Jump to content
IGNORED

windows 1985


katamaran

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    26

  • Razzmatazz

    15

  • hattori

    14

  • Indy

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

a tek spektrumaša i komodorovaca
ja sam imao fajt sa rodjakom amigistom u momentu kad sam ja picio pc286 12Mhz (na turbo) i VGA 256 grafickom, 40mb HDD. srao mi je u'sta jer je amiga surovo dominirala svojim grafikom/zvukom
Link to comment
Ne, nije problem u redosledu, nego grani. Prvo je trebaloC64/128, pa A500, pa A2000, pa onda - usred skenjavanja tržišta - 386, 486... Kao ja.
nikad komodor
Разз се од почетка определио за тамну страну...Кад мало размислим, мени је комодор био ружан, са оном сиво-крмкастомрж кутијом, а и појавио се мало касно за мене. А онда кад је дошло време за следећу машину, Амиџа напросто није долазила у обзир за једног спектрумовца. Значи, Атари.
Link to comment

Zato ste i završili na Trošarini informatičkog društva.Kad se setim samo onih oglasa u SK, Mom Mikru i Računarima... "Spektrumovci!" - ko poziv na neki AA skup.

"Nemoj to da radiš". "Jok, ti ćeš!"yRFmmplxo4Tzj98dSkHXRXYEMxj.jpg

Link to comment
Ne, nije problem u redosledu, nego grani. Prvo je trebaloC64/128, pa A500, pa A2000, pa onda - usred skenjavanja tržišta - 386, 486... Kao ja.
Ili C64 -> Amiga 1200 -> 468... Kao ja. :D
Kad se setim samo onih oglasa u SK, Mom Mikru i Računarima... "Spektrumovci!" - ko poziv na neki AA skup.
:lolol: Edited by gotivac
Link to comment
realno, 1989. je koštao 1300DM (u Njemačkoj), a tadašnje plate su bile u tom rangu.
Ja je (Amigu 500) u Minhenu sredinom osamdesetih platio ispod 1000 marona.A kad je već ČvP, Ataristi su bili najgori i najagresivniji. Imali su podlistak u Računarima, odakle su gadili sve kompjutere koji nisu Atari ST.Na kraju su ih motkom otererali i ukinuli im taj glupi podlistak.
Link to comment

Кога још боли, осим тебе? Ти изгледа једини ниси ни излазио оданде... ај стани пред огледало, замисли да је са друге стране ЗеИксРазз па се побијте ко људи. Јер, колико видим, иначе не би имао с ким.

Link to comment

Ја и јесам деда :P .А озбиљност си сам захтевао, чим си почео да спомињеш састанке анонимних алкоса... а тек смо почели мало да се играмо спектрумоваца против комодораца (што је, по мени, боље него онај чвп или навијачке параорганизације).

Link to comment

Je l' ima među nama alkosa? Ima (evo ja dobrovoljac). Je l' se slikaju sa kazanom za rakiju? Slikaju se. Koristimo li kvazi-anonimnu komunikaciju putem pseudonima? Koristimo. Eto, svi uslovi su ispunjeni.Kao i Radoš Bajić, ja ću sad pokušati vrlo objektivno da prikažem situaciju i nakon decenija tihog rata napokon pomirim obe antif strane:Ja, kao ostrašćeni pripadnik Commodore klana, potpuno razumem ljude koji su u početku imali spekija. Bio im je prvi, nisu se istinski razumeli u to sve i zatrčali se - važno im je bilo da je kompjuter i da ima nekih igara u koje ne mora da se ubacuje žeton kao u Spejs Invejderse, Skrembl ili Feniks. "Gledaj QL, kupuj ZX". Razumem i poštujem, svi smo mi ljudi. Sećam se kako sam i sam reagovao na prvi par sisa. Uostalom, nakon Atarija 2600, bilo šta je bilo osveženje.Problem je, međutim, bio u tome, što su vlasnici spekija videli debeljka i shvatili koliko su se zajebali - opet sasvim ljudska osobina (i opet poštujem i klimajući glavom tapšem po ramenu). Zbog niskog državnog ulaganja u informatiku malih i srednjih porodica i restriktivne politike uvoza opreme iz inostranstva na račun zaštite domaće IT industrije, ciklus obnavljanja opreme je bio relativno dug. I to je jedan od glavnih krivaca zašto se to "shvatili koliko se zajebali" fermentacijom pretvorilo u neosnovanu mržnju prema superiornijoj platformi. I tu sad dolazi glavni kiks - kad su se već rastajali od svog prvenca i imali priliku da isprave svoju grešku i uzmu Amigu, na površinu izlazi naš prkos i inat te vinovnik devizne transakcije uzima Atari ST(FM/E). WTF*?!?Dobro, ljudima koji imaju "MIDI" istetovirano na prsima je to bio logičan izbor. Onima koji su prvi put uzmali računar i hteli Mek, ali nisu imali pristupa ili para je taj TOS izgledao skoro isto kao MacOS (istina, na SM124 sa 5 metara udaljenosti), a i za neke dodatne pare je mogao da se potera pristojan DTP. U tu grupu sa sumnjivim opravdanjem ću ubrojati i ljude koji su - poput mog drevnog ortaka Zorana - imali pre toga Atari 130XE ili neku sličnu zverku i navikli se već na tastere postavljene uhero. Međutim, spektrumovci koji su zalegli za Atari (pogotovo oni sa izgovorom da ga uzimaju za ozbiljan rad - koji ne podrazumeva MIDI ili DTP), to je već druga priča. Kao da uzimaš novi kredit sa 0,3% nižom kamatnom stopom da bi reprogramirao stari kredit. E, tu moj Rasejani Starino dolazi alkohol na scenu. Oni piju zbog svoje zlehude sudbe. Ja pijem da bi im pravio društvo i zbog svoje širokogrude empatije i velikog samarićanskog srca.__________________________________*) "Šta, jebote?", prim.prev.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

ti stvarno misliš da smo mrzeli debeljka zbog ljubomore? ne. bili smo ponosni šta su sve programeri uspevali da izvuku iz JEDNOG čipa, koliko maštovitosti je trebalo da se simulira višekanalna muzika ili više boja nego što je skromni hardver dozvoljavao, ponosni na superiorniji bejzik.ali, priznajem, dopadali su mi se komodorovi hakerski introi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...