Jump to content
IGNORED

windows 1985


katamaran

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    26

  • Razzmatazz

    15

  • hattori

    14

  • Indy

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/games-info/v/VruceLetovanje.txtVec sam stigao da se iznerviram tako da cu vruce letovanje ostaviti za kasnije :DMoram da nadjem moju omiljenu. Ako se ne varam zvala se Battlefield 1917edit: battle 1917http://www.worldofsp....cgi?id=0000448edit 2: Ovo opusteno moze i danas da se igra. Neka kombinacija rizika i saha :) Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam prvo dobio ovo 1984 (majku su uhvatili carinici) kada ga je prenoslila za pojasom20131106_225743.jpgTu sam prekucavo igre koje sam dobio na nekoj fotokopiji iz nekog časopisa i išao u radio klub Nikola tesla na kurs iz BASICaPosle sam želeo spektrum (jedan od razloga je bio river raid)Ipak su mi 86 kupili c128 (i opet su im ga našli na carini), tu sam ozbiljno počeo da igram igrice ali i da se ložim na programiranje.Taman sam napisao prvi programčić, kratak doduše u mašinskom jeziku preko monitora ali ... onda je kupljena Amiga i krenuo sam sa igricama, pokvario vid ali i batalio programiranje.Ta 128 je prodata neke 92, i posle se prešlo na PC :(

Link to comment
Ne, to je bilo za komodor, ja u životu nisam štelovao glavu
Да сам ја то рекао, већ би неко добацио да је можда требало...А, ову на касетофону? Е, па морало се. Јер џаба ти какав год касетофон да имаш, кад ти другар донесе игру коју нико нема, а снимљена на неком касеташу са мало помереном главом. Онда мораш и ти да помериш на свом, да би могао да је учиташ. Зато су постојале оне рупице изнад главе, и зато се од госпоје крао мали шрафцигер из шиваће машине (одличан Багатов са провидном дршком боје ћилибара, ал' онако више на махагониј) па се пажљиво окретало. Још си морао да памтиш колико си га окренуо, да можеш да вратиш на нормално.
Link to comment
Да сам ја то рекао, већ би неко добацио да је можда требало...А, ову на касетофону? Е, па морало се. Јер џаба ти какав год касетофон да имаш, кад ти другар донесе игру коју нико нема, а снимљена на неком касеташу са мало помереном главом. Онда мораш и ти да помериш на свом, да би могао да је учиташ. Зато су постојале оне рупице изнад главе, и зато се од госпоје крао мали шрафцигер из шиваће машине (одличан Багатов са провидном дршком боје ћилибара, ал' онако више на махагониј) па се пажљиво окретало. Још си морао да памтиш колико си га окренуо, да можеш да вратиш на нормално.
+1 (za C64, na Spekiju ni ja nisam ikada štelovao glavu)i +1 za Bagat :)A onda sam ubedio ćaleta da se otvori za floppy, sreći nije bilo kraja.I mogao sam da odigram Last Ninju kako bog zapoveda.A imao sam i GEOS, operativni sistem za c64 :lol:
Link to comment
jbte, koji smo mi dinosaurusi... :isuse:
Sta mu onda ja dodjem. :DOd zanimljivosti (iz pleocena), Amstrada 464 sam imao u kancelariji, na faksu. Neki od profana se zajeb'o i to kupio, garant su mislili da je neka moderna pisaca masina. Malo li su znali da sam bolji deo 7 godina koje sam tamo radio ostavio osvajajuci arkadne avanture. (Usput nesto i kucao u Amsword™-u i programirao u Basic-u, ali samo usput).Koliko sam se zaljubio u Amstrad, kupio sam i svoj, pod brendom Schneider (6128, sa flopijem). Taj je imao zeleni monohromatski monitor, ali to nije bilo bitno, posto sam ga ionako kacio na TV za glorioznu grafiku u svih 16 boja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...