Jump to content
IGNORED

ko su malogradjani


MancMellow

Recommended Posts

I ja sam odrastao u provinciji, a svi veliki ljudi kao i reke dolaze iz provincije.Nisam imao nameru da te uvredim, izvini.Samo razmišljam naglas i pokušavam da iskalkulišem zbog čega imaš razumevanja za takve stvari. Ako je samo i isključivo zbog jebene političke korektnosti, to je onda žestoko malograđanski. I nije uopšte pank.

Edited by ultra plasticni
Link to comment
  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    40

  • Indy

    37

  • MancMellow

    23

  • kim_philby

    21

To što ti forsiraš isključivo neki metal i to što Cecini fanovi furaju samo Cecu, ta dakle očigledna muzička uskogrudost, je tanka linija koja vas spaja.
S tim da je vrlo diskutabilno koliko je slusanje turbo folka u vezi sa muzikom.
Link to comment
S tim da je vrlo diskutabilno koliko je slusanje turbo folka u vezi sa muzikom.
Ma jeste. Turbo-folk jeste muzika i ti ljudi koji idu na Cecu i Jecu - oni stvarno uživaju na njihovim certovima. Ali ja to ne razumem. I nema veze ni sa Arkanom, ni sa LDP-om, nego sa moći. Da Ceca živi u džungli ona bi majmunima prodavala banane sa drveta. Prosto ima moć i vlada.
Link to comment

Meni su ovde bili najcudniji drugovi levicari, koji su se ponasali vise kao pisci za web portal spiked - vise im smetamo mi koji uvrcemo noseve na smrad, nego aspiranti na nouveau riche status na fonu pljacke, ratnog profiterstva i privilegovanih pozicija u (nasilno) restrukturiranom drustvu (a to je manje-vise turbo folk - ako ne auditorijum, ono artisti i producenti).

Link to comment
:lolol:Ma nisam se ni najmanje uvredio, ali ne razumem šta ti znači ovo "zašto imaš razumevanja za takve stvari". Zar za tako nešto stvarno treba neki poseban razlog?Because it's something people do, a sklon sam da verujem da je ljudske postupke, vrednosti i ukuse bolje razumeti nego ganglijski odbacivati kao odvratne, neshvatljive ili zle. Mislim, ako je tebi draže da smatraš da su Cecini fanovi prosto zombiji, okej, ja ne mislim tako, ja mislim da su ljudi sa sličnim potrebama kao i svi drugi - za zabavom, za lepotom, itd. Zašto ove potrebe utažuju ovako, a ne slušajući Sprigstina, ili Baha, ili Majlsa Dejvisa, tema je za diskusiju, ali ne mislim da se ta diskusija da preseći tako što ćeš ih nazvati idiotima.A inače, ovo:
To što ti forsiraš isključivo neki metal i to što Cecini fanovi furaju samo Cecu, ta dakle očigledna muzička uskogrudost, je tanka linija koja vas spaja.
prosto ne stoji. Slušaci Cece su u mom iskustvu izuzetn eklektični, i u stvari pored Cece mogu da slušaju i slušaju najrazličtije stvari. Zapravo, sama grupa "slušaoci Cece" je izuzetno heterogena i teško ju je odrediti, što smo u dosadašnjoj diskusiji više puta utvrdili.
Link to comment
Ako je samo i isključivo zbog jebene političke korektnosti, to je onda žestoko malograđanski.
Hvala. Ebsolutli. Konacno. Faljen Isus!Teror politicke korektnosti koja otklon od dominantne pop kulture rodjene na dubioznim drustvenim vrednostima naziva rasizmom.Bilo kakva odbrana Cece koja ne dolazi pravo iz srca - sto je jedini nacin da se ona voli, konzumira i brani - je ultimativno malogradjansko govno koje se evo ovde razliva danima.
Link to comment
Ma jeste. Turbo-folk jeste muzika i ti ljudi koji idu na Cecu i Jecu - oni stvarno uživaju na njihovim certovima. Ali ja to ne razumem. I nema veze ni sa Arkanom, ni sa LDP-om, nego sa moći. Da Ceca živi u džungli ona bi majmunima prodavala banane sa drveta. Prosto ima moć i vlada.
ALi nije problem u tome što ne razumeš, mnogi ljudski postupci i ukusi mogu nam delovati isprva nerazumljivo. Problem je u tome što ne želiš da razumeš.
Link to comment

Ne, oprosti plasticni, ja ne razumem takve ekvivalencije. Meni je to ipak neki cudni ideoloski take, po cemu se potpuno zanemarije namereni estetski ucinak. Metal je sav oko soliranja, sav oko virtuoziteta (shreddinga, sto bi oni rekli), to je prevashodno muzicka motivacija. Nije to marlboro koka kola suzuki, nouveau riche aspiranti i njihovi tribalni pokreti. To prosto nema veze sa muzikom, mozes pri turbo folku biti skroz gluv i apismen u svakom smislu, nista ne smeta, a mozda i pomaze.

Link to comment
ALi nije problem u tome što ne razumeš, mnogi ljudski postupci i ukusi mogu nam delovati isprva nerazumljivo. Problem je u tome što ne želiš da razumeš.
Koliko si ti ideoloski opsednut, pa to je strasno. Mislim, ne zelim da razumem ni neonaciste, jel mi je i to za zameriti? Ako nesto rezultira rugobom, uopste nemam zulj na mozgu da ga odbacim bez razumevanja. Lepo vas je gazza nazvao "antropoloskim cistuncima", ili kako je vec rekao. Meni je, u svakom slucaju, vas stav jako stran, ako je uopste iskren, u sta dramaticno sumnjam. Mislim da se folirate ovde toliko da ce vam dupe otpasti.
Link to comment
To su hipsteri.
jedni su hipsteri, drugi su trasheri, treci su mediokriteti koji je slusaju po inerciji, cetvrti su prostorno-vremenski izolovani od 90ih, peti vec nesto peto.. jer cemo sad da smislimo 100 subkategorija Cecinih fanova samo da bi i dalje mogli da sa lakocom odbacujemo ideju da je od kraja 90ih pa do 2013 izniklo stotinu legitimnih kulturnih modaliteta za konzumpciju, ne samo Cece, vec bilo cega iz 1990ih ?
Link to comment
ALi nije problem u tome što ne razumeš, mnogi ljudski postupci i ukusi mogu nam delovati isprva nerazumljivo. Problem je u tome što ne želiš da razumeš.
Najjače da ćeš sad ti da umesto mene odlučiš da ne želim da razumem.
Link to comment
Koliko si ti ideoloski opsednut, pa to je strasno. Mislim, ne zelim da razumem ni neonaciste, jel mi je i to za zameriti? Ako nesto rezultira rugobom, uopste nemam zulj na mozgu da ga odbacim bez razumevanja. Lepo vas je gazza nazvao "antropoloskim cistuncima", ili kako je vec rekao. Meni je, u svakom slucaju, vas stav jako stran, ako je uopste iskren, u sta dramaticno sumnjam. Mislim da se folirate ovde toliko da ce vam dupe otpasti.
Ja ne samo da želim, nego se i trudim da razumem neonaciste Ne mislim da je nacizam ili šire gledano fašizam, poremećaj u mozgu, nego ideologija kojoj se mogu prikloniti i inače normalni ljudi. Razumeti zašto se to dešava, čini mi se jako bitnim.
Link to comment
Najjače da ćeš sad ti da umesto mene odlučiš da ne želim da razumem.
Pa čuj, ti si započeo mind reading sesiju nepogrešivo skenirajući moju motivaciju za odbranu Cecinih fanova, pa rekoh da i ja priložim jedan brain scan :)Šalu na stranu, sam si to rekao:
Samo razmišljam naglas i pokušavam da iskalkulišem zbog čega imaš razumevanja za takve stvari.
Edited by Syme
Link to comment
Ne, oprosti plasticni, ja ne razumem takve ekvivalencije. Meni je to ipak neki cudni ideoloski take, po cemu se potpuno zanemarije namereni estetski ucinak. Metal je sav oko soliranja, sav oko virtuoziteta (shreddinga, sto bi oni rekli), to je prevashodno muzicka motivacija. Nije to marlboro koka kola suzuki, nouveau riche aspiranti i njihovi tribalni pokreti. To prosto nema veze sa muzikom, mozes pri turbo folku biti skroz gluv i apismen u svakom smislu, nista ne smeta, a mozda i pomaze.
Po meni Ceca uopšte nije turbo-folk i skoro nikakve veze nema sa tom bizarnom pojavom. Ceca je čist mejnstrim. Ona je prosto preživela taj trenutak prelaska u novi milenijum i svoj kulturni dignitet podigla na viši nivo. Ona se sa tim turbo-folkom sprda. Turbo-folk je prso skoro kao odvratan pravac u elektronici - elektro, koji je bio popularan kod nas pre 6,7 dina.Jeca je turbo-folk. Ili bar ono što je od njega ostalo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...