Jump to content
IGNORED

windows 1985


katamaran

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    26

  • Razzmatazz

    15

  • hattori

    14

  • Indy

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo je Kempston, sa mikroprekidačima. Ono drugo je bilo neko, kao ergonomsko čudo, ali Kempston je ostao jedan i jedini.220px-Competition_pro_first_version_45deg.pngInače, izdali su C64 u jednom ovakvom joystiku pre par godina :)
Taj drugi je bio "Quickshot 2", ne sećam se da li je bio kempstonov
Link to comment
Jel igrao jos neko Samantha Fox Strip Poker na 8-bitashima? :DSamanthaFoxStripPoker.gif
krivna prvoj slici je quickshot 2 eno i pise na kutiji i ja imam 2 komada, drugi je quickjoy.jel zna neko dal ima da se kupi negde quickshot 2 sa usb prikljuckom? video sam ih poodavno u merkatoru i izgleda da su planuli. tako mi treba za sensible soccer i speedball 2.
Link to comment

Postojao je i Protek interface, i mislim da je Quickshot bio Protek. Pored Kempstona i Proteka imali smo i Sinclair Interface I i II za microdrive i za ono govno od printera sto je stampalo na ovoj srebrnoj rolni kao toalet papir...

Link to comment
A jel' neko imao C 128? Ajd' da vas vidim.
Moj nedosanjani san :cry:Posle sam sanjao Amigu, ali, bila kriza, jebi ga...Na kraju sam tek sredinom 90ih, posle 10 godina imanja C64, prešao na PC. To što nisam imao Amigu i dan-danas mi je rupa u životu :(
Link to comment
http://www.zxspectrum.net/Možete malo kuckati u spectrumovom basicu, a možete i odabrati neku igricu iz spiska od više od sto naslova desno.Java required.zzzfjf.jpg
Postojao je i Protek interface, i mislim da je Quickshot bio Protek. Pored Kempstona i Proteka imali smo i Sinclair Interface I i II za microdrive i za ono govno od printera sto je stampalo na ovoj srebrnoj rolni kao toalet papir...
Ja se sećam da je u igrama uvek bio izbor između kempston i sinclair interfejsa/džojstika.A protek je, čini mi se, bio neka hardverska fora da se igra prekine, ubaci POKE (izmena koda igre koja donosi neko olakšanje u igri, neograničeni br.života, energiju, municiju...) a zatim igra nastavi, olakšana.Dok smo mi sirotinja morali da se probijamo kroz različite zaštite, čak i enkripcije, da se igra "učita" a ne startuje, kako bismo mogli da tweakujemo, a napredniji (koji su poznavali "mašinac")čak i da traže kodove...Baš se sad osećam matoro :(Skooldaze.png Edited by ion
Link to comment
Moj nedosanjani san :cry:Posle sam sanjao Amigu, ali, bila kriza, jebi ga...Na kraju sam tek sredinom 90ih, posle 10 godina imanja C64, prešao na PC. To što nisam imao Amigu i dan-danas mi je rupa u životu :(
+1
Link to comment

secam se da je, mislim u racunarima iil svetu kompjutera, bio upucen poziv poziv citaocima da se ukljuce u svojevrstan eksperimentkoji je za cilj imao da pomocu racunara uhvati poruku koja se emitovala putem radio-signala.trebalo je uneti dati masinski kod, i pustiti program u vecernjim satima, 31. marta.naravno, odmah sam se latio posla, kuckao one silne brojeve ko budala, i kad sam najzad uspeo da to bez greske izvedem, pustio program da radi.nestrpljivo sam cekao sta ce se desiti, pogledavao svaki cas na ekran, al nista.u ponoc, kad sam vec izgubio nadu da ce se ista desiti, nesto se prikaza, i ja sav ozaren skocih sa kreveta i dotrcah do tevea,kad ono na ekranu krupnim slovima pise....

APRILILILILILILILILILILILILILILILI!!!!!! :lolol:

jos kad bih mogao to i da nadjem.mora biti neki martovski broj.na brzinu sam pregledao i nisam nasao.:(

Link to comment
A jel' neko imao C 128? Ajd' da vas vidim.
Im'o ja. 128 i 64 u jednom, sa monitorom koji je imao i neki preklopnk za prebacivanje u monohromatski mod sa 80 redova.Ludilo.Prodao ga skuplje nego što sam ga platio..Eh, kakvi dani..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...