Jump to content
IGNORED

Precenjeni filmovi/reditelji


Tsai

Recommended Posts

Pa dobro, al onda imas Fight club koji kida.Nije problem twist sam po sebi, film ne trpi dramaturgiju vica, cak ni u kratkoj formi.Ako je twist samo geg, fazon ''heh, kako ih je zajebao'' ili ''eto, nek sam proklet, on je sam sebi strina'', to je sranjce

Link to comment
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    30

  • kobni zelaya

    15

  • Tsai

    14

  • Аврам Гојић

    13

Ne znam nikog kom se "The Village" svidja, a meni je bio dosta fin, svideli su mi se jezik, atmosfera i gluma, a poslednji tvist je meni bio fina ideja.Ali to je i jedini film koji sam pogledala od tog rezisera, tek posle gledanja sam potrazila na netu ko je covek, nista drugo me nije privuklo za sad.

Link to comment
Pa dobro, al onda imas Fight club koji kida.Nije problem twist sam po sebi, film ne trpi dramaturgiju vica, cak ni u kratkoj formi.Ako je twist samo geg, fazon ''heh, kako ih je zajebao'' ili ''eto, nek sam proklet, on je sam sebi strina'', to je sranjce
Ja nisam voleo ni Fight Club, ni druge filmove sa sličnim twistom (Angel Heart, onda ono sa Nikolsonom što je Pen režirao). Mada volim Memento, s druge strane.
Link to comment
Ja nisam voleo ni Fight Club, ni druge filmove sa sličnim twistom (Angel Heart, onda ono sa Nikolsonom što je Pen režirao). Mada volim Memento, s druge strane.
Ako misliš na The Pledge, on uopšte nema sličan twist.Imaju ga još neki slabiji filmovi poput Secret Window (sa Deppom) i Hide and Seek (sa De Nirom).
Link to comment

nije problem meni što postoji twist. meni je problem kada je on sam po sebi svrha u praznom scenariju i režiji. tu je da nadogradi ništa i propada.fight club mi nebitnog twista (neosetan mi je, praktično), jer je sve ostalo dobro. iskustvo koje pruža dotle je već izgradilo svetove u tebi, kao što film i treba da uradi

Link to comment
nije problem meni što postoji twist. meni je problem kada je on sam po sebi svrha u praznom scenariju i režiji. tu je da nadogradi ništa i propada.
Heh, pa malo je komplikovanije od ovog "sam po sebi svrha" i ovo "prazan scenario", pa i ovo "režija", i "da nadogradi ništa"...A, problem je "twist" tek tako izdvajati i posebno potencirati... Kao preokret i prepoznavanje, ubistvo Dženet Li deluje i danas, kao brižljivo izgrađeni Hičkokov twist poslednji put je twistovao ko zna kada...Da su twistovi vredni tolikog potenciranja, Psiho više nikom ne bi bio ništa...A, kada smo već kog Hičkoka, "twist" na kraju Začaranog i dalje više deluje od pola sata smaranja jeftinim psihoanalitičkim replikama...
Link to comment

psiho ima lep build-up gde se to da pretpostaviti. problem je jefitn shock value koji se dobija. znam ljude koji idu u bioskop samo zbog toga. verovatno u studiju imaju evaluaciju twista na prihode od karata

Link to comment
psiho ima lep build-up gde se to da pretpostaviti. problem je jefitn shock value koji se dobija. znam ljude koji idu u bioskop samo zbog toga. verovatno u studiju imaju evaluaciju twista na prihode od karata
Problem je i "jeftin shock value"... Ma, ima ljudi koji idu u bioskop zbog mnogo stvari, ima ljudi koji štancuju evaluacije samo na osnovu čudnih ličnih "ukusa"...
Link to comment
Ako misliš na The Pledge, on uopšte nema sličan twist.Imaju ga još neki slabiji filmovi poput Secret Window (sa Deppom) i Hide and Seek (sa De Nirom).
Pledge i Angel Heart imaju veoma sličan twist. Mada nisam ni mislio da su sve to isti tvistovi - svrstavam ih zajedno jer im je zajedničko da se na samom kraju filma ispostavi da je glavni junak istovremeno i antagonista (za koga se misli da je neko drugi, ili se ne zna ko je). Tu još može da se utrpa i Shining, mada se taj tvist desi nešto ranije.
Link to comment

ima i onaj amenabarov američki film sa nikol kidman, kad oni misle da u kući imaju duhove, a na kraju provalimo da su oni u stvari duhovi. zaboravih mu ime.

Link to comment
ima i onaj amenabarov američki film sa nikol kidman, kad oni misle da u kući imaju duhove, a na kraju provalimo da su oni u stvari duhovi. zaboravih mu ime.
meni taj vr
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...