Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

jelisaveta bila original bitcharka

 

"His life became an odd mix of superstar thrills and bottoming out. He spent Christmas with Diana Ross, began an affair with Princess Elizabeth of Yugoslavia and produced a hit for Eddie Murphy called “Party All the Time.”

 

 

10530916_4411980153606_16817814632176793

Link to comment

Taze fotka. Aca i Kaća u klubu Privrednik, sa Miodragom Kostićem i ostalim čestitim domaćinima.

 

 

privrednik.jpg

 

Ko je milf (2. sleva)?

Link to comment

Obratiti pažnju da oni ništa nisu donirali niti organizovali, samo su "domaćini" humanitarnom konvoju. Drugim rečima, tu su da se slikaju.

 

 

Stigao konvoj pomoći iz Londona

 

 

Untitled-1.jpg

 

Ne znam da li je sesti kamion krenuo od Bakingemske palate, ali pet ih je doslo direktno iz Velsa :D

 

 

The Blazing to Serbia convoy of 5 Fire Engines from South Wales Fire and Rescue Service departed from Caerphilly Castle today and drove via Euro Tunnel to Calais in Francve

Link to comment

Taze fotka. Aca i Kaća u klubu Privrednik, sa Miodragom Kostićem i ostalim primercima srpske elite.

 

 

privrednik.jpg

Preciznosti radi, a i ubuduce :fantom: 

Link to comment

Počelo je, krećemo sa društevno-političkim angažmanom  :jerry:

 

 

PRINCEZA JELISAVETA: Živimo u problemima jer smo prihvatili komunizam, političari nas lažu!

 

 

Moj hajlajt.

 

 

- Nismo razrešili nijednu dilemu prošlosti. Zašto? Zato što su političari lagali ili što smo prihvatili komunizam? Mislim da je u pitanju kombinacija. Samo hrabri ljudi imaju želju da potraže istinu. Ljudi su uglavnom ovce. Ja sam ovan, ali nisam ovca – kaže žena koju je Olja Ivanjicki nazvala Karađorđem bez brkova.
 
- Ne volim reč polako. To je najomiljenija srpska reč. Polako. Nemam želju, nemam vremena, to je naš mentalitet. Ja poludim kad mi neko kaže da će učiniti nešto, a nema ga danima. Valjda sam navikla na drugačije kad sam živela u Americi, tamo se sve radi odmah, nema polako… Mi imamo ideju da nešto promenimo, ali lično nećemo. Dopada mi se ta ideja da se menjamo, i najavljene promene, ali ja verujem samo kada vidim efekat. Nemam tu veru unapred. Predugo prolazimo kroz tranziciju, ali to je sve zbog tog ‘polako’. 


tomislav-nikolic-aleksandar-vucic-133677


Svi koji žive u istoj zgradi mogli bi da je čiste, ali komunisti su rekli da sve pripada svima, ali i nikome. Pošto sam htela da čistim saksije ispred škole Drinka Pavlović, pitala sam ih da zalivaju cveće. Rečeno mi je to nije naše, pripadaju gradu. A čiji je grad? Takav mentalitet je užas. Ne treba da zaboravimo da ljudi koji su u vladi ili su deca ili unuci komunista. I sve je bazirano na imovini, pošto svi žive na tuđem, u tuđoj kući. Nisu hteli da vraćaju tuđe, i to što je kuća vraćena mom bratu i meni, važan je korak. Nadam se da će sad svakome kome je nešto oduzeto, biti vraćeno – kaže kneginja.

 

 

 

:fantom:

Link to comment

jelisaveta bila original bitcharka

 

Bila je velika zavodnica

 

Princeza Jelisaveta imala je tri braka: 1961. udala se za Hauarda Oksenberga, s kojim ima dve ćerke, osam godina kasnije venčala se za Nila Roksburga Balfora i s njim ima sina, a 1987. za dr Manuela Uljou Elijasa, premijera Perua. Između dva braka bila je verena za glumca Ričarda Bartona. Tabloidi su joj čak pripisivali i aferu sa američkim predsednikom Džonom Ficdžeraldom Kenedijem, kao i s pevačem Frenkom Sinatrom i glumcem Šonom Konerijem. Sada je u vezi sa operskim pevačem Draganom Babićem.

 

 

čuj zavodnica u moje vreme se to zvalo gradsko biciklo  :fantom:

Link to comment
  • 1 month later...

Vidim da je topik zamro  :nobles:  Građanska porodica Karađorđević daje intervju za Bermuđane, retka prilika da ih čujemo na maternjem jeziku.

 

 

 

 

Izdvojio bih:

 

"Kada moj muž izašla iz vozila prvo što vidi je svoju baku...svoga kumu njeno kraljevsko visočanstvo, a njegova kuma je kralj Đorđe, tako da kako smo stupili na tle smatralo smo da smo kod kuću!" (negde oko 2:30)

 

Takođe, srećni su da mogu da promovišu Bermuda i da su prijatelji sa premijerom.

 

Na pitanje "šta ste zapravo radili", udarili su na šalu, u stilu Novaka Đokovića.

 

 

Na pitanje čega su oni kraljevi, odgovara sa Jugoslavija, koju su preuzeli komunisti ☭ koji su ga u drugoj godini života proglasili državnim neprijateljem. "Nije lako u Srbiji", kuka i ističe zadovoljstvo što može da živi u dvorcu u kojem su živeli njegov otac i deda, i "koji mnogo prokišnjava".  :Jova:  Nažalost, nije šala, stvarno je to rekao.

Edited by Filipenko
Link to comment

Филипенко,

како си пропустио трибину ”Дража Михаиловић - први герилац или издајник”?

Ајд што је била прва постава ревизиониста (Коста Николић, Бојан Димитријевић, Новица Стевановић, Перо Симић и модератор Срђан Цветковић), већ су и трибину отворили Јелисавета са ћерком Катарином Оксенберг (која изгледа исто као и у најбољим данима ”Династије”, мора да је наследан младалачки изглед).

Ако неког занима закључак трибине, да поменемо само да је почела са минутом помена Дражи (који је тог дана осуђен).

Link to comment

Neverovatno, ja mislio da je Draža dezerter koji je odbio da se u septembru 1944. stavi pod komandu komandanta kraljevske vojske, maršala Josipa Broza, u skladu sa uputstvom kralja i vlade u Londonu  :fantom:  Otkud to sada...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...