Jump to content
IGNORED

Ko Je Ubio Metal?


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    43

  • Miralem

    21

  • Bujodrag

    17

  • Аврам Гојић

    15

Мени је ово баш кул (не нешто за подсмех, као што је можда замишљено).
Joj, ma kakav podsmeh, i sam se pronalazim na slici. :lol:
Link to comment

Ne bih se složio da je metal ubiven, te mislim da je naslov pretenciozan. Čak i u ovoj relativnoj vukojebini od grada i zemlje, metal je prisutan, dešavanja redovna, i postoji solidan broj posvećenih fanova. A verujem da je tako i drugde. Tome u prilog govore koncerti u poslednje vreme na kojima sam bio,i svi su bili odlični - Sabaton, Slayer, Hypocrisy... Blind Guardian, npr. dolaze na svake dve-tri godine, i uvek prepune SKC, itd.E sad, što postoje mrsomudi koji više vole da opljunu, hejtuju i okače Skid Row klip kako bi mu se rugali, druga je stvar, i ne govori o tome koliko je metal živ ili nije.

Link to comment

čitam topik i čujem vas ovako. :fantom:http://www.youtube.com/watch?v=_-N9flAxrW4

In the Vorkuta Gulag camp there were many women and children, so it was very important to us to use them for the VORKUTA recording. The screams of women and children create a completely different atmosphere. The women we used are ‘mentally damaged women’, rape victims and ex-prostitutes. It was a really fascinating experience working with them. They screamed out all their negative emotions that had been hidden inside for so long.
Edited by Hella
Link to comment
Ne bih se složio da je metal ubiven, te mislim da je naslov pretenciozan. Čak i u ovoj relativnoj vukojebini od grada i zemlje, metal je prisutan, dešavanja redovna, i postoji solidan broj posvećenih fanova. A verujem da je tako i drugde. Tome u prilog govore koncerti u poslednje vreme na kojima sam bio,i svi su bili odlični - Sabaton, Slayer, Hypocrisy... Blind Guardian, npr. dolaze na svake dve-tri godine, i uvek prepune SKC, itd.E sad, što postoje mrsomudi koji više vole da opljunu, hejtuju i okače Skid Row klip kako bi mu se rugali, druga je stvar, i ne govori o tome koliko je metal živ ili nije.
Hejt je oduvek bio integralni deo metal kulture :fantom:
Link to comment
Ne ruši Rammstein ničiju koncepciju, oni su onako jedan jako populistički, ublaženi, tanzmetal nastavljač EBM/darkwave/gothic tradicije.
Pa dobro, ali kada se pojavio jeste srušio koncepciju onoga što je metal do tada morao da bude. Jesu se Laibach poigravali metalom malo, i zapravo je tu neka bliskost bila prepoznata (Morbid Angel su nosili Laibach majice, npr., Hetfild je redovno prijavljivao da voli da ih sluša, itd.), ali zapravo su tek Ramštajn to upakovali tako da se uklopi u žanr. A i rekoh, zahvaljujući grandžu prosto su stare klaisifikacije pale, i ona se žanr jako proširio i otvorio za eksperimentisanje.
Link to comment
Pa dobro, ali kada se pojavio jeste srušio koncepciju onoga što je metal do tada morao da bude. Jesu se Laibach poigravali metalom malo, i zapravo je tu neka bliskost bila prepoznata (Morbid Angel su nosili Laibach majice, npr., Hetfild je redovno prijavljivao da voli da ih sluša, itd.), ali zapravo su tek Ramštajn to upakovali tako da se uklopi u žanr. A i rekoh, zahvaljujući grandžu prosto su stare klaisifikacije pale, i ona se žanr jako proširio i otvorio za eksperimentisanje.
OK ja tu struju posmatram kao divergentnu u odnosu na glavni tok metala, i pre mi se čini da je pre recepcija publike učinila da se Rammstein približi metalu, nego što je njima bila namera da se guraju u tu žanrovsku fioku.
Link to comment
A i rekoh, zahvaljujući grandžu prosto su stare klaisifikacije pale, i ona se žanr jako proširio i otvorio za eksperimentisanje.
kojesta. zanr je bio prosiren i podlozan eksperimentima pre granza, u rasponu od sweet do death metala. grandz moze jedino biti odgovoran za razvodnjavanje. jos od 80ih se nije pojavilo nijedno veliko ime u metalu, ostali su samo mastodonti.
Link to comment

Ево, да начас прекинем бесконачно гледање серија, па као неко ко је био металац (тј. симпатизер) пре него што се то тако звало (беше само хард рок) да кажем неку о томе.Ако је неко убио метал - на томе му хвала! Метал и треба да умре, у смислу у коме га доживљава гро фанова. Они представљају можда најконзервативнију (у смислу "најпуристичкију") групу у васколикој популарној музици. Најмање су склони експериментисању, што је кисеоник за сваку врсту уметности. Свуда постоје пуристи и отпор променама, иновацијама или мешању стилова, али металци су у томе некако најупорнији. Ако је такав метал умро, онда је то супер вест.Премда мислим да је топик (према почетним постовима) имао нешто сасвим друго за тему - а то је неукус осамдесетих који је био јако раширен и ван метала. То (екстремни неукус/љига) је ипак нешто што се на овом форуму традиционално обрађивало тамо где му и приличи, негде на крајњем југу. :kdp:Успех диско покрета с краја седамдесетих је многе збунио, па су одједном установили да је оно што је до јуче одушевљавало масе неинтересантно. Чак су и Цепелини тада почели да снимају нешто налик диску. (Што на жалост није отишло у правцу кросовера фанка и хард рока, ипак је само један Парламент / Фанкаделик).http://youtu.be/YPoJUjnhF0oМоже некоме бити помало понижавајуће да металци морају да испусте своје црне сјекире и хелебарде и пробају нешто другачије, али макар су нешто покушали и то је за поштовање (а не да буду као становити шредер гитар-херој на чијем концерту је г-ђа Инди била једино женско, међу пар хиљада посетилаца... нешто ту није у реду, заиста. А овде се каже да су жене криве за смрт метала. Рекао бих пре, ако је то о њима уопште истина, у шта нисам сигуран да су онда заслужне за смрт метала).http://youtu.be/QoDtwj9e0O8За мене је данас метал (као и панк, убр) тек једна аудио арома, која се по жељи и потреби може, али и не мора, додати у микс. Припадништво ми никада није било јача страна, али ни за остатак човечанства не видим никакву корист у сврставању у некакве музичке таборе.Mix it up, people.http://youtu.be/w-_lngCUhPs

Link to comment
Mix it up, people.
sto? mislim da muzicka scena moze da opstane i bez ovakvih projekatahttp://www.youtube.com/watch?v=j_5v4DvesRUmakar i na neki cudan nacin bili simpaticni.
Link to comment
Nisam siguran da l je tema zajebavancija ili ne, ali za svaki slucaj, evo mog "ozbiljnog" misljenja. Za slucaj da sam promasio, zanemarite zapisano i gledajte klip u drugom delu posta :)Ne mislim da je iko ubio metal, nit da je metal ubijen, vec je prosto evoulirao u neke malo cudnije i (za mene) neslusljivije vode. Kao i svi ostali zanrovi, menjao se kroz dekade kao sto se menja i drustvo koje treba da prihvati tu muziku. Za mene zlatno doba metala behu 80te, vec nakon toga kroz 90te krecu da se pojavljuju neki podzanrovi, uvode se klavijature i progresiv, pojavljuje blek metal i det metal (za mene neslusljivi), pauer metal i Gardijani, pojavljuje se Ramstajn koji im se svima sere u zivot i rusi koncepciju bilo cega, i pomenuti Nu. Danas je hajp oko izvesnog Djent metala (opet, za mene neslusljivo), ima gerijatrije koja se uglavnom neuspesno bori da odrzava svoj zanr u zivotu (Metalika), ima i novih stilova, novih podzanrova, eksperimenata.Tako da, metal je tu, samo je kvalitet stvari koje se izbacuju slab, ili nama slusaocima ne lezi zvuk u koji se to sve pretvara. Nema to veze sa Bon Zovijem i Motlej Kruom.Za slucaj da je tema puko zajebavanje:http://www.youtube.com/watch?v=-6Xl9tBWt54
u 80im su vec uveliko postojali black, death i power metal bendoviget your facts straight people
Link to comment
kojesta. zanr je bio prosiren i podlozan eksperimentima pre granza, u rasponu od sweet do death metala. grandz moze jedino biti odgovoran za razvodnjavanje. jos od 80ih se nije pojavilo nijedno veliko ime u metalu, ostali su samo mastodonti.
:lolol:Pa o tome ti pričam! Ti kažeš, bilo je raznovrsnosti - od sveet do death metala. Pa da izvineš, jebo takvu raznovrsnost. To je bio užasno skučen prostor sa nekim vrlo usko određenim pregradam u koje se nije uklapalo ništa iole eksperimentalnije.Primera radi, gde bi ovo svrstao u periodnom sistemu teških metala osamdesetih?http://www.youtube.com/watch?v=HWCLTBcLqIgA ovo?http://www.youtube.com/watch?v=v73zQ8aAVycA ovo?http://www.youtube.com/watch?v=gf1vC8ubnkYA ovo?http://www.youtube.com/watch?v=B7Ske2eKX2gU jednom trenutku sve što je bilo najbolje u metalu nije moglo da nađe mesta u njegovoj skučanoj komparmentalizaciji. I tu je grandž zaslužan što je1) promešao karte2) vratio Sabbath uticaje na velika vrata3) okočao vladavinu jalovog mačizma, kako onog mejnstrim, G'N'R tipa, tako i onu predpubertetskog Death i Thrash metal tipa (u čijem svetu žene nisu ni postojale)U tom smislu se sasvim slažem sa Indijem, super je ono što se desilo sa metalom kad su pale te podele iz osamdesetih na prave metale i pozere, ili kako već, koje ti sad sa pozicija osamdesetskog purizma pokušavaš da oživiš. Ne znam da li su žene kao žene zaslune za promenu, ali metal je devedesetih definitivno došao u dodir with its feminine side, na polzu čitavog čovečanstva. Hvala Kobejnu&co.
Link to comment
Odličan post, a posebno ono za hair metal osamdesetih. Nije on ubio metal, samo je dobrim delom bio kič i KDP. Ali toliko toga je osamdesetih bilo isto to. Miralem sad oživljava neke fanovske antagonizme iz osamdestih pa im daje neko univerzalno značenje. U stvari je metal procvetao tek kad su ti antagonizmi bačeni u onu Pejsijevu i Arbajtmanovu ropotarnicu istorije u kojoj siroti mali hrčci glođu stare brojeve Hit Parader-a. Edited by Syme
Link to comment
sto? mislim da muzicka scena moze da opstane i bez ovakvih projekata...makar i na neki cudan nacin bili simpaticni.
Нисам познавалац те сцене, али добро је да се експериментише. Наравно, неће сваки експеримент успети... овде су речи могле бити мало више кул и секси, провокативније (у складу са музиком - пада ми на памет да је могао бити контактиран Антоније Пушић), па би можда и резузтат био бољи. Нисам у току, кажем, конкретно ми је тешко да замислим циљано тржиште за овакав музички правац (али, ценим да су неки дизелаши).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...