Jump to content
IGNORED

Precenjeni filmovi/reditelji


Tsai

Recommended Posts

najprecenjeniji đarmušev film, a precenjen je i kao film generalno, je kada gistro pali poslednju pljugu
Da, Blue in the face, verovatno najprecenjeniji Dzarmusov film koji nije rezirao Dzarmus.
Link to comment
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    30

  • kobni zelaya

    15

  • Tsai

    14

  • Аврам Гојић

    13

definitivno Tarkovski, miljenik FDU, a dosadan ubi boze.
a ja ovo ozbiljno mslim :(da sam neki majstor film theory djiu-djicua napiso bi rad na temu 'silovanje attention spana - neprirodno produzeni kadar u filmovima istocnoevropskih arthouse autora', podnasloveljen sa 'ne, taj kadar nece volsebno dobiti na supstanci ako budes snimao 5 puta duze no sto mu prirodno treba'.
Link to comment
Lol, ovo me podseti na jednog lika koji je hteo da me izvede na neki film kao na date. Mozda bi i uspeo da nije tokom iste price izjavio da su mu svi Vendersovi filmovi smrtno dosadni (posle se ispostavilo da je pogledao cak DVA), moj valhalla rising izraz lica je odradio svoj posao te smo se na vreme spasili oboje. :lol:
E. dala si mi ideju za novi topik!Worst date movies of all time
Link to comment

samo da dodam da mi ne smetaju idiosinkrazije ukusa. stavise, dobro je da postoji jedan volim/ne volim topic. meni vise smeta (imam problem) sa zelayinim sofizmima o tome da drajv nije cenjen film. i to uspe da upakuje u recenicu u kojoj kaze kako je dobio grand prix za reziju u kanu ali, eh, ti francuzi. znaci, zelaya ima neki privilegovani pristup javnom misljenju koje je suprotno od misljenja kanskog zirija (i zirija brojnih drugih manje prestiznih festivala) i misljenja dobrog dela kritike. dakle, morgana & ostali, ja mislim da mozete da kazete da je film precenjen zato sto je taj film cenjen. ima palmu kao dokaz za to. mozda to ne vredi u metafizickoj sinarhiji ciji je podanik kz ali na ovom planu postojanja ima svoju tezinu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
naravno. ali ipak mislim da se tvrdnja da su Dzarmus i Venders "precenjeni" mora nekako argumentovati. makar malo.
da, ali samo kada bi ova tema zapravo bila ozbiljna :)meni 'vako super: svako ce da osoli po nekom, bez mnogo zadrske. zapravo, bice zanimljivo videti ko ce preostati kao nepomenut.meni omiljeno KKK trojstvo (kjubrik, kislovski, kurosava) se zasad dobro drzi, nijedan jos nije precenjen po ppp kriterijumima :)
Link to comment
meni omiljeno KKK trojstvo (kjubrik, kislovski, kurosava) se zasad dobro drzi, nijedan jos nije precenjen po ppp kriterijumima :)
Kako nije, Kubrick je pre nekog vremena dobio i svoj precenjen topic..
Link to comment

I meni su od Jarmuscha bili dosadni i Broken Flowers i Dead Man, premda su oba imali i neke dobre momente, ovaj drugi poprilično njih. S druge strane, za Permanent Vacation ne mogu da se sjetim ni jednog zanimljivog momenta.Dosadni su mi i Wenders (otprilike svi filmovi) i Von Trier (Dogville je izuzetak), a to društvo dodao bih i Malicka.E da, i Van Santa...

Link to comment

Meni su Eternal Sunshine i Million Dollar Baby bezveze filmovi, a skoro svi ih obožavaju (ne ono kao "ok su, vredi pogledati", nego "super su", "genijalni su", "sečemo vene", "najbolje ikada", itd, a ja tu superoću i genijalnost jednostavno ne vidim).

Link to comment
Btw. to su mi otprilike 2 najomiljenija redatelja.
:heart:(od njih mogu sve da gledam, čak i vendersov "the end of violence", sa kog je pola sale izašlo. gremlin sa kojim sam došla u bioskop primedbovao, negodovao i na kraju odlučio da ispali: "ajmo i mi". dobio je "slobodno idi. al za slučaj da ostaneš - molim te, ćuti.")ova tema je besmislena.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...