Jump to content
IGNORED

Westerni


Verterdegete

Recommended Posts

meni je taj sumnjiv, kao što sam već rekao, izgleda mi kao (melo)drarma obučena u western. nema podele na dobre i loše, svi su dobri (ok, loši su u najavi, treba da se pojave na kraju, ali to već tada nije bitno).
Jako, melodrama vs. jednostavnih podela :lolol: Alien vs. Predator :lolol:Inače, oko Malog velikog čoveka, Pena je teško odvojiti od obe mitologije: i gangstera i vesterna, a on je vazda bio i naglašeno "formalistički" reditelj...Zanimljivo je ovo što Colonelo proglašava Estevezovog Bilija Kida za MTV vestern, a onda na početku staje upravo Penov Bili Kid, naravno u maniru Pena, u stvari, Njumenov... Većina Penovih filmova pripada glavnim glumcima: Njumen, Brando i Redford, Biti, Guthrie, Hekman, Nikolson, Penn & Teller...
Link to comment

Tokom 80-tih, vestern se velikih uglavnom prebacio na male ekrane.Evo jednog meni simpatičnog takvog TV filma:Draw!Inače, meni su sva tri pomenuta Hillova filma iz 90-tih prilično spora i podosadna.

Edited by colonelo
Link to comment
Misliš, Kurosave?
ok, treće, zaboravio sam. jeste. najbolji je wild bill, i opet ajkulin osmeh...no, ja sam daleko veći fan klasičnih westerna, prostih do bola, ono good guy nosi beli šešir, a bad guy crni. nema filozofije, nema twistowa, nema "šta", samo ima "kako".
Link to comment

a jesu buljson bile osamdesete glede vesterna, daleko najbolji vestern je nevestern, ono kad volter hil oce da bude pekinpo, sa nik nolteom, pauers butom i olstar ekipom b produkcije.

Link to comment
no, ja sam daleko veći fan klasičnih westerna, prostih do bola, ono good guy nosi beli šešir, a bad guy crni. nema filozofije, nema twistowa, nema "šta", samo ima "kako".
Misliš, pristalica likova svedenih na jednostavnost do debilizma kao kod Kamerona sa kojim se razračunavaš sa buržoazijom i trivijalnim problemima postojanja pojedinca i vraćaš stvari na jednostavnost tragedije koju subverziraš preko njene smaračice melodrame...Možda i nije posebna filozofija, na kraju dana, dva šešira i jad i beda od filma, jbš ostalo...
Link to comment
Naravno da nisi, ja sam se tebi obratio. Konto topica, čemu filmska muzika na westernu? Muzika za Bilo jednom na divljem zapadu je opšte poznata i totalno sam zbunjen kakve veze ima tvoj post sa topikom. Da afirmiše špageti vestern? Imao je i klasični vestern svojih muzika...Mada, Bilo jednom na divljem zapadu jeste klasični vestern, barem u jednom od osnovnih značenja reči klasično...
juju, kako cemu.. pa westerni su se nekad zvali horse opera.....
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...