April 2Apr 2 46 minutes ago, Kampokei said:Barry Lyndon je jedan od najlepsih filmova ikada snimljenih.Kjubrika vidim prvenstveno ko fotografa u stvari više slikara u svetu filma, fascinantni kadrovi i scene i u filmovima koji mi zbog teme ili tempa ne leže.Ja recimo ne mogu pomorandžu iako sam odrasto na crnobrnji i rokenroler estetici a u lyndonu mnogo volim i sjajno dozirani humor.
April 2Apr 2 1 hour ago, francuski sobar said:Kjubrika vidim prvenstveno ko fotografa u stvari više slikara u svetu filma, fascinantni kadrovi i scene i u filmovima koji mi zbog teme ili tempa ne leže.Slazem se, a Barry Lyndon je bas dobra ilustracija toga. Ima ona cuvena prica da je hteo da sve snima prirodnim svetlom (a bio je manijakalno uporan i tvrdoglav) pa je Zeiss za scenu zabave pod svecama morao da razvija neko posebno i do tada nevidjeno socivo da bi to moglo da izgleda dobro (kao sto i izgleda). Uz sve to, kao malo ko je znao da odabere muziku uz svoje scene.
April 2Apr 2 kažu da je preslušao sve što je objavljeno od muzike komponovane u 18. vekua objektiv je bio zeiss planar koji je korište u apolo misijina samom početku prvi ili drugi telop je natpis carl zeiss for candela lighting. bila je znaimljiva priča kada je tražio dal nekom iz univerzal studija gde je bio objektiv za neke probe i testove(neku neodređenu formulaciju su koristili) ovima je bilo sumnjivo, al su mu dalieda ne bude zabune objektiv je korišćen za haseblad aparat pa je prepravljen da bi mogao da se nakači na mitchel kameru koja se retko koristila za filmove(uglavnom niskobudžetne) Edited April 2Apr 2 by kud u maglu Simoviću
April 2Apr 2 8 hours ago, morgana said:bas volim odiseju, dodatno i zbog toga sto sam je s roditeljima gledala nekoliko puta jos kao klinka, njima je bila medju omiljenim filmovima. sjecam se kad sam sa mamom isla da gledam 2010. u bioskopu i razocarala se jer nema majmuna, koski i ulicne rasvjete u crvotocini.ali barry lindon nisam pogledala tj prekinula sam dovoljno brzo da ni ne pamtim sta je, osim da je kostimiran, a to nikako ne volim.Da ponovim: Kjubrik je najbolji režiser. Sve toliko različito, a njegovo. Uz Odiseju sam odrasla, uz kadrove iz filma, uz ceo film, to je valjda prvi ozbiljan film, hronološki, koji sam pogledala. Sve i da ga ne razumem ič, velelepnost scena iz svemira, uklopljenost muzike s njima, kao i scena s majmunima, dovoljna je da izazove divljenje i osećaj nečeg velikog, neuhvatljivog i nedokučivog nama sitnicama u svemiru. Čak bih rekla da je Odiseja najveći film ikad. Komotno.
April 2Apr 2 21 minutes ago, Svemir Zeka said:Sve i da ga ne razumem ič, velelepnost scena iz svemira, uklopljenost muzike s njima, kao i scena s majmunima, dovoljna je da izazove divljenje i osećaj nečeg velikog, neuhvatljivog i nedokučivog nama sitnicama u svemiru.Čak bih rekla da je Odiseja najveći film ikad. Komotno.upravo to, zato sam ga i zavoljela jos kao dijete, kad ga sasvim sigurno nisam razumjela.
May 22May 22 19 hours ago, pariah said:Niti jedan Star Wars.Udario sam +1 al sam se setio da ipak jesam jednom pogledo i to u idelnom formativnom uzrastu i u bioskopu al sam se smorio najstrašnije.S druge strane mnogo volim onu TV emisiju kako su rađeni specijalni efekti u filmu. Nju sam gledo više puta.
May 22May 22 Najviše mi se svidela jednostavna fora ono kad svetlosni mač izlazi iz balčaka. Čista genijalština.
Create an account or sign in to comment