Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ko Je Ubio Metal?

Featured Replies

pominjali smo ranije negde ovde, teoriju koju je jadranka jankovic smislila osamdesetih, kako metalci prave najbolje balade.
Ma jok, to je "teorija" još s početka sedamdesetih i moj ćale je vatreno brani, još od kad su Black Sabbath objavili Planet caravan i Solitude.Jbg, ako je pesma spora, to znači da je balada.Kao Cathedral, recimo
  • Replies 193
  • Views 16.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

balada je jedan od najružnijih, ako ne i najružniji termin u istoriji muzike. ružnije i od sweet metala.

Ginem za ovo ako treba! :DUpravo to. Oni obeleze kao metal sve ono sto im se svidja, jer cim ga oni (metalci) slusaju, mora da je metal.
Ne može bre, ne dam ti AiC! Koj ti je? Oni su i muzički, i tekstualno, i imidžom, i po muzičkim uticajima, i po sopstvenom samorazumevanju, nesumnjivo metal. Nisu svi grandž bendovi biili metal, naravno, ali AiC i Soundgarden, jesu. Tačka, gotovo.Ako četiri kosijanera koji uz sabatovski rif pevaju "Deny your maker" nisu metal, onda ništa na svetu nije metal:http://www.youtube.com/watch?v=TAqZb52sgpUIsto Soundgarden:http://www.youtube.com/watch?v=sNh-iw7gsuI
  • Author

sta je sledece, metallica nije metal? prekinite da serete i kacite vise ogavnih klipova. tome ova tema sluzi.

Molim dobre ljude Dabu i Symeta (a i sve vas ostale dobre ljude) da ne pominjete Zepp
Jok i nećemo, Stepenice u izvedbi razdrljene seljačine Planta su jedno od gorih zala i pošasti koje je zadesilo ovaj svet a potom i izrodile milijune nežnih duša sa gitarom. Krivi su, zajedno sa Aerosmithom koji je opustošio Ameriku, što kosijaneri 80ih kad im je bilo do usporavanja i emocije nisu pravili ovako nešto mesto plačipizdanja:
balada je jedan od najružnijih, ako ne i najružniji termin u istoriji muzike. ružnije i od sweet metala.
hej, pa, evo rešenja: naši matorci, u naponu kreativnog ludila svog, nametnuše pojam balade pojmu metala. Siroti metalci, ne poznavajući baš ponajbolje svu složenost metalnog diskursa a budući pod pritiskom, počeše da prave balade. Balade su, zatim, iz svog mutogenog porekla metastazirale i raširile se, te je siroti metal umro od raka.
Uh, meni je ovaj album definicija grandža. I stilski i svirački. Dobar majci svojoj.Čak sam i ploču nabavio.yes.gif

Jaoj, necu da kvarim Miralemu topic, ovo je vise za neki 'Sta je sta u popularnoj muzici' topic.Stoga cu nas sada vratiti na ispravan put, o ovoj temi mozemo nastaviti na nekom drugom mestu.http://youtu.be/V9AbeALNVkkhttp://youtu.be/9jK-NcRmVcwE da, slobodno pomenite i Van Halen.

Edited by Sludge Factory

sta je sledece, metallica nije metal? prekinite da serete i kacite vise ogavnih klipova. tome ova tema sluzi.
http://youtu.be/BHwCGzz-BAs

Jedna od lepših balada

@dillingerCeo taj album je super. Mada je meni još bolja bila ova sa narednog:http://www.youtube.com/watch?v=Zbkni1z0owg

Edited by Syme

metal su ubile gitarske solaze kojima se klanjaju bubuljicavi klinci.sve iza crnog albuma metalike je smece. a i taj je upitan.

Edited by nautilus

Evo necega sto tekstom podseca, na stari dobri narodnjak. :lolol:http://youtu.be/Ahf2B_eZUc4Nemoj niko da mi dira Bark At The Moon. :mad:Slazem se da je sve krenulo naopako od crnog albuma Metallice. Dobar deo zenske populacije, nije znao nijednu njihovu pesmu do njega. Nakon toga je usledila gomila sranja, gde ja nisam bio zainteresovan ni da zapamtim ime albuma.

sve iza crnog albuma metalike je smece.
otprilike. ili možda je bolja sintagma "nije bitno". postalo je konfekcija. znam da svi pljuju taj crni album, iz raznih razloga, od kojih mnogi nisu striktno vezani za muziku, ali prosto moram da ga (od)branim. to je vrhunac i metalike i metala uopšte. muzički, produkcijski, fenomenološki, i svaki drugi koji ti padne napamet. logično je da posle toga može samo nizbrdo. danas više ni jedan bend ne može da bude bitan kao što su bili (i još uvek su) bitni bendovi nastali u 20. veku. možda svega par njih, a i to nategnuto.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.