Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

a jesu buljson bile osamdesete glede vesterna, daleko najbolji vestern je nevestern, ono kad volter hil oce da bude pekinpo, sa nik nolteom, pauers butom i olstar ekipom b produkcije.
ima da se nadje i neki biser, nemoj da si surov.ne volim mnogo silverado, ali nije za odbacivanje. i onaj sa vilijem nelsonom i gerijem bjusijem mladim, barbarosa, meni bio odlican. mislim da imam negde jos vhs. mada su meni svi filmovi sa vilijem nelsonom dj.ima onaj super billy the kid sa mladim valom kilmerom, doduse to je tv, ko i lonesome dove serija.a i straight to hell :Dali od novih najvolim tombstone. nema boljeg doka holideja od vala kilmera, kad kaze dzoniju ringu i'm your huckleberry, obliven znojem od tuberkulozne temperature, pa srce da mi prepukne. ili kad ga dzek dzonson pita sto ide na obracun, a ovaj kaze zato sto mu je vajat prijatelj. nemam ih puno. pa sa nosatom kejt. i sem eliot kao virdzil, gospodin covek. i ceo obracun je savrsen, ma sve. sad cu da ga gledam kad dodjem kuci.ovo ko da je hella izgovorio:
It's true, you are a good woman. Then again, you may be the antichrist.
Link to comment
no, ja sam daleko veći fan klasičnih westerna, prostih do bola, ono good guy nosi beli šešir, a bad guy crni. nema filozofije, nema twistowa, nema "šta", samo ima "kako".
i ja, vala. ulazi usamljeni jahač u gradić, tu je učiteljica/bankareva ili nečija druga ćera, jasno ti je da će na kraju d se venčaju, oće da utepa zlikovca. pa kad je još crno-beli. mašala. pazi, moji omiljeni su oni o liberti valansu i vozovima koji su krenuli što u 3:10 što iz gan hila. nikad nisam voleo da gledam one u kojima stradaju indijanci, ni one crnobele ni one kasnije koje ste pominjali. kada počne vestern pa se na sceni pojavi vigvam, ja prekidam..neste pomenuli moja dva omiljena vesterna na zajebansku temu. one o ket balu i sudiji roj binu.
Link to comment

na početku pomenuh "sve od sturgesa", i naravno odmah se misli na onu stvar od clasha, ali ja preporučam escape from fort bravo, sa golden holdenom, divnom eleanor parker i mlađanim blejkom karingtonom. izuzetan u svojoj jednostavnosti, divan kolor roberta surteesa. uprkos tome što će sad ajant da popizdi.edit - TriviaWilliam Holden did not shave his chest for his shirtless scene in this movie (as he did for most of his other "beefcake" scenes of the 1950s), thus giving audiences one of their best looks at his normally lush growth of chest hair.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

E, da, Sturgess...Meni omiljeni režiser klasičnih vesterna, i po subjektivnom mišljenju i najznačajniji uz Forda i Hawksa.Već sam među omiljene uvrstio The magnificent Seven, The Gunfight at the O.K. Corral, a kasnije dodao i Bad Day at Black Rock.Odličan je i Last Train from Gun Hill, a zanimljiv je Hour of the Gun, neformalni nastavak O.K. Corrala, a nije loš ni Joe Kidd.Ove ostale, pa ni Mocin Escape from Fort Bravo, nisam gledao, ali ne sumnjam da i tu ima ''skrivenih dragulja''.Inače, koji bi se još reditelji mogli uvrstiti u najznačajnije autore klasičnog vesterna? Pod tim mislim da su uradili bar 3-4 filma u ovom žanru.N pamet mi padaju Anthony Mann, William Wyler, Raoul Walsh, kao i Budd Boetticher (on, doduše više po kvantitetu nego po kvalitetu).

Link to comment

allan dwanrani aldrichrichard brooks ima onaj the professionals sa lancasterom i douglasommichael curtiz ima par komadadelmer daves gomiluflemig par komadaima i fritz lang nekolikoking vidorburt kennedy komedije

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Najpoznatiji među nabrojanima imaju uglavnom po jedan značajan klasični vestern u svojoj filmografiji.Bar tako sam mislio dok ih nisam malo pročešljao.Aldrich - Vera Cruz (a tu su i Apache i 4 for Texas)Daves - 3:10 to Yuma (a poznati su i Jubal, Cowboy, Badlanders, a naročito nekad na TV često prikazivani The Hanging Tree), taj je snimio stvarno dosta vesternaBrooks, koji ima zaista sjajnu filmografiju, uz pomenute The Professionals, ima još 2 ne naročito bitna vesterna - The Lust Hunt i Bite the Bullet (uprkos glumačkim zvijezdama u oba).Lang ima jedan odličan - Rancho Notorious i 2 ne naročito slavna - The Return of Frank James i Western Union.Kennedy zaista ima više dobrih vestern komedija...

Link to comment

hetovej se bavio dosta noirom, ali ima zaista i par odličnih westerna, posebno u drugoj polovini karijere. mislim da je, posle forda, on najviše radio sa wayneom.

Link to comment
divan kolor roberta surteesa. uprkos tome što će sad ajant da popizdi.
Naravno, do jedanaest uveče, samo crno beli... Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...