Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

Није фер, у праву си. Зато бих ја сутра теби и твом брату вратио ту одузету њиву.

 

 

Pa nemoj sad tako partizanski -_-  Valjda čovek ima sam pravo da odluči da li želi da podnosi zahtev za restituciju ili ne. Nekad su ljudi onolike zadužbine poklanjali, ako on sa svoje strane ne želi tu njivu to u krajnjoj liniji jeste lep gest.

Link to comment

Није фер, у праву си. Зато бих ја сутра теби и твом брату вратио ту одузету њиву.

 

Često umem da budem ciničan po nekim pitanjima, ali veruj mi da te sad pitam da bih nešto naučio ili eventualno revidirao svoj stav. Pitanje: šta bi radio sa osnovnom školom tamo? U pitanju je jedno selo blizu gradića u Zlatiborskom okrugu. U toj široj oblasti živi oko 30k ljudi. Nije naravno jedina škola, ali jeste centralna za nekoliko sela u okolini.

Link to comment

Pa ne bi ti se vratila skola, vec zemljiste, a onda bi ti skola, odnosno lokalna samouprva, placala rentu. Mislim, to logika nalaze, ne znam sta nalaze Zakon o restituciji (nisam znao da je usvojen).

Link to comment

Рекао сам ти већ да има Закон о реституцији. Не знам шта је предвиђено за такво земљиште и такве ситуације јер нисам правник, а интересовао сам се за куће и нешто мало земље око кућа, све у граду.

Link to comment

Pa ne bi ti se vratila skola, vec zemljiste, a onda bi ti skola, odnosno lokalna samouprva, placala rentu. Mislim, to logika nalaze, ne znam sta nalaze Zakon o restituciji (nisam znao da je usvojen).

 

 

Čak ni to nužno, nego možda novčana nadoknada u vrednosti zemljišta.

Link to comment

Pa ne bi ti se vratila skola, vec zemljiste, a onda bi ti skola, odnosno lokalna samouprva, placala rentu. Mislim, to logika nalaze, ne znam sta nalaze Zakon o restituciji (nisam znao da je usvojen).

 

Ma jasno da je to logika, ali nisam dalje išao. Bili smo i buraz i ja i tetka mi odande na razgovorima. Kakva restitucija, kakvi bakrači. Niko od nas nikad nije imao veze sa tom zemljom osim kroz predake, šta ima da se glupiramo sad tamo. Nek se deca uče, hvala lepo i doviđenja.

 

Hteo sam da kažem da je ta restitucija logički često bemislena, a to se naročito vidi na primeru Karađorđevića. Oni su silom oteli vlast, pa su silom skinuti s vlasti i sad bi odjednom jedna sila trebalo da važi, a druga ne. Po kom to principu?

Sva ta priča oko Karađorđevića u 21. veku je uvreda za zdrav razum.

Link to comment

Ma jasno da je to logika, ali nisam dalje išao. Bili smo i buraz i ja i tetka mi odande na razgovorima. Kakva restitucija, kakvi bakrači. Niko od nas nikad nije imao veze sa tom zemljom osim kroz predake, šta ima da se glupiramo sad tamo. Nek se deca uče, hvala lepo i doviđenja.

 

Hteo sam da kažem da je ta restitucija logički često bemislena, a to se naročito vidi na primeru Karađorđevića. Oni su silom oteli vlast, pa su silom skinuti s vlasti i sad bi odjednom jedna sila trebalo da važi, a druga ne. Po kom to principu?

Sva ta priča oko Karađorđevića u 21. veku je uvreda za zdrav razum.

 

 

Restitucija je podjednako logički besmislena koliko i novi krug pljačke. Recimo pooduzimamo sad ljudima koji ih imaju stanove, kuće i zemlju, i podelimo za škole, bolnice, i privatno stanovanje odabranih, šta fali.

Link to comment

Pa kad je prosla nemacka Ratna odsteta kroz obveznice, sto ne bi i crvena odseta isto tako? Sisaj ovce...

 

@lrd

znam da je ovaj topic dno™, ali jbga, malo poznavanja povesti nije naodmet. Ucitavanje da je neko dosao silom na vlast jednostavno ne stoji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...