Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

 

Gradonačelnica grada Pančeva, dana 24.03. 2011. godine, razmatrala je Predlog za donošenje Zaključka u vezi sa predlogom Komisije za odabir kandidata u okviru realizacije Programa saradnje grada Pančeva i Britanskog saveta u oblasti stručnog usavršavanja, a na osnovu raspisanog Javnog poziva studentima za učešće u Programu saradnje grada Pančeva i Britanskog saveta u oblasti stručnog usavršavanja za 2011. godinu, te je na osnovu članova 44. i 66. Zakona o lokalnoj samoupravi («Službeni glasnik RS» broj 129/07) i članova 54. i 99. stav 2. Statuta grada Pančeva («Službeni list grada Pančeva» broj 8/08 i 4/09), donela sledeći
 
 Z A K Lj U Č A K
 
Gradonačelnica grada  Pančeva prihvata predlog Komisije za odabir kanditata u okviru realizacije Programa saradnje grada Pančeva i Britanskog saveta u oblasti stručnog usavršavanja, a  na osnovu raspisanog Javnog poziva  studentima za učešće u Programu saradnje grada Pančeva i Britanskog saveta u oblasti stručnog usavršavanja za 2011. godinu i Memoranduma o saradnji u oblasti obrazovanja, razvijanja obrazovnih kapaciteta, stručnog usavršavanja, povećanja zaposlenosti kroz razvoj stručnog usavršavanja, saradnje između obrazovnih institucija na međunarodnom nivou u periodu od 2009. - 2011. godine, broj III-09-61-6/09 od  05.06.2009. godine.
 
Gradonačelnica grada Pančeva prihvata redosled rangiranih kandidata  iz stava 1.ovog zaključka, prema  tabeli 3., koja je sastavni deo ovog zaključka.
 
Komisija predlaže dva potencijalna kandidata u postupku odabira, koji su rangirani po sledećem rasporedu:
 
1. Ana Marija Popović, diplomirani politikolog iz Pančeva, koja je prvorangirana kandidatkinja u postupku odabira kandidata koji će dobiti priliku da se stručno usavršava  u Velikoj Britaniji;
 
Ukoliko Ana Marija Popović ne bude u mogućnosti da ode na stručno usavršavanje, određen je kandidat koji će dobiti priliku za stručno usavršavanje  u Velikoj Britaniji i to:
 
2. Milan Sovilj, diplomirani inženjer arhitekture iz Pančeva
 
Predloženi kandidati se upućuju na polaganje IELTST testa u organizaciji Britanskog saveta, koji je ujedno i preduslov za prijavljivanje kandidata i polaganje prijemnog ispita na željenim obrazovnim institucijama u Velikoj Britaniji.
 
Nakon toga, Komisija će Gradonačelnici grada Pančeva predložiti konačan Predlog odabranih kandidata u okviru realizacije programa saradnje grada Pančeva i Britanskog saveta u oblasti stručnog usavršavanja.
Link to comment

 

 

 

Arslanagiću, ne razumeš, kako bi se razmontirala socijalna država mladi libertarijanci moraju da se žrtvuju i prihvatatju njene stipendije, kako bi sprečili nove generacije mladih da ikada budu u prilici da dobiju državnu stipendiju, a sve ne bi li te mlade ljude spasli iz tog socijalističkog pakla u kojem sami žive.

 

I niko ni hvala da im kaže :(

Link to comment

Stossel je klovn, ne samo zbog uzbudilnik brkova. Što se tiče ove izjave, meni se čini da se može imati i jedno i drugo - i nekakva bazična podrška siromašnima kroz ovo što naziva spreading the wealth, i ekonomske slobode koje su dovoljno pouzdane da izvesna poreska opterećenja usmerena ka redistribuciji ne mogu da ih naruše. 

 

Nazad na temu - pisao sam već o jednoj službenici vladine kancelarije za smanjenje siromaštva (ili kako se već zove ono đelićevo čudo) koja je na fb profilu promovisala da joj je omiljena knjiga Atlas Shrugged.

Link to comment

Najgore od svega je sto sam se navikao na ovaj stranacki talog koji gledamo vec godinama, za koje znamo da nemaju stav ni o cemu i da se sve svodi na snalazenje, pa me to ne izbaci iz takta kao ovaj novi sloj (dnevnih) tupana. Skolovali se u inostranstvu, gde ili nisu naucili nista, ili su sve shvatili pogresno, a pritom nastavljaju da rade sve ono zbog cega su se prvobitno nasli u tom polozaju (dakle, sve suprotno). I to je ono sto me zapravo iznervira, sto su toliko tupi, da im to zapravo nije jasno.

Link to comment

Ne bih rekao da je AMP glupa, sem na bazicnom kokosarskom nivou kada se ofira u svojoj neobrazovanosti ko je Zaha Hadid ili sta je dzentrifikacija, sto naposletku nije bitno ni za koga sem za potprcavanje ovde. Naprotiv, ona ima to neko upotrebljivo znanje o stvarima o kojima ove razne direktorke zaparlozenih muzeja i stranacki kadar po opstinama i turistickim organizacijama nema pojma i naravno bezobrazluk stecen u prostom gledanju toga kako stvari funkcionisu oko nje pa onda ide naokolo sa banerom mastera na Sorboni iznad glave, iako je to koliko se secam bio samo 1 semestar od 4 provedena na razlicitim mestima, ili zavrsava kombinu sa ortakom iz burek.com koji je odradio namesteni tender sa TOB. Pritom je dovoljno dobra riba da moze da na kafi zavrsava poslove, nekoliko puta trep trep i gotovo, plus networking sa kokoskama slicnog profila koje se lagano pozicioniraju u sistemu, plus kolumna u Politici na preporuku Severa Jovanovica i eto rasta na drustvenoj lestici. Eej, i US ambasada je letos vodila na studijsko putovanje po Americi kao mladu strucnjakinju.

 

Predvidjam mesto Ministarke za turizam i regionalni razvoj najdalje za 5 godina, MMW.

Edited by gazza1
Link to comment

Najgore od svega je sto sam se navikao na ovaj stranacki talog koji gledamo vec godinama, za koje znamo da nemaju stav ni o cemu i da se sve svodi na snalazenje, pa me to ne izbaci iz takta kao ovaj novi sloj (dnevnih) tupana. Skolovali se u inostranstvu, gde ili nisu naucili nista, ili su sve shvatili pogresno, a pritom nastavljaju da rade sve ono zbog cega su se prvobitno nasli u tom polozaju (dakle, sve suprotno). I to je ono sto me zapravo iznervira, sto su toliko tupi, da im to zapravo nije jasno.

 

+1

 

Ali si zaboravio glavni aspekt tog obrazovanja - a to je da se starim procesima da nova glazura. Pa tako AMP može da uzima pare od države za najgluplji sajt u vasioni, a da pritom kači Stossela i drvi o free enterprise, na opštu radost ekipe iz Tržišnog rešenja.

Link to comment

Ne mislim da je poznavanje ili nepoznavanje toga ko je Zaha Hadid znak inteligencije, to je nebitno. Ona autenticno veruje u to sto prica i to sto tu nema ni naznaka nekog konflikta kad se uzme i stvarnost u obzir (zivot na budzetu) mi dovoljno govori o svemu. Mislim da je za ljude tipicno da pokusavaju da nadju obrasce i razloge zasto se nesto desava, pa tako i ona verovatno razmislja po ceo dan kako to drugi ne mogu, a ona moze, ali konstrukcije i zakljucci koji izlaze iz te glave su scary. Ali ajde sto to ona ne moze, nego ovi iz Trznisnog™ resenja... ali tu je jasno da je to neko verglanje jednog te istog, bez mnogo obracanja paznje na realnost i svet oko sebe, dok se coveku ne smuci. Dakle taj spoj bezobrazluka i lopovluka nije ono sto me iznervira, to je default u Srbiji i na to smo se cak navikli, nego je ta dodatna crta da moraju da ti stoje iznad glave i lupaju po njoj cekicem ono sto je previse.

Link to comment

Pa ne, njeno (pogresno) spominjanje Zahe Hadid je isto kao i ovo za Stossela, ona nije cula do dan pred spominjanje ni za jedno ni za drugo. Ali je dobro za kredibilitet, da ispadne nacitana i obrazovana, prosto kao kad nakrcavas neki rad besmislenim referencama da bi impresionarao profesora koji je od iste, poluobrazovane fele. Rezultat ce biti isti i ujednom i u drugom slucaju, dobices dobru ocenu na ispitu i impresioniraces svoje klijente iz drzavnih jaslica koji tek nisu culi ni za Zahu ni za Trzisno resenje, ali zvuci do jaja strava strucno i obrazovano. Prosto, zena dobro targetira svoju ciljnu grupu na kojoj pravi karijeru a to nismo ni mi ni Dario ni bilo kome smeta taj praziluk koji izviruje ispod podsuknje.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...