Jump to content
IGNORED

ko su malogradjani


MancMellow

Recommended Posts

jedni su hipsteri, drugi su trasheri, treci su mediokriteti koji je slusaju po inerciji, cetvrti su prostorno-vremenski izolovani od 90ih, peti vec nesto peto.. jer cemo sad da smislimo 100 subkategorija Cecinih fanova samo da bi i dalje mogli da sa lakocom odbacujemo ideju da je od kraja 90ih pa do 2013 izniklo stotinu legitimnih kulturnih modaliteta za konzumpciju, ne samo Cece, vec bilo cega iz 1990ih ?
Ne, oni su to pustili samo da bi pokušali da zasmeju auditorijum. Znam taj rad i uvek me iznervira.
Link to comment
  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    40

  • Indy

    37

  • MancMellow

    23

  • kim_philby

    21

Hvala. Ebsolutli. Konacno. Faljen Isus!Teror politicke korektnosti koja otklon od dominantne pop kulture rodjene na dubioznim drustvenim vrednostima naziva rasizmom.Bilo kakva odbrana Cece koja ne dolazi pravo iz srca - sto je jedini nacin da se ona voli, konzumira i brani - je ultimativno malogradjansko govno koje se evo ovde razliva danima.
+1
Link to comment
Ja ne samo da želim, nego se i trudim da razumem neonaciste Ne mislim da je nacizam ili šire gledano fašizam, poremećaj u mozgu, nego ideologija kojoj se mogu prikloniti i inače normalni ljudi. Razumeti zašto se to dešava, čini mi se jako bitnim.
Ti "inace normalni" su najcesce i najveci problem. Sta mi znaci inace normalan kad nije normalan onda kad najvise treba da bude normalan?
Link to comment

@svet: ko brani cecu i od cega? da li iko ovde cita napisano? ili kako pada noc postajete agresivni i trazite fajt po svaku cenu?ajd odo ja na par zauveka. ne mogu da dobijam tahikardiju od ovog foruma.

Edited by kim_philby
Link to comment
Ti "inace normalni" su najcesce i najveci problem. Sta mi znaci inace normalan kad nije normalan onda kad najvise treba da bude normalan?
Pa možda znači da je normalnost overrated. Edited by Syme
Link to comment

@ ultra plasticnidobro ti si se od svih ponudjenih primera uvatio za Novo Doba*. sta cemo sa Dabovicevim primerom, tj. decom koja se rodila posle 90ih ili ljudima koji nisu bili tu 90ih a Ceca je dosla do njih ili ljudima koji slusaju Cecu zato sto je svi slusaju, te zato sto je saundtrek srpske svakodnevice u 2000im ? sta cemo sa ne-srpskim zivljem po Bosni, Hrvatskoj i ostalim republikama SFRJ koji je slusaju.uprkos cinjenici da znaju o njoj sve sto znamo ti ili ja ?*btw, taj rad na Novom Dobu nije onaj na koji mislis, tj. ne pusta se tamo narodnjak radi tresa/kempa ("this is so bad that its great"), a bogami niti hipsteraja radi ("sad cemo se malo igrati kulturne aproprijacije i zaplesati na grobu drustvenih normativa"). tamo se slusa narodnjak iz istih razloga zasto se slusa u Guci - iz patosa i nihilizma. istoga i atmosfera tamo odise isto toliko nasiljem koliko odise i atmosfera u Guci.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
Pa možda znači da je normalnost overrated.
Moguce. Mozda znaci da normalnost ne moze da bude rated at all. Ako je to slucaj onda je normalno da toliki ljudi odu na Cecin koncert ali je takodje normalno da se neki drugi ljudi zgrazavaju zbog toga i onda crva rasprave nije ni bilo. Dva sveta normalnih ljudi koji bastine razlicite stvari.Uostalom, razumeti nesto moze da znaci "imati razumevanja" ali i "primiti k znanju". Moram da priznam da kad su posete na Cecinim koncertima u pitanju ja licno spadam u ovu drugu kategoriju. :lolol: Edited by harper lee
Link to comment

meni je fascinantno da se i dalje poteze prica o odbrani Cece iako ni jedan jedini forumas to nije uradio, ni direktno ni indirektno.

Link to comment
@ ultra plasticnidobro ti si se od svih ponudjenih primera uvatio za Novo Doba*. sta cemo sa Dabovicevim primerom, tj. decom koja se rodila posle 90ih ili ljudima koji nisu bili tu 90ih a Ceca je dosla do njih ili ljudima koji slusaju Cecu zato sto je svi slusaju, te zato sto je saundtrek srpske svakodnevice u 2000im ? sta cemo sa ne-srpskim zivljem po Bosni, Hrvatskoj i ostalim republikama SFRJ koji je slusaju.uprkos cinjenici da znaju o njoj sve sto znamo ti ili ja ?
Ne želim da vršim obdukciju i pričam o tome koliko kategorija Cecinih fanova postoji i šta sve oni slušaju u međuvremenu ili da li dominantnije slušaju Cecu ili to što već slušaju - dab, npr. Evo ti jednog plastčnog primera.Možda oko 2004-te intenzivno sam se družio sa jednom ekipom rejvera koja je duboko bila zagazila u ono što se tada nazivalo progresiv. To je bio progresiv trens. Jedna dakle veoma zahtevna, spiritualna i pre svega muzika koja iziskuje posvećenje. Dakle, ništa full on, navijači, gudra slabo i slični radovi. Ti likovi su putovali po Evropi jureći kvalitetnu zabavu. Međutim, celoj toj ekipi je Ceca bila do jaja i kleli su se u nju kao u najrođeniju. Imali su klasičnu projekciju - želeli su da makar na trenutak budu i oni jaki i dominiraju kao Ceca. Kasnije kada sam se ponovo video sa njima, svi smo već bili na drugačijim muzičkim dužinama - neki su slušali savremenu muziku, neki džez, neki su se presitili i uopšte ne slušaju muziku, ali svi oni i dalje svršavaju na Cecili. Naravno, sem mene.Šta hoću da kažem, Ceca ima magiju koja se ne možete objasniti - ona ujedinjuje skoro pa sve i ruši sve postavljene standarde.
Link to comment
Ne želim da vršim obdukciju i pričam o tome koliko kategorija Cecinih fanova postoji i šta sve oni slušaju u međuvremenu ili da li dominantnije slušaju Cecu ili to što već slušaju - dab, npr. Evo ti jednog plastčnog primera.Možda oko 2004-te intenzivno sam se družio sa jednom ekipom rejvera koja je duboko bila zagazila u ono što se tada nazivalo progresiv. To je bio progresiv trens. Jedna dakle veoma zahtevna, spiritualna i pre svega muzika koja iziskuje posvećenje. Dakle, ništa full on, navijači, gudra slabo i slični radovi. Ti likovi su putovali po Evropi jureći kvalitetnu zabavu. Međutim, celoj toj ekipi je Ceca bila do jaja i kleli su se u nju kao u najrođeniju. Imali su klasičnu projekciju - želeli su da makar na trenutak budu i oni jaki i dominiraju kao Ceca. Kasnije kada sam se ponovo video sa njima, svi smo već bili na drugačijim muzičkim dužinama - neki su slušali savremenu muziku, neki džez, neki su se presitili i uopšte ne slušaju muziku, ali svi oni i dalje svršavaju na Cecili. Naravno, sem mene.Šta hoću da kažem, Ceca ima magiju koja se ne možete objasniti - ona ujedinjuje skoro pa sve i ruši sve postavljene standarde.
ok super, posto to je i ono sto ja mislim. ma kolko to bilo meni licno strano i neobjasnjivo, prosto po cistoj magnitudi uticaja na druge ljude, opazam da Ceca ocigledno ima neki juju / whammy / mojo, neku zicu koji uspesno emituje i koju ljudi svojim intuitivnim antenama vrlo jasno hvataju i korespondiraju s njome.a to nesto odavno vise nema veze sa njenom 1990s biografijom.
Link to comment

Pa, ne treba gubiti iz vida da je prag gadljivosti veoma varijabilan izmedju individua. Eto neki dan morgana i ja zakljucismo na Vocapu da je sreca sto se u zivotu ne bavimo medicinom, upravo iz tog razloga (cenim da je isto kod nje). Meni je sasvim razumljivo da ima individua sa mnogo jacim stomakom od mog (sto je jedan od razloga, if not THE razlog, sto sam ja ovde, a neki nisu napustili majchicu). Ja to ne da ne prezirem, ja to postujem. Ipak, uvazavanje je najbolje kada je dvosmerno.

Edited by Indy
Link to comment
a to nesto odavno vise nema veze sa njenom 1990s biografijom.
I ovde se jako razlikujemo. Meni su licno 1990te -kojih je doticna iz ovog topika, sa pokojnim muzem, bila IKONA - do te mere izmenile (da ne kazem usrale) zivot, da ja sasvim sigurno to necu nikad prevazici.EDIT. Doticna iz onog drugog topika... ne mogu vise da pohvatam sta se pise gde. Edited by Indy
Link to comment
psiho luzer pun pakosti i mrznje
S vremena na vrijeme kloaka izbaci smrad da baš štipa za oči. Znam 2 foruma na kojima je ok pljuckati po banovanima, kloaku i onaj što ga na kloaci preziru između ostalog i zbog pljuckanja po banovanima.
Koliko si ti ideoloski opsednut, pa to je strasno.
Koja je to ideologija koja poziva na razumijevanje životnih pojava, to iskonsko zlo i ubojicu svakog... ovaj... razumijevanja među ljudima? Kao da si opsjednut ideologijom, pa je crtaš po zidu.
Ja ne samo da želim, nego se i trudim da razumem neonaciste Ne mislim da je nacizam ili šire gledano fašizam, poremećaj u mozgu, nego ideologija kojoj se mogu prikloniti i inače normalni ljudi. Razumeti zašto se to dešava, čini mi se jako bitnim.
Folirantu, praviš se da si bolji. Razumijevanje za Cecu, razumijevanje za neonaciste, šta je slijedeće, pederi, a ne, oni su sad naši™, metalci, uh ne može ni to, ma naći ćeš ti već nekog vraga da razumiješ umjesto cokule u vugla.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...