Jump to content
IGNORED

Precenjeni filmovi/reditelji


Tsai

Recommended Posts

meni od dzarmusa najprecenjeniji ghost dog, zato sto ga svi cene a znam da me nesto zestoko iznervira na kraju.najbolji su noc na zemlji i dead man, ostali svi mnogo gori.mada sam voleo kad u cudnijem od raja nazove onaj lik sto se predstavi kao Korgaj. i kad na pocetku odvrne hawkinsa.da, od reditelja mi je najprecenjeniji hercog. posle fon trira.i linca.

Link to comment
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    30

  • kobni zelaya

    15

  • Tsai

    14

  • Аврам Гојић

    13

meni od dzarmusa najprecenjeniji ghost dog, zato sto ga svi cene a znam da me nesto zestoko iznervira na kraju.najbolji su noc na zemlji i dead man, ostali svi mnogo gori.mada sam voleo kad u cudnijem od raja nazove onaj lik sto se predstavi kao Korgaj. i kad na pocetku odvrne hawkinsa.da, od reditelja mi je najprecenjeniji hercog. posle fon trira.i linca.
+ 1000
Link to comment

Zasto Hercog zaboga?Covek opstaje, nije se osusio poput Vendersa, vec samo prilagodio... nesto kao Godar.Slazem se da ima neke promasaje od 90ih na ovamo, ali dokumentarci su mu cista desetka, cak i ovaj u 3d-u (pritom je to jedno od smislenijih koriscenja 3d tehnologije)Za Von Trira i Linca se slazem skroz.

Link to comment

Spilberg sa podilaženjem publici (mada volim baš Duel i AI, Duel jer mu je prvi i samim tim sa najmanje kompromisa, AI zbog Kubricka)Tarantino sa postmodernističkim ništavilom i prodavanjem magle.Hičkok sa sve gvozdenim knjigama snimanja.Injaritu sa nevidjenom empatijom prema zlu, ah jadni mi

Link to comment
Ja ne mogu da verujem da je M. Najt Šalabajzer u jednom momentu bio smatran za ozbiljnog i talentovanog reditelja, to je jedna od najgorih procena ikada.
To nije bila procena, već veliki uspeh na blagajna za 6. čulo... Nikad ga nisam voleo, mada precenjenost je blesava stvar kao i ceo topic, ali uzeo je on lepe pare za 6. čulo... Finansijska senzacija tada, ostavije Matrix, Borilački klub i mnoge druge iza sebe, uostalom pogledaj...
Link to comment

"6th Sense" je dobar film, kao i "Unbreakable" koji je usledio (barem ga takvog pamtim, davno sam ga gledao). Posle je usledio gotovo slobodan pad, gde je svaki novi film bio za ceo jedan prag niži od prethodnog (ne sećam se da li tako i iMDB rejtinzi padaju - 8.x, 7.x, 6.x, 5.x, 4.x...)Evo sada vidim i da "After Earth" ima jako bedne ocene, sa čim se ne slažem, nije nešto specijalno ali nije ni kompletno govno, ali mislim da je on bio one trick pony i to je to. Da je užasno limitiran i da, makar imao dobru ideju, ne ume da je izrazi do kraja i kako treba.Što me dovodi do Terija Gilijama. On je meni drag i volim njegove filmove, ali ne mogu da se otrgnem osećaju da u njemu čuči genije koji nikada nije uspeo da se iskaže do kraja. Mnogim njegovim filmovima je po meni nedostajalo "nešto" da bi bili remek dela. Ne umem to trenutno da objasnim baš kako treba, prosto mislim da je mogao još više.I da, Tim Barton je precenjen samo tako.

Link to comment
"6th Sense" je dobar film, kao i "Unbreakable" koji je usledio (barem ga takvog pamtim, davno sam ga gledao). Posle je usledio gotovo slobodan pad, gde je svaki novi film bio za ceo jedan prag niži od prethodnog (ne sećam se da li tako i iMDB rejtinzi padaju - 8.x, 7.x, 6.x, 5.x, 4.x...)
Potpuno se slažem, 6th Sense je zaista dobar film, a sve posle toga je užas (mislim, sve, hvala bobu nisam ni gledao sve, ali sam gledao Signs i odustao).E, za Unbreakable - ja ga nisam gledao kada je izašao (ne znam zašto, prosto mi je promakao), tako da sam ga gledao tek nakon Signs-a i svih ostalih sranja koja su se u međuvremenu izdešavala. Nažalost, kada ga gledaš sa tim saznanjem, onda uvidiš da je i to zapravo prilično loš film, samo se kada je izaša još gledao kroz 6th Sense naočare pa mu se svašta praštalo. Pogledaj ga ponovo nekad ako budeš imao prilike i videćeš da u njemu ima apsolutno svega što nervira kod Šajamalana, samo možda u malo manjoj meri - neke duge, pretenciozne (izvini fancy!, nema druge reči) tišine, neka mudrovanja i dubine u jednom zapravo osrednjem žanrovskom filmu, nemotivisani "čudni" postupci junaka (klinac koji hoće da se kokne jer mu tatko unbreakable - wtf?) i na kraju big reveal koji mora da se objasni monologom glavnog junaka. Sve je strašno neubedljivo i izveštačeno, mada premisa jeste zanimljiva.INače, nakon dugog razmišljanja došao sam do zaključka da bi Šajamalanov idealni posao bio da piše i režira epizode Zone sumraka - jer njegove zamisli zapravo odgovaraju upravo tom polusatnom formatu, i razvlačenje na nivo filma obavezno (sa izuzetkom 6S) završavaju dosadom i ispraznošću. Edited by Syme
Link to comment
INače, nakon dugog razmišljanja došao sam do zaključka da bi Šajamalanov idealni posao bio da piše i režira epizode Zone sumraka - jer njegove zamisli zapravo odgovaraju upravo tom polusatnom formatu, i razvlačenje na nivo filma obavezno (sa izuzetkom 6S) završavaju dosadom i ispraznošću.
Pun pogodak, on je dušu dao da radi Twillight Zone!Ili možda ovakvo nešto (ako se ko sjeća):http://en.wikipedia....ted_(TV_series)Inače, za The Sixth Sense sam unaprijed saznao tvist, pa me nije šokirao i bio mi je podosadan.Unbreakable mi je takođe bio prespor, ali ga je tvist potpuno izvadio.The Village mi je bio samo dosadan.Ostalo nisam ni imao živaca gledati. Edited by colonelo
Link to comment

ja ne kontam te filmove sa twistovima, al uopšte. evenutalno je bilo ok u usual suspects, posle toga, bulja. twist ne utiče na kvalitet film, pre smaraold boy - to mu je ćerka. pa šta? ne diže kvalitet ostatka filma. nula dodate vrednosti, pre oduzimasixth sense - on je mrtav, opet jebeno pa šta, dotle sam se smorio 85 putathe village - dešava se u stvarnosti. pa opet ništ nije rešilo ono što sam gledao ceo film...aaaaaaa!murder by death je lepo objasnio da ti tvistovi sisaju dupeta

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...