Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

KRALJ SRBIJE: Neću da moju porodicu i mene provlače kroz blato!

 

- Mislim da je deo porodice napravio zaveru protiv mene jer uopšte nisam bio obavešten da će se nešto dešavati u sudu prošlog ponedeljka - kaže prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević

 

Slava-Aleksandra-Karadjordjevica-10.jpg

 

 

 

Isgleda dha je povodica nehto naprafila loshe.

 

Tu je i difektan udhar na vodžake, posebno na pofodicu pvincu Pafla.

 

 

- Hteo bih da skinem rukavice ovoga puta: Mnogi pokušavaju da zarade na račun moje porodice. Čemu nepotrebna rehabilitacija? Pa moj otac je sahranjen u Srbiji, on nikada nije ni proglašen državnim neprijateljem. Zapravo, postoji samo jedna osoba koja je morala da bude rehabilitovana i to je Knez Pavle – rekao je prestolonaslednik Aleksandar.
 
Prestolonaslednik je istakao da je srećan što je Knez Pavle rehabilitovan jer ga je puno cenio i voleo.
 
- Bio sam u njegovom Pariskom domu više i češće nego njegova sopstvena porodica, da budem potpuno iskren. Možete krupnim slovima da napišete da mi je dosta toga da se moje ime i imena članova moje porodice provlače kroz blato koje drugi prave – istakao je Prestolonaslednik Aleksandar u svom intervjuu.
 
Na pitanje zašto bi to radili ljudi koji su takođe članovi porodice Karađorđević, Prestolonaslednik Aleksandar je odgovorio: “Neobjašnjiva ljubomora se stvorila kada smo supruga i ja došli ovamo da živimo 17. jula 2001. godine”.

 

 

 

:jerry:

 

Fazmifice, fazmifice. Đe sloga, ba?

Edited by Filipenko
Link to comment

Ako Filipenko ne postane monarhista posle ovolikog bavljenja Karađorđevićima niko neće...nemam srca da gledam njegovo desno skretanje

Edited by slow
Link to comment

Једном згодом био сам на Двору™ сплетом случајних околности, испало је да сам међу значајним званицама. Упознао Престолонаследника и принцезу која ми је оставила, за разлику од њега, одличан љуцки утисак, појачан сазнањем о њеном слању помоћи током ратова деведесетих.

 

Врх ми је био кад је војни полицајац зауставио цео саобраћај у гужви суботом увече да прођем својим кршом у господске дедињске улице..није чудо што Алек пизди на ротације

Link to comment

Једном згодом био сам на Двору™ сплетом случајних околности, испало је да сам међу значајним званицама. Упознао Престолонаследника и принцезу која ми је оставила, за разлику од њега, одличан љуцки утисак, појачан сазнањем о њеном слању помоћи током ратова деведесетих.

 

 

 

Bio ti je u dometu™ i nisi izvršio svoju patriotsku dužnost, niti pokazao gest prkosa?

Link to comment
  • 3 weeks later...

SRPSKI KRALJ: Titu ne mogu oprostiti zločine koje je činio!

 

 

Prestolonaslednik Srbije Aleksandar II Karađorđević otvoreno u intervjuu za Ilustrovanu politiku priča o tome koliko se njegov otac kralj Petar Drugi, mučio da zaradi za život i kako su on i njegova tri sina završili fakultete i, kao većina običnih ljudi, radili poslove za koje su se školovali.

 

blog_lifeline_petar_13_text.jpg

 
 
Prestolonaslednik Aleksandar otvoreno priča o svom odnosu s Jovankom Broz, kako mu se obraćala s “moj kralju”, kao i šta zamera, a za šta pohvaljuje Josipa Broza Tita.
 
Na pitanje koga je s prezimenom Broz upoznao, osim Titovog unuka Joške, Aleksandar II Karađorđević kaže:
 
 
- Jovanku. Urgirao sam u više navrata da dobije odgovarajuću penziju, što se, na žalost, nije desilo do kraja njenog života. Nije se poslednjih godina osećala dobro, imala je kataraktu, ali je vodila fascinantne razgovore s mojom porodicom. Jednom smo supruga i ja bili s mojim sinom Filipom i razgovor smo vodili bez persiranja jedno drugom. Kad je Pjer Karden dolazio u dvor da održi dobrotvornu modnu reviju ovde, pitao nas je da li može da dođe Jovanka, koje se seća kada je bio gost kod nje i Tita. Preneli smo joj poziv, ali je odbila, jer je mislila da ne izgleda dovoljno dobro za takvu svečanost. Na žalost, ona je retko napuštala kuću u kojoj je živela i nijednom nije došla da nas poseti.

 

Robert-%C4%8Coban-princeza-Katarina-Kara

 

On kaže da se često susretao s Titovom suprugom i da su oni uvek bili prijatni.
 
- Uvek kada bih joj dolazio u posetu oslovljavala me je s “kralju moj”. Imala je nevereovatne priče da nam ispriča, kao i čudesnu zbirku fotografija raznih ljudi koji su njoj i Titu dolazili u posetu. Među njima je bio i grčki kralj Pavle sa suprugom, princezom Federikom, a uz fotografije bili su sjajni opisi tih poseta – kaže Aleksandar II.
 
 
- Rekla mi je da je posećivala ovaj dvor, da su tu priređivali prijeme i gledali filmove, ali da nikada u njemu nije prespavala. U njihovu savest nisam nikada pokušavao da diram, to je njihova stvar, a što se mene tiče, osveta nikad nije bila nešto o čemu razmišljam. Dok je u svetu bio Drugi svetski rat, mi smo u Jugoslaviji imali i građanski rat. Mnogo je ljudi izginulo na obe strane i bilo je strašno što je posle iskustva s koncentracionim kampovima za vreme rata, režim nastavio da pravi logore, poput Golog otoka. Nastavili su i posle rata da ubijaju sopstveni narod, samo u ime očuvanja vlasti i optimanja imovine ljudi koje je proglasio neprijateljem naroda – dodaje on.

 

josip-broz-tito-15.jpg

 

Na pitanje šta zamera, a za šta pohvaljuje doživotnog predsednika SFRJ, prestolonaslednik odgovara:
 
- Moramo da učimo iz istorije, da se molimo za žrtve na obe strane i zato su nam ove rehabilitacije neophodne. Mislio sam da će se i rehabilitacija Draže Mihailovića već dogoditi, ali još nije. Mi moramo da odamo počast i partizanima i četnicima. Jedino što bih mogao da priznam Titu kao zanimljiv potez je okupljanje nesvrstanih zemalja, skup zanimljivih, časnih i brojnih zemalja, od kojih su neke velike, poput Egipta i Indije. Ali, sva ta masovna ubijanja koja je radio… To je strašno.

 

32dfb7e75e61468c0e95987399d2b034.jpg

 

 
Na konstataciju da su za vreme vlasti komunista, kralj Petar Drugi i kraljica Aleksandra, imali suviše svojih muka i težak život, prestolonaslednik odgovara:
 
- Prvo, nije bilo nikakvog voza s blagom, osim u Diznilendu, koji je krenuo u izbeglištvo s mojim ocem. Moj otac je jako teško živeo, a ono malo novca kojeg su imali za vreme rata trošen je na rad vlade u izbeglištvu. Bilo je još gore posle onoga što se desilo 29. novembra 1945. kad je deklaracijom Skupštine ukinuta monarhija. Tako je moj otac morao da počne da radi razne poslove da bi preživeo, poslove kojima nije bio vičan, jer je odrastao izolovan od tog sveta biznisa. Školovao se da bude kralj, imao je profesore koji su dolazili u dvor, gde je, još maloletan, imao sastanke s političarima.

 

Edited by Filipenko
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kralj biti dobra Srbin bez obzir!

 

Miljan Premović
Srpski jezik Aleksandra II

Zašto Srbi neznanje srpskog jezika ističu kao najveću manu prestolonasledniku

U velikom istraživanju, koje je moja kompanija sprovela prošle godine, potvrdilo se da se prestolonasledniku najviše zamera neznanje srpskog jezika. Čak 43,5 odsto ispitanika je to istaklo kao manu. Za nekoliko procenata više se to zamera nego što se ceni njegov humanitarni rad. Ipak, prestolonaslednik je veoma pozitivno ocenjen u javnosti, pa zamerka oko jezika nije uticala na podršku koju on ima.

Pritom, uopšte nije važno da li prestolonaslednik zna srpski jezik ili ne. Važno je da relativna većina tako misli i da to svrstava u mane.

Ipak, da li bi dobro znanje srpskog jezika pomoglo prestolonasledniku u njegovoj nameri da povrati ustavnu parlamentarnu monarhiju? Čini se da ne bi.

Neki koji mu zameraju kažu da kralj „nije dovoljno Srbin” ako ne zna srpski jezik. Međutim, zapitajmo se da li je merilo patriotizma ili srpstva znanje srpskog? Mogli bismo da nabrojimo bar 100 političara i javnih ličnosti koji gotovo savršeno znaju srpski jezik i koji možda jesu patriote, ali ne srpskog naroda.

Drugi kažu da prestolonaslednik nema pravo da bude kralj ako ne zna srpski. Formalno-pravno to nije tačno. Moguće je, i kod nas i u razvijenom svetu. Međutim, zanimljivije je to posmatrati iz istorijskog ugla. Na primer slavni engleski kralj Ričard Lavlje Srce nije znao engleski. Da li je kralja Ričarda ta činjenica omela da bude zapisan u večnosti i slavljen od velikog engleskog naroda? Nije. Treba pomenuti i Vindzdore, ali i kralja Džordža Prvog koji takođe nisu znali jezik naroda nad kojima su vladali.

Prisetimo se i naših kraljeva. Da li je tečno govorio srpski jezik omiljeni kralj moderne Srbije, Petar Prvi Karađorđević? Nije, jer je silom prilika detinjstvo i mladost proveo u izgnanstvu. Da li mu je to smetalo da se bori za slobodu srpskog naroda i vaskrs Srbije? Nije. Da li mu je to smetalo da demokratizuje zemlju i odrekne se benefita pozicija sopstvene porodice zarad boljitka naroda? Nije.

Našem prestolonasledniku nije predstavljalo prepreku slabo znanje srpskog kada je preko svog fonda školovao na stotine srpskih đaka i studenata na najprestižnijm svetskim školama. Da li mu je smetalo da ide po svetu, moli i preklinje da se prestane s bombardovanjem? Nije. Nije ni drugima (pre svega – političarima) smetalo da se licemerno koriste njegovim imenom i kontaktima kada im to treba.

Zanimljivo je i to da dobar deo onih koji ističu njegovo neznanje kao manu veličaju jednog totalitarnog vladara – Josipa Broza Tita. Tim ljudima ne smeta što Tito ni jedan jezik nije govorio tečno.

Ipak, da li prestolonaslednik treba da popravi svoj srpski jezik, iako je rastao u inostranstvu i njegova porodica imala strašnu sudbinu? Da, treba. Isto važi i za mlade prinčeve Petra Trećeg, Filipa i Aleksandra.

Zašto? Kao što nije isto čitati Šekspira na srpskom, tako nije isto čitati ,,Gorski vijenac” ili našu epsku poeziju na engleskom. Nadam se da će se većina složiti da je čitanje Dučića na srpskom jeziku melodija duše, Andrića – praznik, Slobodana Jovanovića – ponos, a „Žitije Svetog Simeona” – dar od Gospoda.

Baš iz ovih razloga lepo je znati (svoj) srpski jezik. Lepo je jer može čoveka da oplemeni, da ga podstakne i motiviše. Zato na srpskom dvoru treba da se govori srpski.

Ipak, oni koji ga dobro govore i koriste za pogane stvari bolje bi bilo da zaneme, jer ni na jednom jeziku, bilo da je to srpski, hrvatski, nemački ili ukrajinski nije ljudski varati.
Miljan Premović
objavljeno: 30.05.2014.

 

Link to comment

Ako Tito nije govorio tečno nijedan jezik, kako to da smo ga tako savršeno razumeli? 

 

 

Corbis-U1398457-24.jpg?size=67&uid=1f16f

 

 

 

 

Elem, u Obrenovac su došli kolima i udarili nekog spasioca tim kolima. Blic je posle promenio članak iz "Karađorđevići udarili spasioca kolima" u "Vozač Karađorđevića udario spasioca kolima".

 

 

Pomoc-ugrozenima-830x553.jpg

Link to comment

 

Pomoc-ugrozenima-830x553.jpg

Jebo te, kad god pomislim da ne moze nize, ovi me zajebu: aj sto su se ovako skockani namestili za SAR, ali zar ne mogase da se dosete da zamole da se slikaju u nekom camcu sa motorom, onako malo zaprljanom...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...