Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

Johnny Guitar je meni bio jako zanimljiv, jer taj narečeni Đoni zapravo uopšte nije glavni lik. Glavni likovi su dve žene i između njih je glavni sukob.
mene radi kao petogodisnjaka. drcne zene, dobro i zlo, strast, krljanje, sve jarko i dramaticno - kud ces bolje. cista emocija ko suza.
Link to comment

Ma, sjebo ga Bogartov šamar, koji se morao dogoditi :yawn2: Duhovit izraz "pucao u nogu", kada se još pride doda i ona patetična anegdota kada je Wenders slao Dennisa Hoppera da leči nogu :yawn2:

Link to comment

Nakon finansijskog neuspjeha Ciminovog Heaven's Gate, vestern je u Holivudu tokom 80-tih skoro pa zamro.Osim Eastwoodovog Pale Ridera, na pamet mi pada još samo Kasdanov Silverado .To mi je bio baš zabavan film, no više u štihu starih, klasičnih vesterna, nego onih iz 70-tih.Krajem 80-tih pojavljuje se MTV-ijevski vestern The Young Guns i postaje bioskopski hit.Dvije godine kasnije izlazi i The Young Guns II koji već ima elemente revizionističkog vesterna.Iste godine nastaje i Dances with Wolves koji postiže veliki uspjeh, odnosi dosta oskara i najavljuje preporod žanra tokom prve polovine 90-tih.

Link to comment

Hillov Extreme Prejudice bi mogao da se podvede pod savremeni vestern. Pogotovo sto predstavlja omaz Divljoj Hordi.On mi je pao na pamet iz 80-ih..

Link to comment
Hillov Extreme Prejudice bi mogao da se podvede pod savremeni vestern. Pogotovo sto predstavlja omaz Divljoj Hordi.On mi je pao na pamet iz 80-ih..
Taj film zaista ima dosta vestern elemenata, naročito u samoj završnici.Sad mi pade na pamet još jedan film koji je po mnogo čemu vestern, iako se radnja odvija znatno poslije zlatne ere divljeg zapada (otprilike 50 godina kasnije:Bad Day at Black RockIako je snimljen još sredinom 50-tih, dakle dok je klasični vestern bio na vrhuncu, ovaj film ima dosta revizionističkih elemenata, čak se može smatrati jednim od preteča revizionističkih vesterna. Edited by colonelo
Link to comment
Iste godine nastaje i Dances with Wolves koji postiže veliki uspjeh, odnosi dosta oskara i najavljuje preporod žanra tokom prve polovine 90-tih.
meni je taj sumnjiv, kao što sam već rekao, izgleda mi kao (melo)drarma obučena u western. nema podele na dobre i loše, svi su dobri (ok, loši su u najavi, treba da se pojave na kraju, ali to već tada nije bitno). kostner polako postaje njihov, a i zagleda se u mery mc donnell. nešto kao i little big man. mada jeste pokrenuo žanr sa mrtve tačke, slede unforgiven, tombstone, wyatt earp... Edited by MocaVukotic
Link to comment
hmm.... nisam se tebi obratila, vech konto topika
Naravno da nisi, ja sam se tebi obratio. Konto topica, čemu filmska muzika na westernu? Muzika za Bilo jednom na divljem zapadu je opšte poznata i totalno sam zbunjen kakve veze ima tvoj post sa topikom. Da afirmiše špageti vestern? Imao je i klasični vestern svojih muzika...Mada, Bilo jednom na divljem zapadu jeste klasični vestern, barem u jednom od osnovnih značenja reči klasično...
Link to comment
mada jeste pokrenuo žanr sa mrtve tačke, slede unforgiven, tombstone, wyatt earp...
Tu bih još dodao i Hillovog Geronima, Raimievu inteligentnu zajebanciju The Quick and the Dead i Kaplanovu glupost Bad Girls.PSSad tek primjetim da je u većini tih filmova jednu od glavnih uloga igrao Gene Hackman!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...