Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

Više nikada neće biti nekog sličnog Dilanu ili Clashu za koga će znati svaki klinac.
Sto je i potpuno normalno, zar ne?Duh vremena ne moze da iznedri novog Dilana na isti nacin. Novo vreme + nova tehnologija + novi mindset - drugaciji proizvod.Sto naravno ne znaci da taj neko ne moze da ima uticaj i kvalitet koji je Dilan imaoNe kukajte za rokenrolom, imao je itekako svoju svrhu i nekad mu se rado vracam, ali hajde da cekamo nove stvari
Link to comment
  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

Sto je i potpuno normalno, zar ne?Duh vremena ne moze da iznedri novog Dilana na isti nacin. Novo vreme + nova tehnologija + novi mindset - drugaciji proizvod.Sto naravno ne znaci da taj neko ne moze da ima uticaj i kvalitet koji je Dilan imaoNe kukajte za rokenrolom, imao je itekako svoju svrhu i nekad mu se rado vracam, ali hajde da cekamo nove stvari
Taj novi proizvod nije više rnr. Ne kukam ja ništa, samo kažem da je rnr mrtav.
Link to comment

pa zavisi sta smatras pod rnrom - nekako mi deluje da ga skoro pa priblizavas nekoj nedajboze religiji ili drustvenom pokretu. jer kao muzika svakako nije mrtav, koliko god da insistiras na toj tvrdnji.

Link to comment
mozda je u srbiji izgubljena popularnost, ali nikada nije ni bila toliko masovna.ne vidim nista manje mladih na svirkama nego pre deset, dvadeset (dalje necu) godina, jednak broj matorih kenjaca, samo su sad to ovi sto su nekad bili mladi.a ne vidim ni da se smanjio broj prodatih gitara, hipici su opet in, a tek ce da budu sa sirenjem organskih hrana i slicnih novih njuejdz drangulija.i jos, koliko god da mrzim mlade ko svaki matori kenjac, super mi je sto vidim kod njih istu onu energiju i entuzijazam koji sam vidjala ranije. samo sto su jos superiji, jer ih savrseno boli dupe da jure izdavaca, nalaze menadzera i drkaju se sa budalastinama tog tipa, nego lepo bandcamp, soundcloud i sta god, pa koliko uspe.
+1promenila se dostupnost muzike i nacin slusanja. poplava instant ljubitelja kojima je muzika jedna od usputnih zabava ali i nikad vise dobre muzike, udaljene nekoliko klikova. moze se raspravljati o kvalitetu pesama i koliko se ponavljaju i recikliraju neki obrasci od ranije, ali je tehnologija definitivno klincima omogucila potpuno novi pristup, barem kao priliku. Edited by Takeshi
Link to comment

Luba objasnila.Btw, i dalje mi nije jasno to o mrtvom rokenrolu. Mrtav je njegov stari oblik, kada je postojao samo mainstream, što je i normalno. Kao što je mrtva stara crno bela televizija, što ne znači da televizija ne postoji.

Link to comment
pa zavisi sta smatras pod rnrom - nekako mi deluje da ga skoro pa priblizavas nekoj nedajboze religiji ili drustvenom pokretu. jer kao muzika svakako nije mrtav, koliko god da insistiras na toj tvrdnji.
Pa ako i nije bio društveni pokret u prošlosti, bio je svakako soundtrack društvenih pokreta. Danas više nije.
Luba objasnila.Btw, i dalje mi nije jasno to o mrtvom rokenrolu. Mrtav je njegov stari oblik, kada je postojao samo mainstream, što je i normalno. Kao što je mrtva stara crno bela televizija, što ne znači da televizija ne postoji.
Ne mogu dalje sad da argumentujem, imam utisak da ću da te naljutim, a to mi nije cilj. :)
Link to comment
Pa ako i nije bio društveni pokret u prošlosti, bio je svakako soundtrack društvenih pokreta. Danas više nije.
pa ni to nije tacno. evo ti najnoviji, occupy. jeste, sad ima i ovih sto sviraju ploce umesto instrumenata, ali nije onaj baja iz rejdza kome sad ne mogu da se setim imena jedini rnr koji govori i svira o tome.ili ako bismo da cepamo dlaku, pa i kantri ubacimo u rnr, kad su dixie chicks imale muda da protestuju protiv busa i iraka, onda proces postoji i dalje.
Link to comment

Bio je soundtrack društvenih pokreta u doba kada je postojala iluzija da se svet može promeniti samim učestvovanjem u tome. I u tome je razlika između onda i danas. Sad postoji kao paralelna struktura koja manje-više promoviše DIY i male nezavisne izdavače, razmišljanje svojom glavom i otpor mainstreamu. Samo su se podelile stvari.Btw, slobodno argumentuj, ne ljutim se ja dok je normalna priča.

Link to comment
pa ni to nije tacno. evo ti najnoviji, occupy. jeste, sad ima i ovih sto sviraju ploce umesto instrumenata, ali nije onaj baja iz rejdza kome sad ne mogu da se setim imena jedini rnr koji govori i svira o tome.ili ako bismo da cepamo dlaku, pa i kantri ubacimo u rnr, kad su dixie chicks imale muda da protestuju protiv busa i iraka, onda proces postoji i dalje.
Pa ne - stvarno ne znam na koju foru je rnr soundrack occupy pokreta, da ne govorim o tome što je sam uticaj tog pokreta krajnje diskutabilan. Danas smo , na žalost, (ako gledamo masovnost) došli do toga da su glavni otpori lib. kapitalizmu bar obojeni u nacionalno, pa su takvi i saundtreci. Rnr više nije ni saundtrek andergraunda - mnogo više je to elektronska muzika. Naravno rnr nije ni zvuk društvenog mainsteama, pre su to komerc hip hop/rnb i komerc house.Hipijanere obožavam, verujem da bih umro da nisam otkrio Fleet Foxes i Father John Mistyja. Ali to je sve neki retro, ta muzika nije znak ovog vremena. Edited by kobni zelaya
Link to comment
Pa ne - stvarno ne znam na koju foru je rnr soundrack occupy pokreta, da ne govorim o tome što je sam uticaj tog pokreta krajnje diskutabilan.Danas smo , na žalost, (ako gledamo masovnost) došli do toga da su glavni otpori lib. kapitalizmu bar obojeni u nacionalno, pa su takvi i saundtreci. Rnr više nije ni saundtrek andergraunda - mnogo više je to elektronska muzika. Naravno rnr nije ni zvuk društvenog mainsteama, pre su to komerc hip hop/rnb i komerc house.
onaj rnr je imao mnogo vise prepreka da savladava, zato je i bio masovniji. ili, paradoksalno, andergraundniji. ali takodje, neprijatelj je tada bio mnogo rigidniji. ne znam da li je elektronska muzika danas vise saundtrek andergraunda, ne poznajem je dovoljno da bih mogla da se upustim u tu pricu, ali s druge strane, vecina publike koju vidjam po, manje vise, rnr koncertima (posebno napolju) je u svakom smislu (politickom, drustvenom, ekonomskom, kulturnom, modnom itd) andergraund.to sto ja vise nisam andergraund mi je mnogo veca muka :)
Link to comment

ne b92, nego rts, ali to je vise kao urbana legenda.a ako me secanje ne vara, da li bbc, da li virgin radio su ubili radio b92 onim rotacionim plejlistama. ono, koliko puta na koliko sati da pustas neku pesmu, pa horizontale dnevne i svasta jos.i ajde sad, na cistac, nisam te valjda nesto maltretirala zbog ramonsa :D

Link to comment
Pa ne - stvarno ne znam na koju foru je rnr soundrack occupy pokreta, da ne govorim o tome što je sam uticaj tog pokreta krajnje diskutabilan. Danas smo , na žalost, (ako gledamo masovnost) došli do toga da su glavni otpori lib. kapitalizmu bar obojeni u nacionalno, pa su takvi i saundtreci. Rnr više nije ni saundtrek andergraunda - mnogo više je to elektronska muzika. Naravno rnr nije ni zvuk društvenog mainsteama, pre su to komerc hip hop/rnb i komerc house.Hipijanere obožavam, verujem da bih umro da nisam otkrio Fleet Foxes i Father John Mistyja. Ali to je sve neki retro, ta muzika nije znak ovog vremena.
Ja se nauzivao slusajuci novog i cistog r'n'r-a u poslednjih sest-sedam godina. Gomila dobrih ploca i jos boljih grupa, klupska scena i povratak korenima r'n'r zvuka na ovaj ili onaj nacin. To je bitno, a sa andergroundom i mejnstrimom nek se vole i kolju nagluhi i bez srca.
e sad smo dosli do zanimljivih pitanja tipa da li su public enemy r'n'r?
rap and roll, herr Njanjavce.
to sto ja vise nisam andergraund mi je mnogo veca muka :)
bolje i ex underground, nego alternativa. muke su tvoje grdne, Lubsone. ccc.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...