Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

Sto se Dollars, ili The Man With No Name trilogije tice, naravno da volim TGTBATU, ali izdvojio bih i For a few Dollars more..Fistfull je najslabiji, i dalje pristojan rimejk Jodzimba:D

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

Dobar je, mada High Plains drifter, nesto drazi licno, gledaj i taj, ako nisi..

 

Nema par meseci da sam ga gledao. Nisam oduševljen, jedan od slabijih Istvudovih westerna, meni barem.

Link to comment

Ja sam ipak više ljubitelj romantičnog u odnosu na revizionistički vestern ..... Omiljeni :  "Rio Bravo"  "Eldorado" "Čovek koji je ubio Liberti Valansa"

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

fini su to sve filmovi, ali ako moram da biram izmedju opeglane roze kosulje dzona vejna i klintija koji smrdi bukvalno sa platna, biram ove druge.

spageti vestern je bukvalno oziveo podgrejavanu lesinu i hvala mu na tome. ali staaaari vestern jest udario temelje.

 

ako bih pravio listu top pet, vrv bi to bili, nebitno kojim redosledom

- dobar los zao

- za saku dolara

- bilo jednom na divljem zapadu

- divlja horda

- tragaci

  • +1 5
Link to comment

Kad asu u pitanju neo vesterni, netipicni vesterni: no Country for old men, domaci Brat doktora Homera, kraj rata isto sa batom, ima vajb revenge vesterna,od spageta, izdvjio ih i Death Rides a horse(onaj iz kog Traantino stalno koristi muziku)

Link to comment

je l snimljen uopste neki dobar film o americkom gradjanskom ratu, sever - jug i to?

 

koje je to razocarenje bilo za jednog fana teksa vilera u osnovnoj skoli kad sam skontao da se ta tema uopste ne radi na casovima istorije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...