Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

Toj grupi gradjana, kako je nazivas, ustupljen je Dvor da obitavaju, ali je isti i dalje u vlasnistvu Drzave. Drzava moze ladno sad da im kaze, mrs u hotel (Kleridz, ako moze, hvala lepo), a od one vadikavske dzukele na vlasti me ic ne bi ni cudilo, i ta tvoja grupa gradjana bi morala da se pokupi i ode. 

 

U principu, status Karadjordjevica nije nista razlicitiji od izbeglickog. Imaju krov nad glavom, privremen i zavise od volje onoga na vlasti. A vlasti se ocigledno ne zuri da resava restituciju, ne samo radi Dvora, vec vaskolikoj Srbadjiji. Kamo onda tekovine narodne revolucije? Kamo onda narodni izdajnici i neprijatelji drzave? Kamo onda filipenkove fantazije?

 

Trt.

 

Dobro, slažem se, nit je restitucija, nit je izdajnici nemaju pravo ni na šta, i to treba da se reši.

Link to comment

довести и Обреновиће па пустити да се две династије макљају на витешком турниру око дворова и апанажа.

Србин да буде поданик само најјачима.

Link to comment

Нека се све врати свима, па нека држава онда излупа све порезима. Ко нема да плати порез и инфостан, нека прода део, биће у плусу сигурно. Али, нема начина да лоповска држава врати покрадено јер шта ће онда да за себе приграби?

Link to comment

довести и Обреновиће па пустити да се две династије макљају на витешком турниру око дворова и апанажа.

Србин да буде поданик само најјачима.

 

Cloned-Dolly.jpg

Obrenovics live again! :s_w:

 

Нека се све врати свима, па нека држава онда излупа све порезима. Ко нема да плати порез и инфостан, нека прода део, биће у плусу сигурно. Али, нема начина да лоповска држава врати покрадено јер шта ће онда да за себе приграби?

 

Upravo.

Link to comment

Нека се све врати свима, па нека држава онда излупа све порезима. Ко нема да плати порез и инфостан, нека прода део, биће у плусу сигурно. Али, нема начина да лоповска држава врати покрадено јер шта ће онда да за себе приграби?

 

Tru stori: mom pradedi i dedi uzeli dobar komad zemlje. Tamo je sad na toj zemlji osnovna škola, a ima i par kuća okolo.

Da to vrate sad meni i mom bratu, pa ako imamo da platimo porez, imamo? I naravno da pustimo pse u dvorište ako uđe neko na privatan posed?

Link to comment

Pa ja sam sigurna da postoje neka načelna pravila za restituciju. tj šta su alternative kad je na zemlji napravljena škola i sl (originalna ideja, isplata u valuti). Za te kuće -. to je onda još i prodavano dalje?

Link to comment

Pa ja sam sigurna da postoje neka načelna pravila za restituciju. tj šta su alternative kad je na zemlji napravljena škola i sl (originalna ideja, isplata u valuti). Za te kuće -. to je onda još i prodavano dalje?

 

I treba valjda da mi plate meni i mom bratu za tu školu što je na našoj zemlji? Javno dobro, osnovna škola.

Link to comment

Pa jesu vam sad školu oteli ili zemlju? Za ono tšto su oteli treba i da plate (što će se desiti na sv nikad izgleda, no...)

 

Ma oteli zemlju, pa posle izgradili školu, koja je već decenijama tamo.

Ovde ja trolkam, naravno, u cilju obesmišljavanja ove histerije oko besmislenih Karađorđevića, kad već moraš da kvariš igru.

Link to comment

Дај, бре, Лрде, не бламирај се више тим мали Перица триповима. Има Закон о реституцији, а проблем је што се тако споро примењује а надокнада тако одокативно процењује да ће и наследници поцркати без обештећења. Осим, наравно, неколико срећника чије куће и станови нису разграбљени деведесетих.

Link to comment

Ma oteli zemlju, pa posle izgradili školu, koja je već decenijama tamo.

Ovde ja trolkam, naravno, u cilju obesmišljavanja ove histerije oko besmislenih Karađorđevića, kad već moraš da kvariš igru.

 

 

Ne vidim šta je besmisleno, to što nam je država raspad koji s jedne strane pravi milionske neplaćene račune za struju, a sa druge isključuje struju socijalno ugroženim roditeljima male dece itd? To je bar na ovih zadnjih par strana.

+ malo žalbi na nesprovedeni zakon o restituciji

Link to comment

Ne vidim šta je besmisleno, to što nam je država raspad koji s jedne strane pravi milionske neplaćene račune za struju, a sa druge isključuje struju socijalno ugroženim roditeljima male dece itd? To je bar na ovih zadnjih par strana.

+ malo žalbi na nesprovedeni zakon o restituciji

 

Ma sve to stoji.

 

Veruj mi, nemam nikakve iluzije o Srbiji, samo mi je dodatni besmisao neko uzbuđivanje oko Karađorđevića, kao da su oni neki bitan kurac u bilo čemu.

Link to comment

Дај, бре, Лрде, не бламирај се више тим мали Перица триповима. Има Закон о реституцији, а проблем је што се тако споро примењује а надокнада тако одокативно процењује да ће и наследници поцркати без обештећења. Осим, наравно, неколико срећника чије куће и станови нису разграбљени деведесетих.

 

Pazi, osnovna škola je na "mom" zemljištu, dakle ja društvu dajem nešto dobro. A nisam dobio ni dinara od države za to. Pa nije fer.

Link to comment

Pa malo ko je bitan k onako sam, uglavnom su svi ti likovi kockice koje slažu ovu potkopanu strukturu, da ne kažem unsustainable.

Edited by Dagmar
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...