Jump to content
IGNORED

Ko Je Ubio Metal?


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    43

  • Miralem

    21

  • Bujodrag

    17

  • Аврам Гојић

    15

Mjetal je prs'o kad je postao popularan. Tad je postao kodifikovan, definisan, odredjen i jasan. Od tada je konzument mogao da ode u samoposlugu da kupi mjetal, kompletno sa pripadajućim outfit-om u vidu odeće, frizure i kodeksa ponašanja.Doduše, još se Dee Snider zgražavao nad Bon Jovi-em i sličnima: What's this? Happy metal?Tada je mjetal poželeo popularnost. Kada je ostvario želju, umro je.
Још раније. Они почеци, дакле цепелини, парпл, сабат и шгјз, тада се то није ни звало метал, него је напросто била тврђа струја унутар тадашњег музичког подземља. Е кад је из тога издвојен прво тврди рок (где онда цепелини не би могли баш ни да присмрде јер имају нешто превише акустичних ствари, а и тај парпл је бре неки оргуљашки бенд, какве бре оргуље), па онда из тог тврдог, метал. Дефинисан као "све оно из тог андерграунда што може да се прода под овом налепницом". Оно што не може да се прода, дакле компликованост, излети у акустику, очешавање о класику (или арапску музику, како су то цепелини често радили), често убацивање нестандардних инструмената, честе промене ритма - све то напоље, дај нам глас који може два сата да пева октаву изнад сопствене нормале, дај нам гитарско прангијање, дај нам бубњарске акробације... то може да се прода, то ћемо звати метал.У почетку су, наравно, имали добрих имена, док се жанр још није издефинисао у рецепт, док је ту било бендова који су то свирали јер су хтели а после су чули да се то зове метал. Чим је дошла друга генерација, која је ушла са "ајде да свирамо метал", ти су већ свирали оно што су чули, и они код којих продуцент+рецепт претежу над аутор+музиканти постадоше већина.
Link to comment
@dillingerCeo taj album je super. Mada je meni još bolja bila ova sa narednog:
Tja, zar pored žive Silent Lucidity? :D Koja doduše nije klasična metal baladaJedino što ne volim Empire, to je već onako.. preispeglano Edited by dillinger
Link to comment
a sta su? ska? acid jazz?
Početak karijere:http://www.youtube.com/watch?v=SNjTayYv9YgMiddle age:http://www.youtube.com/watch?v=KVYDnQwi3OQStvarni* kraj karijere:http://www.youtube.com/watch?v=QGrZgzC6tHcPesme su nasumično odabrane, mislim, nisu Gansi samo Patience, Jungle i Terminator.Kakve veze ovo sa metalom ima, osim što su bili čupavi i povremeno nosili rokerice (jakne)? Ako ćemo pravo, Axl je nosio i suknju.* Mislim, incidente sa špagetima i slične polubutlege ne mogu da uzimam za ozbiljno, kad ih je napustio Izi, ostali su bez bitnog autora. A tek bez Sleša ne mogu da ih uzmem za ozbiljno. Kao što se ni Izzy nije proslavio. Jedan solidan album sa Ju Ju Hounds- ima i to je to. A stil prepoznatljiv, samo produkcija meka:http://www.youtube.com/watch?v=TKBgbbFaF2U
Link to comment
:lolol:+1, meni je Death MAgnetic verovatno najslabiji Metalikin album svih vremena.
iritantno si neinformisan. st angern je najgori njihov album, to zna svako dete.
a je li alice cooper mjetalac? svidja mi se jedna njegova stvar :D
ne, on svira u diple.
Sve ono loše što se vezuje i na ovoj temi za metal i što ga je navodno ubilo, po mom skromnom mišljenju je zlodelo najprecenjenijeg đubreta na rnr/hard&heavy pa i popularnoj sceni ikad - Aerosmitha.
mnogo su ogavni. mnogo.
otprilike. ili možda je bolja sintagma "nije bitno". postalo je konfekcija. znam da svi pljuju taj crni album, iz raznih razloga, od kojih mnogi nisu striktno vezani za muziku, ali prosto moram da ga (od)branim. to je vrhunac i metalike i metala uopšte. muzički, produkcijski, fenomenološki, i svaki drugi koji ti padne napamet. logično je da posle toga može samo nizbrdo.
produkcijski svakako, jebo ih bob rock, ali meni je npr njihov prvi album vrhunac. ili ride the lightning. posle toga se nije bas islo nizbrdo.
danas više ni jedan bend ne može da bude bitan kao što su bili (i još uvek su) bitni bendovi nastali u 20. veku. možda svega par njih, a i to nategnuto.
i bice jos gore. danas od 1 pesme mozes da se obogatis, i to jednostavno ubije stvaralacki duh. otprilike jedino lady gaga moze da opstane na duze staze jer je lujka.
...
daj bre. deru se, vriste, drndaju gitare i imaju duge solaze & kose. to je metal.
Link to comment
gnr-group1.jpgok, nisu metalci. pobedio si.inace, mozda ne mozemo da se dogovorimo ko je ubio metal, ali se zna ko je zakucao poslednji ekser u kovceg. ova skupina maskiranih budala koje proizvode besmislenu buku:http://www.youtube.com/watch?v=lRNYp1IiUuE
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...