Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

41 minutes ago, ToniAdams said:

Imaš Prohujalo s vihorom :fantom:

 

 

prohujalo s vihorom, naravno, zaboravih na to.

 

38 minutes ago, radisa said:

I sever i jug, nije film, nego serija, ali se valjda računa? :fantom:

 

upravo citam knjigu, zato sam se i nalozio opet na tematiku. obozavao sam seriju kao klinac.

 

inace, otokar kersovani iz opatije je objavio prvu knjigu (koju su opet podelili u tri knjige) i to je period koji opisuje dogadjaje do pred pocetak rata. druga knjiga johna jakesa koja se nastavlja na rat nije objavljena na ovim prostorima, koliko znam.

Link to comment

Kada smo kdo neo vesterna, Hell or high water je ostavio mlak utisak..ocekivao i vise..

A inace, ko nije gledao, The Assasination of Jesse James By the coward Robert Ford se mora gledati, nepravedno ispod radara

Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Blago Sijera Madre, filmcina i po

To nije kaubojac, uvredatm je i za film, a pogotovo za Travenovu knjigu i samog Travena... :mad:

Link to comment

The Treasure of the Sierra Madre is a 1948 American Western film written and directed by John Huston. It is an adaptation of B. Traven's 1927 novel of the same name, set in 1925, and follows two downtrodden men (played by Humphrey Bogart and Tim Holt) who join forces with a grizzled old prospector (Walter Huston, the director's father), in searching for gold in Mexico.

 

Film jeste vestern..ne vestern kaubojac mozda, ali vestern..nije svaki vestern kaubojac..niti je uvreda nazvati vestern vesternom, ne znm sta je tu uvredljivo..

Link to comment

Sorry, nisam spreman da o Travenu i Hjustonovom prilazu njegovoj knjizi raspravljam na osnovu Wikipedia odrednica...

A ni o westernu kao izuzetno mi dragom zanru... :) 

 

O&O

Link to comment
39 minutes ago, Misko said:

A inace, ko nije gledao, The Assasination of Jesse James By the coward Robert Ford se mora gledati, nepravedno ispod radara

 

Mislim da je vrednovan koliko i zaslužuje, a zaslužuje da bude vrednovan mnogo.

 

Od skorijih, preporuka za Old Henry, sjajna rola Tim Blake Nelsona.

Link to comment

Ima filmova o gradjanskom ratu, ali vrlo malo po meni, uglavnom su samo smesteni u taj milje gde je rat pozadina, kao gorepomenuti gone with the wind, pa recimo cold mountain, cak i dances with wolves... 

 

Ovi sto se vise bave samim ratom su nekako gurnuti na TV, tamo treba traziti, kao recimo gettysburg iz 90 i neke

Link to comment
On 2.6.2023. at 0:34, Misko said:

Sto se Dollars, ili The Man With No Name trilogije tice, naravno da volim TGTBATU, ali izdvojio bih i For a few Dollars more..Fistfull je najslabiji, i dalje pristojan rimejk Jodzimba:D

 

For a Few Dollars More je meni najdrazi iz trilogije, iako je Dobar, los, zao verovatno najbolji film, sto tesko ko moze da ospori. A od Serdjovih, Bilo jednom na divljem zapadu je remek-delo, mozda mi i najdrazi od svih. 

 

A reci cu sad jednu blasfemiju. Meni se Unforgiven uopste ne svidja (skoro sam bas obnovio). Dzin Hekman jedino i to je sve. Sere mi se od tog 'kritikujem Ameriku, ali je u stvari branim i propagiram' pristupa, koji je kod Istvuda previse dominantan za moj ukus, mada su mi veci problem u sustini bili likovi (osim Hekmanovog ili makar kako on glumi covek) i kako je hteo, i po meni bas nije uspeo, da produbi tipske likove. 

  • +1 2
Link to comment

Ma, film nije toliko o AMerici smaoj, koliko je o tom mitu o Old Westu, koliko je sve to bajka, romantizacija..za likove s ene bih slozio, naporitv, niko tu nije crno beo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...