Jump to content
IGNORED

ko su malogradjani


MancMellow

Recommended Posts

  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    40

  • Indy

    37

  • MancMellow

    23

  • kim_philby

    21

Pa možda Rijana nije njabolji primer, možda Madona, ili Britini, ili Bijonse, ili ko god.
niko od njih nema na koncertu 10% populacije metropole u kojoj svirajumissim, stvarno je dunstreski pominjati 2 unlimited u kontekstu cece. realno, veci uticaj imaju ajron mejden, ne samo zbog toga kako ceca pocinje koncert. juce je ikar pominjao neki tjun mejdena kao mocan, nisam bio lenj i proverio na YT o cemu se radi. ne znam kako se zove pevac te usrane malomokroluske grupe ali kad pusti glas u visine, skoro isto kao ceca kada doziva arkana na nebu.edit ovo na 1.03
Edited by gazza1
Link to comment
niko od njih nema na koncertu 10% populacije metropole u kojoj svirajumissim, stvarno je dunstreski pominjati 2 unlimited u kontekstu cece. realno, veci uticaj imaju ajron mejden, ne samo zbog toga kako ceca pocinje koncert. juce je ikar pominjao neki tjun mejdena kao mocan, nisam bio lenj i proverio na YT o cemu se radi. ne znam kako se zove pevac te usrane malomokroluske grupe ali kad pusti glas u visine, skoro isto kao ceca kada doziva arkana na nebu.edit ovo na 1.03
taj se zove Pol Diano i ne peva u malomokroluskoj grupi vec 32 godine.
Link to comment
niko od njih nema na koncertu 10% populacije metropole u kojoj sviraju
160-170 hiljada ljudi?Na sportske mečeve dolaze ljudi koji nisu iz Beograda, ovde je verovatno isto dolazilo? Verovatno je bila i gomila radoznalih... Izvini, ali i ti si ovde popularisao koncert do nivoa vrlo značajnog kulturnog događaja, time to prestaje biti pitanje samo muzike. Dobro organizovan koncert, bez opasnosti kao na beer festu; po raznim medijima jako važan dogaj, lepa lokacija, turistička atrakcija + raskošna kafana na otvorenom sa bogatom kafanskom pevačicom + indikativan kulturni koncert - čoveče, gazzo, čitajući tvoje postove još ću pomisliti da sam propustio trenutak koji obeležava istoriju...Možda je pola tih turista otišlo tamo uvidevši od mudrijih i zato što je bilo dobro informisano da je taj koncert bio stvarno toliko važan... Verovatno se sad osećaju blesavo zato su slagani da se tamo dogodila istorija, već im je samo jedna kafanska pevačica probijala uši isto kao i onaj bankar svojevremeno...Ako su ti bankari i kafanske pevačice krivi za sve, to nije razlog za vređanje Beograda... Nije da su bombe padale ko šestog aprila, datum koji više nije čak ni dan Narodne biblioteke i potpuno je beznačajan medijima za razliku od Cecinog koncerta...
Link to comment
niko od njih nema na koncertu 10% populacije metropole u kojoj svirajumissim, stvarno je dunstreski pominjati 2 unlimited u kontekstu cece. realno, veci uticaj imaju ajron mejden, ne samo zbog toga kako ceca pocinje koncert. juce je ikar pominjao neki tjun mejdena kao mocan, nisam bio lenj i proverio na YT o cemu se radi. ne znam kako se zove pevac te usrane malomokroluske grupe ali kad pusti glas u visine, skoro isto kao ceca kada doziva arkana na nebu.edit ovo na 1.03
Gazzo, obajsnila Mejdej.Inače, hate to burst your bubble, ali malo kasniš sa uočavanjem ovih paralela:

BTW, bio sam na ovom koncertu i proveo se ko nikad :)

Edited by Syme
Link to comment

sve mi se pobrkalo sad na kom topiku se pise sta, ali sad nesto mislim, ja ipak volim tezu da je db umesao prstice u stvaranje entertejnment industrije vec od rane 1990. godine. prvo zato sto najvise na svetu volim teorije zavere i trilerisanje spijunsko, drugo zato sto kroz ono sto se desilo medijima u tom periodu mogu da nadjem sasvim dovoljno dokaza za orkestriranje dbovsko i to ne u politickom proturanju stavova, vec bas zabavljackom.mislim, kakav istrazivacki novinar, takva i istraga, no primer se sam nudi u raspadu borbe. malo je onih koji znaju kolika je uopste bila vrednost te kuce, u svakom smislu, i to u doba dok su cane subotic i miki kostic jos uvek tapkali karte za utakmice. i najmanji deo price se odnosi na dnevnik borbu, tj nasu borbu.tokom pripreme za, valjda se to zvalo prestruktuiranje, firme, u ekipi koja je to radila se nalazilo i nekoliko ljudi 40-ih godina, medju kojima je bio i jedan koga cemo par godina kasnije upoznati na mostu izmedju malog i velikog zvornika. iz nekog razloga je i predstavnik nas klinaca, segrta, povremeno dobijalo poziv da kazemo sta mislimo, na sta treba borba kao kuca da se orijentise da bi bila dojajni izdavacki magnat. naravno da nas niko nije uzimao za ozbiljno, ali smo mogli da vidimo face (retko da ih cujemo) koje sede u toj komisiji.i onda je sve izdeljeno na potomke oura, neki delovi poluprivatizovani i svasta jos. gomila ljudi je dobila antemarkovicevske otpremnine, drugi akcije, svi su ispremestani po razlicitim redakcijama. navodno, zbog izuzetnih tiraza i mogucnosti da povecaju prihode, najvece delove (i prostorne i finansijske i ljudstvene) dobili su zabavljacki ouri (izbacujem iz price vecernje novosti jer je to previse komplikovano) - sabor, tv novosti koje postaju deo cao konglomerata, sport, ona zenska novina cijeg imena sad ne mogu da se setim i jos neki.od svih njih, sabor je bio car, ali nikako pre caoa. cao je vec razvaljivao tirazom sve konkurente, ali je od januara 1990. krenuo da kolje i sabor, papirnu verziju posela u pola tri na kalisu sa prstohvatom intervjua i fantasticnom rubrikom "nase zvezde kod nasih ljudi" o gostovanjima u nachtwerku. od silnog uspeha, (polu)vlasnik caoa odluci da izdaje i cao onu i cao ona i moj omiljeni eros i polako postaje pandan tada nepostojecem zeljku mitrovicu u odvajanju kolaca.istovremeno, sabor pocinje da dobija sve vise saveta o kome da se pise, cije slike da se objavljuju, po mogustvu da se zameni stil znanje imanje nekim malo provokativnijim. dnevnice i putni troskovi ne moraju da se opravdavaju, dojucerasnji rokeri fotografi se grabe za tezge u saboru. a vlasnik caoa dobije savet da cao on pretvori u politicki magazin jer, valja se, i taj segment trzista da se pokrije. i on se primi. u caou od jeseni 1991 krecu intervjui sa ivanom gavrilovicem i slicnima, do tada neprisutnima u novini. ali cao se previse rasplinuo, ne ukorenjuje se u zeljenu publiku i tiraz pada li pada, ne samo zbog smanjenja trzista.sabor brzo izbija u prvi red, predstavlja sve nove i nove zvezde, a cao on nas upoznaje sa plejadom visceralnih likova, pocev od vojvode do velikoga vuka, kulminirajuci sa onim spektakularnim jedinim naslednikom dinastije romanov, uz malo karadjordjevicske krvi, poznatijeg kao odgajivaca cincila iz juzne afrike odakle je proteran zbog malverzacija.i tako, kompanija cao umre par godina kasnije. na dan kada su dosli baunti hanteri, medju njima je bio i gorepomenuti posetilac mosta. ubrzo je ceo sprat u zgradi koji je pripadao caou postao vlasnistvo manje vukotica, kao i skoro sve ostalo.umro je i sabor posle, ali zato sto nova publika nije bas zelela da cita, pojavili su se palma i pink. skoro pa slicna prica se odvijala u politici, samo ne znam koji je 40-godisnjak tamo odlazio.ima tu jos puno kockica za sklapanje, i to opet bez prica o nasoj borbi, politici ili novostima. ne verujem ipak da je postojao master plan zaglupljivanja, ali sto da ne, kao da je zajam za preporod srbije bio zaista finansijski fantastican nacin da istovremeno pomognes otadzbini i zaradis pare na kamati.edit: setila sam se kako se zvala zenska novina. nada! ali i dalje ne mogu da se setim kako se zvao onaj prestonaslednik. dolgoruki nekako.

Link to comment

isuse. sta reci.sto se tice zaglupljivanja, njega mozemo da prekrstimo u utjerivanje samodovoljnosti i da pase savrseno. mada se to svodi na isto.

Link to comment
Gazzo, obajsnila Mejdej.Inače, hate to burst your bubble, ali malo kasniš sa uočavanjem ovih paralela:BTW, bio sam na ovom koncertu i proveo se ko nikad :)
Ovo je bolje od Mejdena.
Link to comment

Syme, nista nije objasnila Mejdejka, ako mislis na njeno potezanje provincije i gastosa kao publike koja je napunila Usce.Verujem da se za gastose salila sem ako nema ozbiljne dokaze. A to da Ceca svira samo Bg, to nije tacno.Ali ajde da se pozabavimo provincijom. Ako pretpostavimo da Srbija ima 6-7 miliona stanovnika, znaci da je na koncertu bilo 2% Srbije.Evo, Mejdejka zivi u Francuskoj, zemlji ciju popkulturu lose poznajem. Mogu onda da zamolim za informaciju o izvodjacu koji na svoj pariski koncert moze da dovede 2% francuske populacije koja ako se ne varam iznosi oko 60 miliona.Znaci 1.2 miliona posetilaca na koncertu jednog izvodjaca sa placenim kartama.Ako je Francuska trula, evo birajte zemlju po zelji. Moze Engleska sa istim brojem stanovnika, Nemacka sa 80 miliona (znaci 1.6m na koncertu) ili USA sa 300 miliona. Koja to Madona, Britni ili Rijana dovede 6 miliona na koncertu tamo? Pa to im nije ni kumulativna cifra za turneju.Mislim, ne bih ovo sada terao ali si pobegao od tvog retorickog pitanja po cemu se (uostalom) 2 Unlimited razlikuju od Cece.

Edited by gazza1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...