Jump to content
IGNORED

windows 1985


katamaran

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    26

  • Razzmatazz

    15

  • hattori

    14

  • Indy

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Je l' ima među nama alkosa? Ima (evo ja dobrovoljac). Je l' se slikaju sa kazanom za rakiju? Slikaju se. Koristimo li kvazi-anonimnu komunikaciju putem pseudonima? Koristimo. Eto, svi uslovi su ispunjeni.
Само формално... нисам ни добровољац за алкоса, ја сам више за мерак. То мало што попијем хоћу да је добро, а што рече један поп, "ако хоћеш да прочиташ нешто ваљано, седи па пиши".
...E, tu moj Rasejani Starino dolazi alkohol na scenu. Oni piju zbog svoje zlehude sudbe. Ja pijem da bi im pravio društvo i zbog svoje širokogrude empatije i velikog samarićanskog srca.
Ако ти икад затреба психијатар, могу само да поновим савет: стани пред огледало и буди сам себи аналит'ћар. Одлично ти иде, још нисам видео да неко овако успешно теши, чак ни др Тешић овдашњи.Паз вако, под један, нисам ја узео спекија због игара - штавише, нисам ни знао да постоје игре на рачунарима. Ја сам га купио да научим практично програмирање, јер пет година након што сам то учио на факсу још нисам ниједном сео за праву машину. Толико нисам знао да постоје готове игре и преснимавање (јер сам ваљда био једини у граду са машином тада), да сам прво сео да пишем пасијанс :).Под два, како се оно решавало шћђ на комодору? <_<Под три, кад сам почео мало да радим машинац па онда видео на шта личи машинац за 6510, реко јеботе како је овим јадницима... морају да дубе на трепавицама да изведу ствари које на з80 иду у три наредбе... и тек се онда нисам покајао.А после, јебига, кад је кренуо тај тадашњи чвп, већ сам изабрао страну, нисам мислио да је мењам, па сам онда мало и скупљао муниције за то. Ово данас, Пеца против Мека, то није ни принети ондашњем препуцавању.
__________________________________*) "Šta, jebote?", prim.prev.
Типична грешка у преводу, ал' млад си, научићеш и исправно: то је СЧП (среда, четвртак, петак).
Link to comment
Je l' ima među nama alkosa? Ima (evo ja dobrovoljac). Je l' se slikaju sa kazanom za rakiju? Slikaju se. Koristimo li kvazi-anonimnu komunikaciju putem pseudonima? Koristimo. Eto, svi uslovi su ispunjeni.Kao i Radoš Bajić, ja ću sad pokušati vrlo objektivno da prikažem situaciju i nakon decenija tihog rata napokon pomirim obe antif strane:Ja, kao ostrašćeni pripadnik Commodore klana, potpuno razumem ljude koji su u početku imali spekija. Bio im je prvi, nisu se istinski razumeli u to sve i zatrčali se - važno im je bilo da je kompjuter i da ima nekih igara u koje ne mora da se ubacuje žeton kao u Spejs Invejderse, Skrembl ili Feniks. "Gledaj QL, kupuj ZX". Razumem i poštujem, svi smo mi ljudi. Sećam se kako sam i sam reagovao na prvi par sisa. Uostalom, nakon Atarija 2600, bilo šta je bilo osveženje.Problem je, međutim, bio u tome, što su vlasnici spekija videli debeljka i shvatili koliko su se zajebali - opet sasvim ljudska osobina (i opet poštujem i klimajući glavom tapšem po ramenu). Zbog niskog državnog ulaganja u informatiku malih i srednjih porodica i restriktivne politike uvoza opreme iz inostranstva na račun zaštite domaće IT industrije, ciklus obnavljanja opreme je bio relativno dug. I to je jedan od glavnih krivaca zašto se to "shvatili koliko se zajebali" fermentacijom pretvorilo u neosnovanu mržnju prema superiornijoj platformi. I tu sad dolazi glavni kiks - kad su se već rastajali od svog prvenca i imali priliku da isprave svoju grešku i uzmu Amigu, na površinu izlazi naš prkos i inat te vinovnik devizne transakcije uzima Atari ST(FM/E). WTF*?!?Dobro, ljudima koji imaju "MIDI" istetovirano na prsima je to bio logičan izbor. Onima koji su prvi put uzmali računar i hteli Mek, ali nisu imali pristupa ili para je taj TOS izgledao skoro isto kao MacOS (istina, na SM124 sa 5 metara udaljenosti), a i za neke dodatne pare je mogao da se potera pristojan DTP. U tu grupu sa sumnjivim opravdanjem ću ubrojati i ljude koji su - poput mog drevnog ortaka Zorana - imali pre toga Atari 130XE ili neku sličnu zverku i navikli se već na tastere postavljene uhero. Međutim, spektrumovci koji su zalegli za Atari (pogotovo oni sa izgovorom da ga uzimaju za ozbiljan rad - koji ne podrazumeva MIDI ili DTP), to je već druga priča. Kao da uzimaš novi kredit sa 0,3% nižom kamatnom stopom da bi reprogramirao stari kredit. E, tu moj Rasejani Starino dolazi alkohol na scenu. Oni piju zbog svoje zlehude sudbe. Ja pijem da bi im pravio društvo i zbog svoje širokogrude empatije i velikog samarićanskog srca.__________________________________*) "Šta, jebote?", prim.prev.
:ziga:
Link to comment

Inače, Commodore je najgora kompanija svih vremena, Amigu (koju nisu napravili oni) su par godina držali na ledu, ideja je bila da prodaju C-128 još par godina, a pošto je Amiga bila ispred svog vremena, onda da posle prodaju i nju. Na IBM-ovu kampanju i pojavu PC-a su reagovali katastrofalno i na kraju su zasluženo prošli, kako su prošli.

Link to comment

Amiga ostaje k'o poneka komsinica - nikad ispunjena zelja...John C. Dvorak stated in 1996:

The AmigaOS "remains one of the great operating systems of the past 20 years, incorporating a small kernel and tremendous
multitasking
capabilities the likes of which have only recently been developed in
OS/2
and
Windows NT
. The biggest difference is that the AmigaOS could operate fully and multitask in as little as 250 K of address space. Even today, the OS is only about 1MB in size. And to this day, there is very little a memory-hogging CD-ROM-loading OS can do the Amiga can't. Tight code — there's nothing like it.I've had an Amiga for maybe a decade. It's the single most reliable piece of equipment I've ever owned. It's amazing! You can easily understand why so many fanatics are out there wondering why they are alone in their love of the thing. The Amiga continues to inspire a vibrant — albeit cultlike — community, not unlike that which you have with Linux, the Unix clone."
[12]
Link to comment

Po nekom sećanju taj OS se orginalno zvao Tripos, po imenu nekakvih klupa s tri noge u Kembridžu, valjda. Mislim da je napravljen u Engleskoj, ali zaista nisam siguran, godine su prošle.

Edited by Anonymous
Link to comment
kod mene se isto igro Chucky egg, Fruity Frank, Frogger, ali ostali ne-Amstad specificne igre tipa Jet Set Willy, Manic Miner, Gyroscope, itd.
Hvala za podsecanje!!! :ziga:http://www.youtube.com/watch?v=F7khL9Ms4ow :heart:Moracu ovo nekako da turim na komp
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...