Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

Meni je Dobar Loš Zao ne samo najbolji western već bez dileme top 10 možda i top 5 filmova svih vremena. 

 

Apsolutno savršenstvo u svakom smislu. Kasting, režija, priča, finalni okršaj, i verovatno najbolji soundtrack ne sam po sebi već najbolje upakovan u film, atmosferu i dešavanje.

 

Ma savršenstvo.

 

 

  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Apsolutno savršenstvo u svakom smislu. 

 

Film ne zna na kome je jeziku snimljen: ili su glavni glumci sinhronizovani na italijanski ili je gro ostale ekipe sinhronizovan na engleski. U tom smislu nije nipošto savršen...

 

Neka se niko ne vara da prevodom poezije neće izgubiti svu milozvučnost i melodičnost originala, parafraziram po sećanju kako je pisao Dante koji je narodni jezik uzdizao do poezije, a ne jebeni latinski na kome se do tada pevalo, a govor na njemu pisao rečju diskurs...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
14 minutes ago, Valkyrie said:

Ma najbolje rimejk da se snimi, i po mogućstvu da igra Robert Patinson.

:covid19:

Nije daleko od istine..

znaci, snimice rimejk rimejka

Link to comment

Dobro, Voz za Jumu, ali meni pada u oci sledece:

1.rimejkuju film koji je vec bio rimejk, i ujedno je najslabiji deo trilogije, na ovo ostalo, ne poseduju prava

2.Nisam neki gledalac serija, ali, ako vec rimejkuju Bezimenog, zar nije bolja ideja pokusati napraviti nesto u tom formatu?

Link to comment
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Odgledah nekoliko spagetija, poznati su verovatni fanovima vesterna, narocito tih, ali, nisu mejnstrim kao filmovi Leonea..u principu B filmovi, ista imena se vrte, i coigledni pokusaju da se  ponovi uspeh TGTBATU: The Big Gudown, Li Van Klif, ima i obrt na kraju cak, okej za ubiti vreme, face to Face, i ovaj ima neke preokrete, transformaciej likova cak, Djan Mariija Volonte bez brade mi vuce na Serbedziju, isto, nista mindblowing..Mercenary, sa FrankomNerom, bas kopira DLZ..slicna se imena i vrte, i to mahom oni koje znamo iz Leooneovih filmova..mjuza Morikone je hajlajt, nije ni cudo sto je Tarantino psole uzimao za Kil Bill..da, i Bullet for general..nije sve to lose, ima cak i potencijala, ali nedovoljno razradjene ideje, kao da gledas neki polovican domaci film..ili jednostavno, B filmove, sto ovi filmovi i jesu..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...