Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

Više nikada neće biti nekog sličnog Dilanu ili Clashu za koga će znati svaki klinac. Nikad više televizija neće dopustiti da išta pravo uđe u masovnu pop kulturu, puneći tu fijoku raznim Green Dayovima i Linkin' Parkovima, Guettama i Zazovima, Jay Zijevima i Bijonsicama. Ono malo što je ostalo od tog prostora su zauzeli hip hoperi i tehno/house producenti - razlog je verovatno u instantnijoj prirodi ovih pravaca od rnr, brzini kojom komuniciraju s publikom, svom kratkom roku trajanja koji je adekvatan ovom vremenu.
Što sve ne znači da je rnr mrtav, nego da se konačno nalazi tamo gde treba, u ilegali. Što je i dobro, Prodidžije, Grin Dejeve i Zazove ostaviti onima koji muziku slušaju samo u kolima i kafiću, a ostatak onima koji kupuju ploče, skidaju diskografije, plaćaju karte na malim opskurnim certovima i generalno slušaju muziku.
Link to comment
  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

Jay Zijevima i Bijonsicama. Ono malo što je ostalo od tog prostora su zauzeli hip hoperi i tehno/house producenti - razlog je verovatno u instantnijoj prirodi ovih pravaca od rnr, brzini kojom komuniciraju s publikom, svom kratkom roku trajanja koji je adekvatan ovom vremenu.
Malo off. Ja sam skorašnji konvertit u hip-hop, ima tu vrhunskih stvari, stvari koje nisu instant. A ima i naslušanih ljudi koji hip-hop vide kao prirodni nastavak roka.
Link to comment
Što sve ne znači da je rnr mrtav, nego da se konačno nalazi tamo gde treba, u ilegali. Što je i dobro, Prodidžije, Grin Dejeve i Zazove ostaviti onima koji muziku slušaju samo u kolima i kafiću, a ostatak onima koji kupuju ploče, skidaju diskografije, plaćaju karte na malim opskurnim certovima i generalno slušaju muziku.
Teško da je to dobro - jer neko ko osniva band treba da vidi neko svetlo na kraju tunela, a ne da bude unapred osuđen na opskurnost, ako mu uopšte band i padne na pamet kad već može sve da radi sam za kompjuterom.
Malo off. Ja sam skorašnji konvertit u hip-hop, ima tu vrhunskih stvari, stvari koje nisu instant. A ima i naslušanih ljudi koji hip-hop vide kao prirodni nastavak roka.
Naravno, nije mi uopšte bila namera da obezvređujem hip hop, vidiš da sam ga stavio u isti kontekst sa house/tehno kulturom.
Link to comment
Teško da je to dobro - jer neko ko osniva band treba da vidi neko svetlo na kraju tunela, a ne da bude unapred osuđen na opskurnost, ako mu uopšte band i padne na pamet kad već može sve da radi sam za kompjuterom.
Zavisi šta smatraš pod svetlom na kraju tunela. Drugo, nemoguće je upoređivati rnr onda i sad, ono je bilo doba kada se isti rađao i kada su nastajale stadionske varijante koje su panjile svoje Marshall stackove, danas je situacija sasvim drugačija. Ko voli muziku, hoće da ima bend i voljan je da odere dupe, može to da radi. Ko hoće da ode korak dalje u smislu komercijalizacije, uvek može da se baci u naručje menadžerima i stilistima i da ima i to.
Link to comment
Više nikada neće biti nekog sličnog Dilanu ili Clashu za koga će znati svaki klinac.
mislis svaki klinac sa kojim si se ti druzio?ljudi, ne idealizujte proslost, veze nema, pa Sandinista! nije ni u UK stigao dalje od 19. mesta liste albuma.
Link to comment
Pa dobro, ali to je izumiranje.
To je možda izumiranje klasičnog mainstream rokenrola kakv je isključivo postojao ranije, ali nikako nije izumiranje rokenrola generalno. Samo podela, pa ko šta voli.
Link to comment
mislis svaki klinac sa kojim si se ti druzio?ljudi, ne idealizujte proslost, veze nema, pa Sandinista! nije ni u UK stigao dalje od 19. mesta liste albuma.
Nije, ali su Combat Rock i fakin Givem Enough Rope stigli do drugog.
Link to comment
To je gubljenje 95 posto publike.
Ne razumem. Kako može da bude gubljenje nečega što nisu ni imali? Opet kažem, ponavljam™, ne može da se poredi sada i onda.
Link to comment
Ne razumem. Kako može da bude gubljenje nečega što nisu ni imali? Opet kažem, ponavljam™, ne može da se poredi sada i onda.
Pa, mislim ako ne porediš onda i sada, ne možeš ni da vidiš nikakav proces. Porediš onda i sada da bi video šta se promenilo. :)
Link to comment
Što sve ne znači da je rnr mrtav, nego da se konačno nalazi tamo gde treba, u ilegali. Što je i dobro, Prodidžije, Grin Dejeve i Zazove ostaviti onima koji muziku slušaju samo u kolima i kafiću, a ostatak onima koji kupuju ploče, skidaju diskografije, plaćaju karte na malim opskurnim certovima i generalno slušaju muziku.
Ilegala malo pretenciozno zvuči u ovom slučaju. Ako su i penzioneri po MZ-ovima ilegala u odnosu na splavove, onda ok. To više (nažalost) nije zvuk mladih koji se sad izražavaju kroz nešto drugo. Dakle problem je izgubljena relevantnost, ne popularnost.
Link to comment

mozda je u srbiji izgubljena popularnost, ali nikada nije ni bila toliko masovna.ne vidim nista manje mladih na svirkama nego pre deset, dvadeset (dalje necu) godina, jednak broj matorih kenjaca, samo su sad to ovi sto su nekad bili mladi.a ne vidim ni da se smanjio broj prodatih gitara, hipici su opet in, a tek ce da budu sa sirenjem organskih hrana i slicnih novih njuejdz drangulija.i jos, koliko god da mrzim mlade ko svaki matori kenjac, super mi je sto vidim kod njih istu onu energiju i entuzijazam koji sam vidjala ranije. samo sto su jos superiji, jer ih savrseno boli dupe da jure izdavaca, nalaze menadzera i drkaju se sa budalastinama tog tipa, nego lepo bandcamp, soundcloud i sta god, pa koliko uspe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...