Jump to content
IGNORED

windows 1985


katamaran

Recommended Posts

zbilja?"Robocop", motion picture (year and studio unknown). Amiga generated special effects."Robocop 2", motion picture (year and studio unknown). Amiga generated special effects. "Terminator II", motion picture. Amiga generated morphs.

Link to comment
  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    26

  • Razzmatazz

    15

  • hattori

    14

  • Indy

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

zbilja?"Robocop", motion picture (year and studio unknown). Amiga generated special effects."Robocop 2", motion picture (year and studio unknown). Amiga generated special effects. "Terminator II", motion picture. Amiga generated morphs.
In 1991, Arnold Schwarzenegger was slated to star in a large budget sequel to The Terminator. That was well known throughout Hollywood. What was not well known, was the revolution it would spark in the field of special effects. The 3D rendered T-1000 was created byIndustrial Light and Magic using SGI computers
http://library.thinkquest.org/3496/t2.htmlI ja pamtim kako sam tada čitao o tim moćnim SGI mašinama
Link to comment

Čini mi se da rendering jeste rađen na SGI, morfing efekti na Amigama. O T2 pričam.Evo ga ovde originalni članak iz SK, ali se nigde hardver ne pominje.

Edited by gotivac
Link to comment
Pa sad, em nije baš ista, em mislim baš na A2K. Nju sam uzeo relativno klot, imala je pored drugog flopija i GVP 2000 kontroler sa Quantumovim SCSI diskom od 52MB i dodatna 2MB memorije. A posle sam uzeo i A2620 020 akcelerator. Imao i kasnije A1200 pod stare dane sa ebaya za male pare, ali mi je samo skupljala prašinu pa sam je na kraju tapnuo. A i žena je zvocala, ako ćemo pravo.BTW, kad smo kod Windowsa 1985, to bi moglo biti i codename za OS/2 (popularno kod nas zvan "oš pola").
kako nije ista kad je ista arhitektura, ista esc grafika, isti operativni sisten, isti kikstart. islo je kuciste uz nju i pomenuti kontroler doduse mogao je i na a500 i a500+ (kasniji modeli vec imaju pcmcia slot). a dodatni ram i turbo kartice u trapdoor. skoro nikakav iskorak ne predstavlja a2000 u odnosu na a500. a1200 je vec nesto drugo.
silicon graphics 1000%. citao sam u nekom od tadasnjih brojeva verovatno sk-a. secam se da su te masine vazile za top dogove tog vremena :)btw. jel zna neko gde mogu da se kupe stari komodor/amiga dzojstici sa usb portom?
Link to comment
kako nije ista kad je ista arhitektura
ista arhitektura != istaKako A500 i A500+ nisu iste, tako ni A500 i A2K nisu iste. One jesu pravljene na istoj CPU/čipset osnovi i iz iste su generacije, ali nisu iste. OCS vs ECS čipset, kickstartovi, količina chip i fast memorije - modeli su se već po ovim detaljima razlikovali, a na stranu još Zorro/ISA slotovi itd. Pomenuti kontroler (2000HC+8) nije mogao i u A500(+), jer se radilo o Zorro-2 karti pune veličine, ali postojala je i GVP A500HD varijanta za expansion slot petstotke, kao sidecar sa svojim napajanjem itd. Ista je situacija i sa akceleratorima - ako se ne radi o varijanti koja se bode direktno na CPU socket (poput CSA Derringera) ili "preuzima" pinove od MC68k, onda nije svejedno. Mislim da sam video da je neko bio napravio hack gde su A2K akcelerator bili povezali na A500 expansion slot, ali za to je bila potrebna dodatna elektronika zbog signala koje A500 nije imala, kao i FastCPU slot sa A2K.No, da ne cepidlačimo dalje, nije topik tome namenjen...
Link to comment

Kad već o matorim kompjuterskim efektima:http://www.liveleak.com/view?i=08f_1258593020http://www.youtube.com/watch?v=Qe9qSLYK5q4http://www.youtube.com/watch?v=ZGQUvKtTZdghttp://www.youtube.com/watch?v=1E7bYRQRl_Ihttp://www.youtube.com/watch?v=T91iqyqyH6M

Link to comment
No, da ne cepidlačimo dalje, nije topik tome namenjen...
Ako si raspoložen za pisanje, ja ću da otvorim topik o Amigi. :wub:Vraćaš me u mladost čoveče, čega se ti sve sećaš (ako ne prepisuješ :lol: ).
Link to comment

Gde bre, ja znam napamet svako parče hardvera koje sam imao i nakon toga, od prvih ISA VGA karti, preko VLB grafičkih i kontrolera, preko PCI i AGP do danas. A menjao sam relativno često, pošto sam sedeo "na izvoru". Šta da kažem, bio sam ložana i važnije mi je bio da imam Diamond ili Number9 grafičku, nego čarape bez rupa :lol:

Link to comment
Gde bre, ja znam napamet svako parče hardvera koje sam imao i nakon toga, od prvih ISA VGA karti, preko VLB grafičkih i kontrolera, preko PCI i AGP do danas. A menjao sam relativno često, pošto sam sedeo "na izvoru". Šta da kažem, bio sam ložana i važnije mi je bio da imam Diamond ili Number9 grafičku, nego čarape bez rupa :lol:
postoje neke druge?
Link to comment
ista arhitektura != istaKako A500 i A500+ nisu iste, tako ni A500 i A2K nisu iste. One jesu pravljene na istoj CPU/čipset osnovi i iz iste su generacije, ali nisu iste. OCS vs ECS čipset, kickstartovi, količina chip i fast memorije - modeli su se već po ovim detaljima razlikovali, a na stranu još Zorro/ISA slotovi itd. Pomenuti kontroler (2000HC+8) nije mogao i u A500(+), jer se radilo o Zorro-2 karti pune veličine, ali postojala je i GVP A500HD varijanta za expansion slot petstotke, kao sidecar sa svojim napajanjem itd. Ista je situacija i sa akceleratorima - ako se ne radi o varijanti koja se bode direktno na CPU socket (poput CSA Derringera) ili "preuzima" pinove od MC68k, onda nije svejedno. Mislim da sam video da je neko bio napravio hack gde su A2K akcelerator bili povezali na A500 expansion slot, ali za to je bila potrebna dodatna elektronika zbog signala koje A500 nije imala, kao i FastCPU slot sa A2K.No, da ne cepidlačimo dalje, nije topik tome namenjen...
eh ode u sitna crevca, ali nije to neka bitna razlika. ocs vs. ecs grafika nije neki breaktrough. pricamo o manje vis istim grafickim cipovima. cak i kikstart 1.3 i 2.0 lice ko jaje jajetu, razlika je u memoriji jer sam zaboravio da iako se vodila kao cip memorija dodatna memorija za amigu 500 je bila slow/fast a ne cista fast memorija ali i pored toga a2000 je mogla da ima ako se dobro secam samo 1 mb ciste chip memorije.zorro/isa slotovi su bili u kucistu koje je fakticki predstavljalo razliku izmedju ova dva modela ali takodje je postojalo kuciste i za a500 :)kad sam pomenuo trapdor akceleratore mislio sam prvenstveno na blizardove kartice koje su imale portove i za memoriju samo je je cena bila sumanuta. znam da je ortak platio nekih 1300 maraka za 030 procesor sa 4 ili 8 mb rama.
Link to comment

Eh sad, kad bi breakthrough bio kriterijum razlikovanja modela računara, mogli bismo da nabrojimo vrlo malo različitih računara ukupno. :)Čik pitaj ovde vlasnike Mekova jesu li Apple i PC isti računari - koriste (sada barem) iste procesore, čipsetove, gpu-ove itd. Samo obuci prvo opremu hokejaškog golmana.

Link to comment

Pa nisu isti. To ti kažem ja, a nisam uopšte Mac korisnik. To što se vlasnici PCja lože da je to isto je identično loženju koje je trenutno aktuelno u sferi konzola, koje su takođe prešle na x86 arhitekturu pa sada svi pričaju da su "isti kao PC". Odlično, u toj varijanti, ubacite konzolni disk u PC i obrnuto, i trebalo bi da radi, odnosno probajte da iskoristite iste softvere na svim platformama, pa mi recite jel paše...Dovoljno je da interfejs bude drugačiji pa da to donese skroz drugačiji user experience, a kamoli nešto u podlozi, softverskoj ili hardverskoj...

Link to comment

Pa to i ja govorim. Mojoj kevi je sve to "kompjuter". Neko drugi će se čak drznuti i podeliti ih na "amd i pentijum". Što sa boljim poznavaocem razgovaraš, diversifikacija je sve veća. Ovim naravno navodim vodu na mlin da ubrajam sebe u poznavaoce :s_d:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...