Jump to content
IGNORED

Ko Je Ubio Metal?


Miralem

Recommended Posts

^ :lolol:

Odličan post, a posebno ono za hair metal osamdesetih. Nije on ubio metal, samo je dobrim delom bio kič i KDP. Ali toliko toga je osamdesetih bilo isto to. Miralem sad oživljava neke fanovske antagonizme iz osamdestih pa im daje neko univerzalno značenje. U stvari je metal procvetao tek kad su ti antagonizmi bačeni u onu Pejsijevu i Arbajtmanovu ropotarnicu istorije u kojoj siroti mali hrčci glođu stare brojeve Hit Parader-a.
to je ko da kazes da je punk provcetao pojavom melodicnog panka, a u stvarnosti ovaj drugi pisa na grob prvog. poput najobicnije zene ti nikad nisi razumeo esenciju metala, vec se lozis na estetiku. to sto je procvetalo 90ih je tumor, i sam kurt kobejn je izvrsio samoubistvo jer je grandz 1 depresivno sranje. mozda je bolje da 1 muzicki pravac/ pokret tiho umre, umesto sto se razvlaci i metastazira dok svima ne dojadi. ako ne mozemo imati nove mejdene i slejer, ne trebaju nam ni skrnavi tool i kretenski slipknot.sto se eksperimenata tice, oni sami po sebi nisu losi, ali pitanje je koliko doprinose metalu kao takvom. 1 lu i 1 metalika s napravili neslusljivi lulu, za koj moj? kad krenemo da spajamo zanrove dobijemo nesto slicno pacovu kome je na ledja prisiven golub (kreacija zlog brata barta simpsona), koji nit moze da leti nit da trci ko covek.
Link to comment
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    43

  • Miralem

    21

  • Bujodrag

    17

  • Аврам Гојић

    15

Па, опет си описао неуспели експеримент. Ако хоћеш, неће ти бити тешко да нађеш врло добрих примера кросовера. Ево, баш Металика.http://youtu.be/0GKdOt4Ffx4

Link to comment

Skrnavi Tool?Skrnavi Tool? Tool je bre esencija savremenog art roka, inteligentan, muzicki i vizuelno savrsen bend...Tool se voli kao sto se voli Dzon Zorn. Skrnavi Tool. Eeeeeeej....

Link to comment

Tool je prog rock, ako se ikako mogu svrstati u žanr. Ja bih rekao i asshole rock ali to je zbog Mejnarda :D U svakom slučaju, moj omiljeni "gitarski" bend (lololo koji Vlada Džet izraz).A najzad sam se setio i da je već dat odgovor na pitanje postavljeno u naslovu: MJETAL NIKO UBIT NE MOŽE!

Link to comment

Их, као да не постоји прог метал (и то од шездесетих, мада се није тако звао).http://youtu.be/ujIbpt-CCTYНеки од неметалних бендова могу да свирају металније и од Металике. Просто ми је чудно да ико жели неки "чисти метал", пошто су такви металци искрено речено смешни (осим ако немају 14 година).

Link to comment
Неки од неметалних бендова могу да свирају металније и од Металике.
+1meni su surfer rosa, atomizer, greatest gift, what's this for, goat, life time i wrong uvek bili heviji od bilo kog hevija. :fantom: Edited by Hella
Link to comment
Их, као да не постоји прог метал (и то од шездесетих, мада се није тако звао).http://youtu.be/ujIbpt-CCTY
Tačno, zapravo Tool su baš u tradiciji King Crimson.
Неки од неметалних бендова могу да свирају металније и од Металике. Просто ми је чудно да ико жели неки "чисти метал", пошто су такви металци искрено речено смешни (осим ако немају 14 година).
:lolol:Beavis-and-Butt-Head-Season-4-Episode-25--Patients-Patients--1-1-.jpg
Link to comment
Неки од неметалних бендова могу да свирају металније и од Металике.
Čak, šta više, dapače i svakako-jakako. Meni je pola Betovenovog opusa čist hard-heavy-kakogod metal, ako nam je naročito stalo do tog pojma. Ipak, u progresivu s početka sedamdesetih, čini mi se, ne treba tražiti (namerne) početke metala. Oni su, u istom duhu u kom su Pajtonovci istraživali granice humora, istraživali granice onoga što su smatrali rock('n'roll) izrazom. Odatle raznovrsnost tadašnje prog scene: King Crimson, Yess, Gentle Giant, Caravan, Gong, Jethro Tull, Pink Floyd..., sve različiti bendovi, koji uticaje vuku iz džeza, bluza, roka, klasike, istočnjačke muzike ili iz sopstvenih ludih glava. Sadašnji progresiv je, rekao bih, jedan uzak pravac, podžanr mjetala. Ili, barem, meni svi ti DreamTheatre-vidi-kako-smo-smislili-novi-neparni-ritam-Tool bendovi zvuče isto, mjetalno isto.Metal je, rekao bih, svoju definiciju dobio osamdesetih godina, kroz zvuk bendova od NWOBHM do trash metala. Tada je metalni izraz postao jasan i prepoznatljiv. Sve kasnije je promena, mutacija ili evolucija ili degradacija, kako se kome svidja, uključujući i nepotvrdjenu smrt.
Link to comment

Da, DT je čisto loženje na virtuoznost, dosadno do zla boga. I OK, Tool se može reći da je progresiv metal, King Crimson im jeste veliki uticaj. Mada, ja sam ih klasifikovao kao rok pod utiskom koncerta u Pragu kada je otprilike jedina stvar koju je Mejnard tokom koncerta izgovorio bila: "Prague rock. Get it?" i onda prašenje. Posle nas je i zamolio da ne pušimo da bi nam otpevao specijalnu pesmicu koja zahteva da napne svoje vokalne mogućnosti:http://www.youtube.com/watch?v=R2F_hGwD26g

Edited by Ariel
Link to comment
Ne porediti Tool sa Dream Theatre. Tool su prezanimljiv i vrlo originalan bend. Dream Theatre su dosadnost kao takva.
Da, kad bih morao da biram izmedju ta dva benda, izabrao bih Tool, vidi se da imaju agendu i pametno je sprovode. No, stilski, odnosno, zvučno, oni proizilaze iz metala, na isti način na koji su iz metala proizašli Dream Theatre, samo su otišli dalje i, je l' te, raznovrsnije. No, manje su razlike izmedju njih, nego, recimo, izmedju Gong-a i Caravan-a, koji, inače, pripadaju tkvz. kenterbrerijskoj scen, što je odavno uspostavljen i prihvaćen (opšti) pojam.
Link to comment

Syme razočarao i kao čovek i kao komunista. Čuj, Images & Words sa sasvim solidno zaokruženim celinama i toliko melodija, dosadniji od Toola, hahaha.

Edited by dillinger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...