotrebni u slici ikakve srbije, te ne znam koji se kurac uopšte oglašavaju. pogotovo mi nije jasno oko žalbi oko gajbe gde uopšte ni ne bi trebalo da se nalaze.

 

 

dalje bi ogli uzeti u razmatranje gde su odlazile pare od iznajmljivanja belog dvora za par žurki koje su jebeno dobro keširane gore i gdesu pojavljivale estradne pjevaljke i starlete.

 

oh, zamisli... karađorđevići su izdali to kulturno dobro za žurku, uštekali keš i pjevale kurve.

gospoda bogte

 

++++

 

dozvolite mi da se ispralisnišem po karađorđevićima (katarini na sise ako je moguće)

 

i onda je gospoda svojim papcima zgrabila desetine hiljada evra i metla pola odma u anus a pola u džepove odela, koja nisu ničim zaslužili, kao i njihovi preci ništa,  niti jednu jebenu stvar u svojim bednim polupismenim, ali celokupno mutavim životima, iznajmljujući posed koji po ničemu ne pripada njima i praveći lakrdiju od najsitnije stvari koje se dotaknu, jer kralj dame i gospodo!

Edited by Ravanelli
Link to comment

Имам ја још бољи предлог: хајде слепци гоље да се скупе, па да упадну у туђе гајбе и куће. Ако се неко буни, да га рокну, ко га јебе. Ако му се буне деца, да њих рокну. Када избаце све из гајби и кућа на Старом граду, Врачару, Дедињу и Сењаку да се скупе и играју коло на улици, а ко има смартфон да га ишутирају и узму му смартфон. Ако виде добра кола да иштанглирају власника и узму кола. Онда мало да хапсе и бију, па када ствар легне, да почну да претурају по орманима куча и гајби које су покрали и отели. Да закопчавају на себи туђе кошуље што их стежу на стомаку и да их зачуђено кришом њушкају док се огледају у туђим, украденим огледалима. Онда да истребе ваши и пицајзле, да се навикну да је ноћу изнад главе туђ кристални лустер а не месец и оро, да им се омили да им буде топло зими и да лепо себе убеде да је то све њихово, а ако једног дана случајно у двориште наиђе бивши власник који је од метка и ножа побегао у неку демократскију земљу, да га полију говнима и праве се да не знају ко је и зашто има право на своју рођену кућу.

znaci da se ugledamo na karadjordjevice? pobijes, prisvojis i tvoje je. oni probali pa vidis kako su prosli. mozda ipak ne...

Link to comment

Odakle ti ideja da je bas to restitucija?

 

 

To bi bio novi krug pljačke, čovek priča da je restitucija besmislena, ali mu je smisleno da se ljudima oduzima privatna svojina. Pa kad je već tako predložih mu da mu oduzmu i ostatak imovine, kao što rekoh šra fali, naći će se već namena.

Link to comment

Meni je najsimpaticnije sto su oni (Karadjordjevici) navodno od svog novca kupili i drzali do WWII to nesto™ tamo na Bledu al' da SLO i pored svih "pozitivnih propisa" EU nema nameru da im to ikada vrati... :) 

Ne da sam potresen nego - ono - EU i taj rad... Za Sloveniju sam znao i bez da mi pricaju.

Link to comment
  • 2 months later...

Pošto nema Filipenka

 

 

 

Mladi princ Karađorđević: Volim sve kafane i jednu Srpkinju

Radim i zarađujem jer ne dobijam novac samo zato što sam princ. Volim narodnjake, romsku muziku, „Azru“ i EKV, kaže za „Blic“ Aleksandar III Karađorđević, ne vadeći „drinu“ iz usta.

 

580095_kafic-pablos280215ras-foto-petar-
Zbog devojke sam bolji čovek i bolji Srbin, kaže Aleksandar

Zaboravite sve što ste mislili da znate o prinčevima, jer se sin prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića, Aleksandar III (33) ne uklapa u taj šablon. On nema belog konja i ne voli da ističe da njegovim venama teče plava krv. 
 

- Ne živim život princa. Ne želim da ljudi znaju za to, jer bi me onda osuđivali kao da sam lik iz crtanog filma! Običan sam čovek, imam dobre i loše dane, volim da radim i borim se s ovim ludim svetom. Biti princ je čudno. Ljudi očekuju svakakva sr**a od vas - pomirljivo sleže ramenima sin prestolonaslednika Aleksandra II Karađorđevića i njegove bivše supruge, princeze od Brazila Marije da Glorije.
 

Aleksandar je u Srbiju došao prošle godine u maju da bi pomogao ugroženima u poplavama, a rešio je da ostane ceo život.
 

- Bio sam na Sajmu u Crvenom krstu. Planirao sam da ostanem dve nedelje, ali sam se toliko zaljubio u ljude i zemlju da sam ostao - kaže Aleksandar i priznaje da se zaljubio i u jednu Srpkinju.
 

580096_aleksandar-karadjordjevic-foto-pe
Maćeha i otac: Katarina i Aleksandar

- Moja devojka je Srpkinja. I srećan sam što je imam pored sebe. Zbog nje sam bolji čovek i bolji Srbin! - tvrdi princ.
 

On se 15 godina školovao u San Francisku, ali kako krv nije voda, svetsko obrazovanje nije uticalo na njegovu ljubav prema Srbiji i sve što je autentično za našu zamlju. 
 

Ne želim da ljudi znaju da sam princ

- U Beogradu od svih mesta najviše volim kafane! Kafanski sam čovek. Pušim „drinu“ jer je jeftina i ima dobar ukus. Ponekad uživam u narodnjacima, a ponekad odem na romsku muziku. Ali, „Azru“ i EKV obožavam - uzbuđeno priča.
 

Toliko voli noćni život da je u Beogradu otvorio bar.
 

- To što sam princ mi ne donosi platu. Moram da plaćam kiriju i račune. Pošto sam dugo živeo u Kaliforniji i upoznat sam s meksičkom kulturom, rešio sam da ovde otvorim tekila-bar - kaže Aleksandar, a na pitanje kako su Karađorđevići reagovali na taj njegov poslovni potez, odgovara:
 

- Bili su zabrinuti, ali sada su mi najveća podrška!

 

Pa gde mu je taj bar, je l' zna neko? 

Edited by slow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...