Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

Sto se Dollars, ili The Man With No Name trilogije tice, naravno da volim TGTBATU, ali izdvojio bih i For a few Dollars more..Fistfull je najslabiji, i dalje pristojan rimejk Jodzimba:D

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

Dobar je, mada High Plains drifter, nesto drazi licno, gledaj i taj, ako nisi..

 

Nema par meseci da sam ga gledao. Nisam oduševljen, jedan od slabijih Istvudovih westerna, meni barem.

Link to comment

Ja sam ipak više ljubitelj romantičnog u odnosu na revizionistički vestern ..... Omiljeni :  "Rio Bravo"  "Eldorado" "Čovek koji je ubio Liberti Valansa"

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

fini su to sve filmovi, ali ako moram da biram izmedju opeglane roze kosulje dzona vejna i klintija koji smrdi bukvalno sa platna, biram ove druge.

spageti vestern je bukvalno oziveo podgrejavanu lesinu i hvala mu na tome. ali staaaari vestern jest udario temelje.

 

ako bih pravio listu top pet, vrv bi to bili, nebitno kojim redosledom

- dobar los zao

- za saku dolara

- bilo jednom na divljem zapadu

- divlja horda

- tragaci

  • +1 5
Link to comment

Kad asu u pitanju neo vesterni, netipicni vesterni: no Country for old men, domaci Brat doktora Homera, kraj rata isto sa batom, ima vajb revenge vesterna,od spageta, izdvjio ih i Death Rides a horse(onaj iz kog Traantino stalno koristi muziku)

Link to comment

je l snimljen uopste neki dobar film o americkom gradjanskom ratu, sever - jug i to?

 

koje je to razocarenje bilo za jednog fana teksa vilera u osnovnoj skoli kad sam skontao da se ta tema uopste ne radi na casovima istorije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...