Jump to content
IGNORED

Precenjeni filmovi/reditelji


Tsai

Recommended Posts

ima i onaj amenabarov američki film sa nikol kidman, kad oni misle da u kući imaju duhove, a na kraju provalimo da su oni u stvari duhovi. zaboravih mu ime.
drugi (the others) Edited by nautilus
Link to comment
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    30

  • kobni zelaya

    15

  • Tsai

    14

  • Аврам Гојић

    13

Dakle. reč o twistovima. Ono što je fascinantno, i s pravom, u dobro izvedenom twistu, nije samo iznenađenje, nego saznanje kako je krhko znanje - sve smo videli, sve nam je prikazano, nisu nas ništa slagali, a opet, ništa nismo shvatili. To je zaista maestralno izvedeno u 6th Sense - sve se uklapa, štaviše, imamo odlične hintove od početka šta je u pitanju, ali toliko smo naviknuti na svoju "normalnu" perspektivu da nas potpuno izbaci iz zgloba saznanje da smo mogli sve pogrešno da shvatimo.U nekim drugim filmovima, twist ima drugačiju funkciju, u mom favoritu Jacob's Ladder npr, on zapravo i nije twist, više puta nam se jasno stavi do znanja šta je u pitanju, ali mi prosto odbijamo da prihvatimo, kao i glavni junak. U the Others, takođe, ne možemo da prihvatimo da opasnost i zlo ne dolaze spolja, nego iznutra. Majčinska ljubav je za naš nešto sveto, sve opasnosti su spolja. Cvrc.U tipičnom slučaju u kojem se protagonista otkriva antagonista, ostajemo preneraženi jer smo sve vreme "saučestvovali" u zločinu, to jest sa zločinčevom perspektivom. To nas podseća da zlo nije nešto nije nešto izvan nas, da prosto biti zaglavljen u sopstvenoj perspektivi može značiti značiti da ignorišemo sopstvene prestupe.Zato ništa ne iznervira tako kao cheating twist. Preokret je zapravo u neskladu sa onim pto nam je do tada prikazano. Kao u faking High Tension :fur:

Edited by Syme
Link to comment

Mene je the Others poprilicno razocarao. Postoje dva moguca zavrsetka filma i na vise mijesta se ukazuje na jedan od njih, i kraj, zacudo, bude takav na koji se ukazivalo. Meni je to nekako isprazno i tupavo.edit: ako sam se zbog necega nadao drugacijem kraju onda to nije bio nikakav mit o majci kao zastitniku nego nada da moze nesto ispasti od tog filma.

Edited by nautilus
Link to comment
Pledge i Angel Heart imaju veoma sličan twist. Mada nisam ni mislio da su sve to isti tvistovi - svrstavam ih zajedno jer im je zajedničko da se na samom kraju filma ispostavi da je glavni junak istovremeno i antagonista (za koga se misli da je neko drugi, ili se ne zna ko je). Tu još može da se utrpa i Shining, mada se taj tvist desi nešto ranije.
Hoćeš reći da je zapravo Jack ubica djevojčica u The Pledge? Ja to nisam tako shvatio.

Koliko sam ja shvatio ubica se i ne pojavljuje u filmu, odnosno ne vidimo mu lice.Jack je antagonista utoliko što podmeće djevojčicu kao mamac, i to djevojčicu koja ga je prihvatila skoro kao oca.Ubica slučajno strada u saobraćajki na putu do postavljene mu zamke.

Link to comment
Hoćeš reći da je zapravo Jack ubica djevojčica u The Pledge? Ja to nisam tako shvatio.

Koliko sam ja shvatio ubica se i ne pojavljuje u filmu, odnosno ne vidimo mu lice.Jack je antagonista utoliko što podmeće djevojčicu kao mamac, i to djevojčicu koja ga je prihvatila skoro kao oca.Ubica slučajno strada u saobraćajki na putu do postavljene mu zamke.

Ja bogme shvatio baš tako, doduše sad ne bih mogao da se zakunem, pošto se sećam da sam prilično smoren dočekao kraj filma. Izgleda da nisam razmeo film, opa!
Link to comment
To bi trebalo da je lik koji igra Tom Noonan?
Mislim da nije ni on.Njegov lik je postavljen tako da navuče sumnju, kako Jacka, tako i gledalaca, ali, koliko se sjećam, ispostavlja se da je bezazlen.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...